Як швидко і чітко розпізнати геморой?

На жаль, геморой відноситься до тих захворювань, які відносяться до групи «делікатних», тобто про них не прийнято розмовляти навіть з найближчими людьми. І дарма, бо як помилковий сором може привести до того, що початок розвитку захворювання буде пропущено, а коли симптоми стануть явними, хвороба буде знаходитися в вкрай запущеній стадії. Статистика говорить про те, що хвороба починає розвиватися у віці від 30 до 50 років і кожна людина повинна знати, як розпізнати геморой на ранній стадії.

Як правило, запідозрити геморой нескладно. В інтернеті можна знайти навіть спеціальні опитувальники, шляхом використання яких можна з високим ступенем вірогідності діагностувати у себе дане захворювання. Важливо підкреслити, що правильний діагноз з найбільшою ймовірністю зможе поставити тільки проктолог, оскільки в ряді випадків візуальні ознаки геморою можуть бути відсутні. Тому, якщо у вас є хоча б один з перерахованих нижче симптомів, не витрачайте час і якомога швидше звертайтеся до лікаря.

зміст:

  • 2 Видимі ознаки
  • 3 Пізні симптоми

передвісники

Найпершою ознакою, що свідчить про розширення гемороїдальних вен, є відчуття печіння в анальному каналі, яке може виникати як під час дефекації, так і без зв’язку з ним. Його поява обумовлена ​​тим, що при запальних змінах відбувається стимуляція слизових клітин, які починають активно продукувати рідину, що містить безліч біологічно активних речовин. Потрапляючи на шкіру або слизову оболонку, вона викликає її подразнення.

Наступним за частотою симптомом є відчуття переповнення прямої кишки, незважаючи на те, що стілець недавно був. В його основі лежить роздратування внутрішнім гемороїдальних вузлом рецепторів слизового і м’язового шару прямої кишки.

видимі ознаки

Якщо цілісність слизової оболонки кишки пошкоджена, тобто є анальна тріщина, то на калі можуть з’являтися згустки червоної крові. Однак не слід ігнорувати даний симптом, оскільки він ще іноді з’являється при пухлинних ураженнях кишечника.

Досить часто геморой зустрічається у тих людей, які страждають від варикозного розширення вен. Тому якщо у вас тільки почали з’являтися тонкі «судинні сіточки» на ногах, неодмінно починайте займатися профілактикою захворювань прямої кишки.

Важливим симптомом геморою є запор, який в даному випадку має рефлекторний (через біль) характер. Цей симптом замикає порочне коло, оскільки при напруженні тиск у венах прямої кишки збільшується. Важливо й те, що запором називають відсутність відходження калових мас протягом 3х діб і більше, тому не варто домагатися щоденного стільця будь-якими шляхами, якщо ваш організм до цього не схильний.

пізні симптоми

У далеко зайшли стадіях людина може сам намацувати у себе хворобливі «шишки», розташовані в області ануса. При цьому спочатку вони можуть бути легко вправімой під шкіру, але в міру прогресування захворювання це стає неможливим.

Серйозним ускладненням геморою є масивне венозна кровотеча, яке зупинити можна тільки в умовах стаціонару. Зрідка вузли можуть обмежуватися і ставати хворобливими, що пов’язано з некрозом тканин. Така ситуація також вимагає негайного хірургічного втручання.

» Без категорії » Як швидко і чітко розпізнати геморой?