Як фізкультура може допомогти вилікувати геморой

Лікувальна фізкультура при геморої здатна зробити благотворний вплив на м’язовий і судинний тонус, яке рідко оцінюється по достоїнству. Все ж таки, такого методу, як терапія рухом, в нашій країні приділяється мало уваги. Тим часом, до розширення венозної системи прямої кишки і утворення вузлів призводить якраз гіподинамія. Кров, що застоюється в нижній половині тулуба, а також млявість кишечника, що супроводжується гіпотонічними запорами, – все це чергові фактори, що призводять до даної патології.

А тому можна виділити кілька корисних моментів лікувальної фізкультури:

  • Тонізуючу дію на організм;
  • Посилення перистальтики кишечника з одночасним зміцненням м’язів черевного преса;
  • «Массірущее» дію на товсту кишку за рахунок зміни внутрішньочеревного тиску;
  • Вплив на моторно-секреторну функцію травного тракту;
  • Усунення венозного застою.

Фізкультура при геморої

Основне положення – лежачи. Однак є ряд вправ, проведення яких виконується і стоячи, що дуже зручно в побуті. Лікувальна фізкультура при геморої в домашніх умовах здатна усунути застійні явища в області анального проходу. Дозовані і регулярні навантаження використовуються для профілактики патології і для попередження ускладнень.

Обов’язкова умова такої гімнастики – правильне поєднання дихання і руху. Лікувальна фізкультура може призначатися тільки після завершення періоду загострення. Забороняються силові навантаження, а також їзда верхи і на велосипеді.

Перше: вихідне положення – стоячи, ноги схрещені. Ритмічно вводити в напругу і розслаблення сідничні м’язи і м’язи промежини. Вправа добре тим, що виконувати його можна як вдома, так і в транспорті, наприклад.

Друге: вихідне положення – лежачи на спині. Ступні потрібно розставити в сторони, на ширину плечей, а ноги зігнути. Потім відривати таз від підлоги, при цьому упор припадає на ступні і плечі. Зміцнюються м’язи стегон, попереку і сідниць.

Третє: вихідне положення – лежачи на спині. Піднімається спочатку одна, а потім друга пряма нога. Якщо добре переноситься навантаження, можна піднімати одночасно обидві ноги.

Четверте: вихідне положення – лежачи на спині, прямі ноги підняті. Виконувати «ножиці», тобто розводити і зводити нижні кінцівки. Вправа добре стимулює кровообіг в органах черевної порожнини.

П’яте: вихідне положення – колінно-ліктьовий. Присідати на сідниці по черзі (на одну і іншу сторону). Дана вправа особливо корисно при метеоризмі для кращого відходження газів.

Шосте: вихідне положення – як у вправі 5. Витягати тому спочатку одну, а потім іншу ногу, при цьому прогинаючись в спині.

Є й таке просте вправу, для якого буде потрібно тільки стілець. Потрібно сісти на нього, спина при цьому пряма, а корпус злегка нахиляється вперед. Головне, що потрібно – ритмічно стискати і розтискати анальний сфінктер.

Необхідно дотримуватися і правила дихання: так, напруга м’язів краще робити на вдиху, а розслаблення – на видиху. При цьому ефект від вправ буде набагато вище. Крім того, якщо ви будете подумки уявляти, як поліпшується кровообіг в тренованих областях, це буде тільки на користь. Аутогенних тренування ще ніхто не відміняв!

Вправи потрібно виконувати по кілька разів, до помірного напруги в м’язах (в середньому 10), приділяючи цьому хоча б 20 хвилин, але кожен день. Не лінуйтеся, адже ви працюєте над своїм здоров’ям!

» Без категорії » Як фізкультура може допомогти вилікувати геморой