Як розпізнати початкову стадію геморою і не дати розвинутися недугу?

При появі першої симптоматики – утруднення дефекації, свербіння і печіння в ділянці анального отвору багато пацієнтів не надають їм особливого значення, вони намагаються вилікувати недугу самостійно, або просто ігнорують прояви недуги. Однак важливо розуміти, що навіть при поліпшенні самопочуття хвороба не відступає, а продовжує розвиватися. Згодом це проявиться інтенсивної хворобливістю і кровотечами.

Як видно на фото, початкова стадія геморою у жінок виглядає також як і чоловіків:

У чоловіків

Характеризується недуга на даному етапі наступними проявами:

 • дискомфортними відчуттями під час випорожнення кишечника;
 • постійної вагою в анальної області;
 • періодичними хворобливими відчуттями;
 • свербінням і палінням в області анального отвору;
 • відчуттям неповного випорожнення кишечника;
 • відчуттям стороннього тіла в прямій кишці;
 • кров’яними виділеннями;
 • слизовими виділеннями в перервах між дефекації.

Симптоми геморою початковій стадії неяскраво виражені. Своєчасне і доцільне лікування сприяє усуненню малоприємній симптоматики і повному лікуванню недуги.

Геморой може бути зовнішнім (зовнішнім) і внутрішнім. На початковій стадії зовнішні вузли виглядають як невеликі гладкі шишки, розташовані біля анального отвору. Спочатку вони не відрізняються від кольору здорової дерми і не доставляють хворобливості або дискомфорту. При ігноруванні недуги відзначається збільшення шишок в розмірі і поява больових відчуттів. Через скупчення венозної крові спостерігається зміна їх кольору, вони стають багряно-синюшними.

Що щодо внутрішньої форми, то в даному випадку вузли знаходяться всередині кишки, на фото початковій стадії внутрішнього геморою їх побачити не можна. Однак неозброєним оком можна побачити запальні зміни дерми навколо заднього проходу. Відзначається поява набряклості, гіперемії і синюшности.

Геморой у дитини: причини і симптоматика

Багато хто звик вважати, що це виключно доросла хвороба. Не зовсім так, недуга досить часто діагностується у дітей. Початкова стадія геморою у дітей – явище не з приємних. Симптоматика недуги у дитини, така ж, як і дорослої людини. Відзначається поява хворобливості і дискомфорту в області анального отвору, свербіж, печіння, гіперемії, набряклості, кров’яних і слизових виділень.

Що щодо причин розвитку недуги, то вони дещо відрізняються від причин виникнення патології у дорослих. Поява захворювання може бути спровоковано генетичною схильністю, частими запорами, малоактивним способом життя і тривалим сидінням в одній позі на горщику.

Побачити вузли на ранньому етапі розвитку хвороби можна тільки при напруженні. Зрозуміти, що з малюком щось не так, можна в разі тривалого спостереження за процесом випорожнення кишечника.

Для лікування недуги у дитини призначають застосування Гинкор прокто, Проктоседилу, Ауробін, Реліф Ультра, Гепатромбина Г.

при вагітності

Геморой при вагітності діагностується практично у кожної жінки. Початкова стадія характеризується набряком, гіперемією і незначною синюшностью дерми в області анального отвору. Крім цього, початкова стадія геморою у вагітних характеризується появою болю, свербіння, печіння в області заднього проходу, відчуття неповного випорожнення кишечника, а також кров’яних і слизових виділень.

Найчастіше виникнення патології пов’язано з тиском плоду. Крім цього, розвиток захворювання обумовлюється хронічним запором і малоактивним способом життя.

Що стосується самої вагітності, тут все просто. Матка розташована в області таза. При активному розвитку плода відзначається її швидке і сильне збільшення в розмірах. В результаті вона чинить тиск на кишечник. Надалі зменшується потік крові по венах і розвивається запальний процес. Як правило, геморой діагностують в третьому триместрі, в цей період матка досягає максимальних розмірів.

Якщо перші прояви недуги були виявлені в період виношування плоду, можливо, вони виявляться під час пологової діяльності. Коли дитина проходить через малий таз, відзначається здавлювання тканин і органів. Тому страждають венозні сплетення, і розвивається геморой.

Найчастіше при вагітності призначається лікування початкової стадії геморою в домашніх умовах. Медикаментозне лікування застосовуються рідко, так як вони можуть зробити згубний вплив на плід. Вагітним жінкам, які зіткнулися з недугою, рекомендується:

 • Змінити раціон. Переважно вживати в їжу більше продуктів, насичених клітковиною, кисломолочної продукції, овочів і фруктів. Фахівці рекомендують виключити вживання пряних, гострих, солоних і маринованих страв.
 • Щодня робити зарядку. Не менш корисно полежати пару хвилин на спині зі злегка піднесеним тазом.
 • Виключити переохолодження, не сидіти на холодних поверхнях.
 • Підмиватися прохолодною водою.

У тому випадку, коли всі перераховані способи не приносять позитивного результату і хвороба продовжує прогресувати, призначається застосування дозволених під час вагітності медикаментозних засобів – мазей і свічок. Найчастіше призначають застосування: гепариновой мазі, Постерізан, мазі Вишневського, свічок (Реліф, Реліф Адванс, проктозан, Натальсід, метилурацил.

діагностика недуги

На ранній стадії недугу діагностують за допомогою пальцевого дослідження. Крім цього, з метою уточнення діагнозу застосовують аноскоп (ректальне дзеркало), який дозволяє оглянути анальний канал і оболонку прямої кишки на глибину до п’ятнадцяти сантиметрів. Також призначається аналіз калових мас для виявлення прихованої крові.

Нерідко, для диференціальної діагностики з іншими патологіями тонкої і товстої кишки призначається проведення:

» Без категорії » Як розпізнати початкову стадію геморою і не дати розвинутися недугу?