Як раз і назавжди позбутися від геморою?

Пацієнту, часто страждає гемороєм, необхідно, перш за все, уважно переглянути свій раціон. Загострення запального процесу може спровокувати вживання таких продуктів, як спеції, оцет, гострі приправи, чорна кава, алкогольні напої, жирні сорти м’яса, свіжа здобна випічка. Ці продукти підсилюють приплив крові до органів черевної порожнини і можуть сприяти розвитку запорів. Труднощі з випорожненням кишечника є однією з причин розвитку запалення гемороїдальних вузлів.

Щодня в раціоні повинні бути присутніми такі продукти, як буряк, яблука, вівсяна каша, хліб з висівками. Не варто забувати і про чисту питну воду – достатня її споживання гарантує відсутність проблем з випорожненням кишечника.

Фізичне навантаження

В ході численних медичних досліджень було неодноразово доведено, що однією з причин розвитку геморою є обмежена фізична активність і малорухливий спосіб життя. Для того щоб запобігти запалення гемороїдальних вузлів досить виконувати наступні нескладні вправи:

 • ходьба пішки (по можливості намагайтеся не користуватися ліфтом, а піднімайтеся по сходах пішки);
 • вправа «велосипед» є відмінною профілактикою застою крові в органах малого таза;
 • стискати і розслабляти сфінктер заднього проходу 5-10 разів в день;
 • ходьба на місці з високим підняттям колін.

Пам’ятайте про те, що причиною випадання і повторного запалення гемороїдальних вузлів є підняття важких предметів, тому для профілактики геморою важливо уникати важких фізичних навантажень.

Позбавлення від геморою можливо тільки в тому випадку, якщо пацієнт своєчасно звернувся за медичною допомогою, коли захворювання знаходилося на початковому етапі розвитку. При сильно запущених формах і стадіях геморою, цілком можливо, не обійтися без оперативного втручання.

Прогноз проктологів щодо позбавлення від геморою

Проктолог на запитування пацієнта, як позбутися від геморою назавжди, щоб дати точну і докладну відповідь, проведе повне обстеження патології, так як зміна способу життя може допомогти хворому тільки в тому випадку, якщо захворювання знаходиться на першій або другій стадіях. Геморой на третій або четвертій стадії вимагає активного лікування із застосуванням медикаментозних препаратів, в складних випадках хірургічних або малоінвазивних методів, а також залучення засобів народної медицини.

Проктологи щодо остаточного позбавлення від геморою відчувають сумнів, так як захворювання пов’язане з млявістю венозних стінок в області анального проходу, що є процесом незворотнім. Фахівці пропонують радикальні методи із застосуванням оперативного втручання.

У більшості випадків геморой пов’язаний з сукупністю чинників, наприклад, при вагітності. Він може бути вилікуваний консервативною терапією або малоінвазивними методами. Хірургічне втручання необхідне тільки в крайніх випадках. Більшості пацієнтів рекомендується діяти в області зміни життєвого укладу.

Проктолог поставить правильний діагноз

Відкладати візит в поліклініку не варто, так як геморой починає турбувати на тій стадії, коли болісний процес уже набрав силу. Перші стадії геморою, як правило, протікають безсимптомно. Якщо патологія стала помітною, лікування слід починати негайно. Особливо легко запустити захворювання внутрішнього геморою.

Гемороїдальні шишки – це ослаблені судинні освіти, які самостійно не повертаються в нормальний стан. Адекватне лікування разом із дієтою працює на поліпшення напруженості судин анального проходу і відновлення потоку крові в судинному руслі.

Поки гемороїдальні шишки не виступають в анальний прохід, патологія відрізняється тимчасовим характером і проявляється при спонукають факторах, таких як збільшення внутрішньочеревного тиску при запорах або переміщення важких речей. Зміни мають тимчасовий характер і оборотні при відновленні кровотоку по венах прямої кишки.

При відсутності провокуючих чинників лікування призводить до зупинки в розвитку захворювання.

Медикаментозне лікування

 • При виникненні сильного болю і підвищенні температури через запального процесу потрібна медикаментозна терапія (детралекс, флебодіа або аналогічні препарати). Для профілактики застосовується тривалий курс, а для лікування – короткий.
 • Ультрапрокт зніме запалення, і зменшить набряклість. З тією ж метою застосовуються нестероїдні свічки на основі индометацина або гормональні засоби, наприклад, гідрокортизон.
 • Для знеболення рекомендуються анальгетики або місцеві анестетики.
 • Мазі-антикоагулянти (гепариновая мазь) сприятимуть розсмоктуванню гемороїдальних вузлів.
 • Мазь Левомеколь застосовується для недопущення інфікування гемороїдальних шишок. Антисептичні речовини пригнічують інфекцію в патологічних венах. З тією ж метою використовуються мікроклізми з ромашкою або вводиться іхтіоловая мазь.
 • Регенерація ушкоджень проходить прискорено при використанні свічок з обліпиховою олією або прополісом.
 • Реліф Адванс застосовують при кровоточивих вузлах як судинозвужувальну мазь.

Порядок полегшення симптомів геморою

Терапія зовнішнього геморою починається з застосування холоду у вигляді свічок або компресів, щоб викликати спазм судин і запобігти тромбоутворення.

Після того, як відбудеться зменшення болю, крижані свічки і компреси змінюють на теплі процедури у вигляді ванн, щоб згустки крові розсмокталися. Також застосовують мазі, що знижують згортання крові. Якщо вжиті заходи не полегшать стан, слід скористатися лікарськими засобами з знеболюючим і протизапальним ефектом.

У запущених випадках проводять висічення тромбу (тромбектомія), яку виконують тільки при підвищеному ризику ускладнень в перебігу хвороби. У більшості випадків застосовуються малоінвазивні методики, наприклад, кріодеструкція, електрокоагуляція або лазерна терапія.

Малоінвазивні технології для позбавлення від внутрішнього геморою розвинені на сьогодні досить добре і рекомендуються до 3 стадії патології. Саме ці методики рекомендують, якщо пацієнт ставить запитання, як позбутися від геморою швидко. Відновлення після процедури не займає багато часу, хоча ні в якому разі не скасовує необхідність змінити харчування і життєвий уклад.

 • При легуванні на судини накладають латексні кільця. Вузол відмирає в результаті припинення надходження в нього крові.
 • При склеротерапії в венозний розширення надходить склеює речовина. Стінки гемороїдального вузла запаюються і вузол пропадає.
 • При кріотерапії внутрішня шишка руйнується під дією охолодження. Тканини вени відмирають.
 • При лазерної коагуляції в пряму кишку вводять наконечник з випромінювачем. Короткочасне нагрівання призводить до склерозування і спадання гемороїдального вузла.

Процедури проводять в амбулаторних умовах під місцевою анестезією. Пацієнтам не потрібно довга реабілітація. Операція знімає симптоми і приносить полегшення. Для уникнення рецидивів слід оптимізувати харчування і спосіб життя, так як малоінвазивні методи не впливають на причину захворювання.

Додаткова терапія

Лікування включає кілька підходів до захворювання, і відповідь на питання, чи можна позбутися від геморою, набуває багатоликість засобів і методів додаткової терапії.

Щоб запобігти поверненню геморою використовують гомеопатичні засоби, які впливають на організм в цілому або мають форму місцевого застосування. Сировиною служать речовини тваринного походження, мінерали та рослини. Препарати підбираються з урахуванням індивідуальних характеристик пацієнта.

Гомеопатичні засоби виготовляються на основі будяків, соку листя алое, кори з кореневої частиною і молодих пагонів гамамелісу, нагідок. Лахезіс є лікувальним засобом тваринного походження з отрути гримучої змії. Приготування гомеопатичних препаратів слід доручити лікаря-гомеопата, так як необхідно оцінити конституційні та психологічні особливості хворого.

Народні засоби представляють собою мазі на основі меду, глини, муміє. Застосовуються настої і відвари з рослин у вигляді ванн і примочок для зміцнення судин, для зупинки кровотечі і для зняття запалення.

Гірудотерапія допомагає запобігти рецидивам геморою, вибудовуючи лікувальну тактику таким чином, щоб уникнути хірургічного втручання. П’явки встановлюються на зовнішні гемороїдальні вузли. Лікування є натуральним процесом, що не порушує природне відновлення хворого органу. Організм використовує власні приховані ресурси.

» Без категорії » Як раз і назавжди позбутися від геморою?