Як простатит пов’язаний з гемороєм?

Багато чоловіків турбуються про те, чи може геморой викликати у них різні патологічні процеси в простаті, які супроводжуються її запаленням. Простатит і геморой можуть бути сусідами в чоловічому організмі. Їх безпосередній зв’язок медициною не доведена, але вони можуть з’явитися одночасно, що наводить на думку, що ці захворювання пов’язані між собою і є побічними ефектами один одного.

Спершу необхідно розібратися, що являє собою кожна з описуваних захворювань.

Геморой – це варикозне розширення вен області прямої кишки, яке іноді супроводжується запаленням і утворенням тромбів в порожнинах судинах.

Простатит – це запальне захворювання передміхурової залози, яке проявляється болем і утрудненням сечовипускання, а також різноманітними статевими проблемами.

Фактори, супутні геморою

Часто люди цікавляться, чи є зв’язок між гемороєм і простатитом. Існують кілька чинників, які об’єднують описані вище захворювання:

  • І геморой, і простатит, виникають переважно у чоловіків, які ведуть сидячий спосіб життя. Гіподинамія негативно позначається на стані вен прямої кишки, викликаючи застій крові в них з подальшим формуванням ділянок розширення (вузлів). Що стосується простати, то порушення відтоку венозної крові викликає запалення даного органу і збільшення його в розмірах. В силу спільності кровопостачання можливо взаємне обтяження описуваних патологічних станів. При лікуванні пацієнтів з наявністю одного або обох зазначених захворювань в період ремісії важливу роль відіграє лікувальна фізкультура. Що стосується повсякденного життя, то невелика фізичне навантаження після 1-1,5 годин роботи (нехай навіть мінімальна – ходьба по коридору) просто необхідна.
  • Інфекції. Як відомо, простатит може бути викликана двома групами мікроорганізмів: тими, які постійно перебувають в кровотоці, і тими, які потрапляють в сечовипускальний тракт з прямої кишки. Причому останні мікроби є найбільш небезпечними. Агресивність колоній мікробів може значно ускладнювати перебіг геморою і приводити до вираженого запалення вузлів, лихоманці і загальної інтоксикації організму. Тому в більшості випадків пацієнтам призначається антибактеріальна терапія, яка дозволяє впоратися одночасно як із запальним процесом в прямій кишці, так і в простаті.
  • Ще однією можливою причиною формування і того, і іншого захворювання є низький рівень статевої активності, який призводить до застою секрету передміхурової залози і, одночасно з цим, поганому відтоку венозної крові від прямої кишки.
  • Як простатит, так і геморой, призводять до серйозних психологічних проблем, які не можуть не позначатися на нормальну потенцію і еякуляції. Крім цього, в головному мозку чоловіка формується патологічна домінанта, яка заважає йому отримувати задоволення від статевого акту.
  • Важливим фактором, який здатний обтяжувати клініку простатиту і викликати геморой, є запори. Саме вони викликають масивне обсіменіння сечовипускального тракту кишковою флорою. В силу цього в лікуванні обох захворювань важливу роль відіграє нормалізація стільця (іноді навіть потрібне використання проносних засобів).

Взаємний вплив простатиту і геморою

Геморой і патологія простати переважно виявляються незалежно один від одного і можливі випадки як спільного перебігу захворювань, так і їх самостійне існування. Фактори, що сприяють одночасно і геморою, і простатиту, про які йшлося вище по тексту, знижують рівень андрогенів і підвищують кількість кортизолу. І це знання важливо для того, щоб розібратися що первинно в зв’язці: геморой і простатит.

Андрогени виробляються яєчками, тому порушення в їх функціонуванні сприяє патологічним процесам в простаті, справедливо і зворотне твердження, що збільшення простати веде до порушення діяльності яєчок. Коло замикається тим, що зміна в структурі простати послаблюють зв’язковий апарат прямої кишки, через що може, в свою чергу, з’явитися геморой.

Патологія простати знижує статеву активність, а напруга, що виникають при статевому акті в зв’язковому і м’язовому апараті прямої кишки, здатне бути профілактичним фактором захворювання вен анального проходу. Геморой виникає у пацієнтів з патологією простати приблизно в 17% випадків, а гемороїдальні вузли погіршують кровопостачання передміхурової залози, що сприяє виникненню простатиту. Для дієвого впливу геморою на простату необхідні гемороїдальні шишки значного розміру.

Крім того, запалення геморою можуть порушити подібний процес в простаті і тут свою роль відіграє анатомічна близькість простати до прямої кишки. Тому запальний процес може переходити від ділянки виникнення до сусіднього органу, відокремленому всього лише невеликим прошарком з клітковини і оболонки. І в цьому плані не важливо, в якому органі патологія виникає в першу чергу.

Зв’язок між простатитом і гемороєм не завжди пряма, так як на ранніх стадіях захворювання виражені слабо, і вони не доставляють особливого занепокоєння пацієнтам. Ускладнення геморою і простатиту розвиваються і особливо явно проявляються при ослабленому організмі. Для одночасного розвитку обох патологій необхідні сприятливі фактори.

» Без категорії » Як простатит пов’язаний з гемороєм?