Як правильно діагностувати геморой?

Швидка постановка правильного діагнозу, це вже третина успішного лікування. Діагностика геморою підтверджує попередній діагноз, виключаючи схожі за симптоматикою патології. Якщо ми говоримо про геморої, то його легко сплутати, наприклад, з анальної тріщиною, випаданням або навіть рак прямої кишки. Діагностувати конкретну «болячку» може тільки лікар-проктолог.

зміст:

  • 2 Огляд геморою
  • 3 Пальцевий метод

симптоми

За яких «сигналах» слід негайно звернутися за кваліфікованою допомогою? Нижче наведені основні симптоми геморою.

  • Кровотеча. Як правило, краплі крові можна побачити після того, як ви сходите в туалет. Особливо вони помітні на туалетному папері. Причому, інтенсивність кровотечі може бути різною і необов’язково постійною.
  • Біль. Больові відчуття в ділянці анального отвору можуть свідчити як про геморої, так і про тріщину в задньому проході. Імовірність останнього навіть більше, але точно переконатися в цьому можна тільки при огляді проктолога.
  • Сверблячка. Причиною дискомфорту в області анального отвору є слиз. При її потраплянні на шкіру з’являється роздратування, і як наслідок – сильний свербіж. Цей симптом говорить про те, що захворювання вже перейшло в більш пізню стадію. Постійні слизові виділення також сигналізує про наявність запальних процесів в прямій кишці.
  • Набряк. М’які тканини анального отвору помітно збільшуються в розмірах. Це можна помітити навіть на дотик. Як результат, ви починаєте частіше, ніж зазвичай, ходити в туалет для спорожнення кишечника.
  • Випадання гемороїдальних вузлів. Цей симптом супроводжується сильними больовими відчуттями. Причина в тому, що вузли запалені і в них застоюється кров. На ранніх етапах захворювання вузли в стані вправлятися самостійно, але далі буде потрібно невідкладна допомога.

огляд геморою

Перш за все лікар оглядає пацієнта в проктологічному кріслі. Спеціаліст звертає увагу, чи є рубці на анальному отворі, що не деформовано воно, оцінює шкірний покрив і рівень кровотечі.

При первинному огляді лікар також дає висновок про стан гемороїдальних вузлів. Наскільки вони випадають, і головне, чи можна їх вправити самостійно. За цими даними і визначаться, на якій стадії знаходиться захворювання.

Також при розведенні заднього проходу досліджують рівень дратівливості шкірного покриву, видивлявся анальні тріщини.

пальцевий метод

Після візуального огляду лікар перевіряє стан анального отвору на дотик. За допомогою пальцевого методу фахівець визначає тонус сфінктера. Також з’ясовується ступінь болючих відчуттів і дискомфорту пацієнта, при дотику до стінок заднього проходу.

За допомогою пальцевого методу проктолог визначає і наявність слизових виділень. Оцінюється вигляд і приблизний розмір гемороїдальних вузлів. При натисканні вони, як правило, різко скорочуються. Для поліпшення візуалізації вузлів лікар може попросити пацієнта напружитися або покашляти.

» Без категорії » Як правильно діагностувати геморой?