Як правильно виконувати вправи Кегеля для лікування геморою?

Геморой – малоприємне захворювання, часто ускладнює життя сучасним людям. Серед основних факторів, що сприяють виникненню захворювання, на першому місці можна назвати запори і застій венозної крові. Боротися з цими явищами складно, але цілком реально. Одним з напрямків профілактики і лікування геморою є фізичні вправи.

Вправи Кегеля при геморої зміцнюють м’язи сфінктера анального проходу і нормалізують структуру судин, що забезпечують кров’ю пряму кишку. Гімнастика Кегеля при геморої ефективна при регулярному виконанні.

зміст:

  • 2 Яким чином виконувати вправи Кегеля?
  • 3 Що пишуть і говорять пацієнти?

Чому при геморої корисні вправи Кегеля?

При виконанні подібних вправ поліпшується кровопостачання в області малого тазу, усувається венозний застій крові. Завдяки цьому нормалізується робота кишечника, підвищується тонус м’язів тазового дна, зміцнюються стінки кровоносних судин.

Яким чином виконувати вправи Кегеля?

Для початку тренувань потрібно зрозуміти про які м’язах йдеться. Зробити це можна в такий спосіб: при відвідуванні туалету спробуйте затримати струмінь сечі, не допомагаючи собі м’язами сідниць, ніг або преса. Якщо це вам вдалося, ви відчули м’язи промежини.

Вправи Кегеля можна розділити на три типи:

  • Повільне напруга і розслаблення м’язів тазового дна. Для цього напружте інтимні м’язи, як при зупинці сечовипускання, затримайте на три секунди, повільно розслабтеся. В результаті вам потрібно навчитися збільшувати час затримки до 20 секунд. Коли ви впевнено опануєте технікою виконання вправи можете переходити до більш складного варіанту занять – «Ліфт». Суть якого полягає в поступовому напрузі і розслабленні м’язів. Для початку роботи злегка напружте м’язи і затримайте на пару секунд, це ваш «перший поверх». Для продовження підйому напружте м’язи трохи сильніше й утримуйте їх в цьому положенні – ви піднялися на «другий поверх». Продовжуйте підніматися до 3-5 поверху в міру своїх можливостей, з часом ви зможете піднятися і на десятий. Важливо пам’ятати, що спуск теж повинен виконуватися поетапно з зупинками на кожному поверсі.
  • Швидкі скорочення м’язів. Якнайшвидше напружуйте і розслабляйте м’язи промежини.
  • Виштовхування. Для виконання цієї вправи необхідно тугіше як при запорах або під час пологів.

Для початку тренувань комплексу вправ Кегеля при геморої він виконується по 10 разів для кожного виду по 3-5 підходів в день. Поступово додаються по п’ять вправ до кожного з них.

Вправи можна виконувати перебуваючи в будь-якому вихідному положенні: стоячи, сидячи, лежачи в ліжку. Якщо ви втомилися під час виконання вправи можна відпочити кілька секунд і повернутися до занять.

Не починайте виконувати вправи під час загострення геморою! Обов’язково проконсультуйтеся з лікарем.

Що пишуть і говорять пацієнти?

Відгуки на гімнастику Кегеля при геморої та інших проблем в районі малого тазу свідчать про ефективність методики при регулярному виконанні. Як правило, рекомендації займатися вправами нормалізують внутрішній стан м’язів і судин малого таза пацієнти отримують від проктологів при геморої і гінекологів при виникненні проблем під час вагітності. Пацієнти, що впоралися зі своїми недугами, зазначають, що вправи також допомагають досягти гармонії в інтимному житті, а геморой або нетримання сечі виліковується без хірургічного втручання.

Люди, які виконують гімнастику внутрішніх м’язів, кажуть, що спочатку не вдається виділити час кожен день і заняття викликають втому, але потім відбувається формування звички і справа йде на лад. Також виникають труднощі з визначенням групи м’язів підлягають тренуванні, але з напрацюванням досвіду вправи легко виконуються з будь-якого становища.

Гімнастику Кегеля роблять лежачи, сидячи або стоячи, і це дозволяє пацієнтам тренувати внутрішні м’язи при будь-якому зручному випадку, наприклад, ведучи автомобіль або працюючи за комп’ютером. Однак для того, щоб вправи робилися без особливих зусиль, необхідна напрацювання досвіду в правильному їх виконанні. Для поставленої задачі потрібно зосередженість, і люди воліють спочатку займатися гімнастикою інтимних м’язів з положення лежачи.

» Без категорії » Як правильно виконувати вправи Кегеля для лікування геморою?