Як почати допомагати собі при захворюванні гемороїдальних вузлів?

На жаль, геморой відноситься до числа таких захворювань, які можуть загостритися в будь-який момент, порушивши тим самий звичний ритм життя. Тому для кожного пацієнта, що страждає на варикозне розширення вен прямої кишки, дуже важливо знати невеликий звід правил і засобів, які допоможуть швидко і ефективно купірувати больовий синдром. Перша допомога при геморої, наспіла вчасно, істотно вплине на розвиток патології. Біль при загостренні захворювання часто є сусідами з кровотечею і може бути викликана неправильним харчуванням, підняттям тяжкості або пологами у жінок.

Правила поведінки при геморої

Перш за все, варто запам’ятати, що слід припинити будь-які заняття спортом, а також відмовитися від носіння важких предметів. Це зменшить тиск на черевний прес і, відповідно, кровонаповнення вен прямої кишки.

Ніколи не слід тужитися, навіть, якщо виникає позив на відходження калових мас. Це може привести до розриву запалених судин, стінка яких в цей момент стає тонкою.

Якщо ви знаходитесь вдома, то постарайтеся якомога менше рухатися. Найкраще лягти на спину, ноги при цьому можна розвести в сторони, прийнявши «позу жаби».

Пам’ятайте, що в цей період дуже важливо стежити за винятковою гігієною періанальної області і зовнішніх статевих органів. Тому постарайтеся протирати зовнішні статеві органи прохолодною водою, що попередить інфікування патогенними мікроорганізмами.

При вираженій болю можна прийняти ванну з прохолодною водою або зробити холодний компрес на область прямої кишки. При цьому дуже важливо знати, що подібні процедури протипоказані при запальних захворюваннях сечостатевої системи.

Можна також використовувати свічки, до складу яких входять місцеві анестетики, такі як новокаїн або лідокаїн. Вони не володіють лікувальною дією, зате можуть допомогти швидко купірувати неприємні больові відчуття.

Після того, як біль трохи вщухла, зробіть невелику очисну клізму, щоб розм’якшити скупчилися в ампулі прямої кишки калові маси і полегшити їх відходження. Це зменшить дискомфорт внизу живота. Пам’ятайте, що наконечник клізми повинен бути м’яким для уникнення травмування варикозних вузлів. Додатково його рекомендується змащувати вазеліном.

Медикаментозна допомога при геморої може бути корисна, якщо біль застигла зненацька, поза домом. Тому постарайтеся мати під рукою, в аптечці набір препаратів, що сприяють зняттю болю. В цьому випадку переважно скористатися таблетованими формами лікарських засобів.

народні методи

Із засобів народної медицини добре зарекомендували себе такі:

  • Свічки з олією обліпихи сприяють зменшенню інтенсивності болю, особливо, якщо геморой поєднується з анальними тріщинами.
  • Біль, свербіж, відчуття вираженого печіння допоможуть усунути супозиторії з чистотілом.
  • Кубики льоду, виготовлені з відвару ромашки або кори дуба, дуже швидко усувають біль. Також їх можна прикладати до анальної області при гемороїдальному кровотечі.

Важливим є і вкрай щадний догляд за анальної областю після туалету. Обов’язково використовуйте м’який папір, щоб уникнути пошкодження варикозної вени і не викликати травмування. У період загострення можна навіть змочувати її прохолодною водою.

Якщо відбулося загострення геморою, то необхідно відразу ж відкоригувати дієту: виключіть зі свого раціону гостру і пряну їжу, яка дратує кишечник. Це дозволить скоротити період хворобливих відчуттів і, як можна швидше, повернутися до нормального ритму життя.

» Без категорії » Як почати допомагати собі при захворюванні гемороїдальних вузлів?