Як позбутися від запорів при геморої?

Однак питання: що все-таки є причиною, а що наслідком, є спірним. З одного боку, запор може бути фактором у розвитку геморою, так як переповнена каловими масами ампула прямої кишки надає здавлення венозних судин і викликає застій крові в кавернозних тілах. До того ж, для спорожнення кишечника при запорах потрібно значне напруження черевного преса, і, як наслідок, ще більше збільшення венозного застою.

З іншого боку, при геморої внутрішні вузли можуть з’явитися деяким механічним перешкодою і сприяти розвитку запорів. Але більшу роль в їх виникненні при геморої грає той факт, що виражений больовий синдром змушує людину навмисно пригнічувати акт болючою дефекації, що в свою чергу викликає зниження евакуаторної функції прямої кишки.

зміст:

клінічна картина

Запор при геморої має ті ж ознаки, що і при інших захворюваннях. Це стан, що характеризується відсутністю стільця більше двох днів підряд, дефекацією невеликою кількістю калу по типу «овечого», а також почуттям неповного випорожнення кишечника. При запорі пацієнти відзначають відчуття розпирання, дискомфорту внизу живота, купіруемие після акту дефекації.

Для типової клініці геморою наявність запорів додає лише ту особливість, що кровотечі під час дефекації або після неї стають частим і практично постійним симптомом. Це відбувається тому, що щільні калові маси механічно ушкоджують стінки внутрішніх гемороїдальних вузлів і викликають кровотечі з них. Геморой після запору активізується і настійно вимагає лікування, хоча дане захворювання і не небезпечно для життя, проте воно постійно нагадує про себе болем і неможливістю вести звичайний спосіб життя.

Етіологія геморою і запору

Причини і симптоми запорів при геморої визначаються малорухливим способом життя або надмірними навантаженнями, шкідливими звичками і генетичною схильністю організму до тих чи інших патологій. Геморой являє собою розширення вен анального проходу, а за дане розширення безпосередньо відповідає застій крові в області органів малого тазу, який і сприяє виникненню зайвої напруги і підвищення тиску, а внаслідок цього вени починають деформуватися, тромбуватися і розтягуватися. У свою чергу відбувається зменшення розміру прямого проходу, що перешкоджає вільному проходженню калових мас. Виникає замкнуте коло, так як неможливість в нормальному випорожненні сприяє роздратуванню стінок анального проходу, гемороїдальні шишки запалюються і атрофуються, що веде до кровотечі і випадання вузлів при загостренні геморою.

діагностика

При появі запорів необхідно обов’язково звернутися до проктолога, так як дуже важливо провести додаткові методи інструментальних досліджень, адже запор може бути симптомом і пухлинних захворювань товстого кишечника, незважаючи на наявність геморою. До цих методів належать: колоноскопія, ректороманоскопія і рентгенологічне дослідження.

лікування

Лікування запору і геморою проводять в комплексі. Перш за все необхідно чітко виробити правильне харчову поведінку, збільшити фізичну активність. Прийоми їжі повинні бути частими, але невеликими порціями. Дієта при геморої і запорах передбачає не тільки регулярне і дробове харчування, а й настрій кишечника на певний режим, прийомом їжі в певний для цього час.

Їжа повинна бути багата кисломолочними продуктами, а також овочами, фруктами. Харчування при запорах і геморої має забезпечити безперебійну і м’яку роботу кишечника. У цьому можуть допомогти продукти рослинного походження багаті клітковиною, яка підтримує оптимальний кишковий біоценоз. Обсяг спожитої рідини в день повинен бути близько двох літрів.

Серед лікарської терапії призначають проносні препарати стимулюючої дії, а також сольові проносні засоби рослинного походження, що містять лактулозу. Лікування закрепів при геморої передбачає застосування ректальних супозиторіїв, що провокують легке випорожнення.

Труднощі з актом дефекації явище часте і хворобливе при патології вен заднього проходу, тому при виникненні питання, що робити при запорах при геморої, найкращим виходом з положення стане звернення до проктолога, так як захворювання часто носить індивідуальний характер і вимагає проведення відповідних аналізів, причому під симптоми геморою можуть маскуватися більш небезпечні для життя захворювання.

Запор і геморой після пологів

Профілактичні заходи важливо проводити в період вагітності і післяпологового періоду. І в першу чергу необхідно звернути увагу на усунення запорів. Раціон повинен містити їжу з високим вмістом клітковини. Можна рекомендувати висівки, овочі і фрукти, злаки і чорнослив, кисломолочні продукти. Варто не забувати про гігієну після кожного випорожнення. Від багатьох проблем позбавить обмивання прохолодною водою. Добре допомагають ванночки з розчином марганцівки або настоями з ромашки.

Запор після операції

Післяопераційний запор виникає через гнітючої дії травми, що наноситься організму, і наркозу. Хірургічне втручання послаблює кишкові м’язи і для відновлення їх тонусу повинно пройти час. Специфічна дія запорів після операції на геморой визначається больовим синдромом при проходженні калових мас і страхом за розбіжність післяопераційних швів.

Проблему необхідно вирішити до загоєння швів, в іншому випадку запор може залишитися і після відновлення організму. Терапія запорів в післяопераційний період починається з рясного прийому рідини і використання проносних засобів. Проктолог призначає препарати в залежності від стану пацієнта. Перевага віддається лікарських засобів не викликає звикання. Також варто звернути увагу на харчування. Рекомендується спеціальна гімнастика Кегеля і прогулянки на свіжому повітрі. При дотриманні раціону і достатній русі запор благополучно проходить.

» Без категорії » Як позбутися від запорів при геморої?