Як перевіряють геморой?

Кожна десята людина сучасності знайомий з проявами геморою. Його ознаки розпізнати нескладно. Починається все з болю (за характером – печіння, свербіж) в області промежини, заднього проходу, прямої кишки, часто при дефекації. Далі з’являються синці, потім рясні кровотечі. І як остання стадія – випадання гемороїдальних вузлів.

Проте питання, як перевірити геморой, не втрачає актуальності, так як для ефективного лікування потрібно не тільки підозрювати наявність гемороїдальних вузлів, але і точно знати форму патології, яка буває зовнішньої, внутрішньої і комбінованої, а також стадію захворювання. Крім того, існує ряд патологій, що мають з гемороєм схожі симптоми (злоякісні і доброякісні пухлини, тріщини заднього проходу), і для точності постановки діагнозу потрібно диференційованої діагностики.

Щоб не запустити хворобу і уникнути розвитку ускладнень, найкраще якомога раніше звернутися до лікаря, для того, щоб перевірити, чи є геморой чи ні. Гарна діагностика дасть шанс на повне одужання.

зміст:

  • 2 Жіночий і чоловічий геморой
  • 3 Як перевіряють геморой лікарі?

Проктолог або колопроктології

Якщо людина в перший раз відчув незвичні і лякаючі відчуття в анальному каналі, то він може і не знати, який лікар перевіряє геморой, так як захворювання делікатне і люди рідко обговорюють один з одним особливості перебігу та лікування патології затишного місця. При виникнення неприємних відчуттів в області заднього проходу при ходьбі або сидінні, а тим більше при появі кров’яних виділень слід звертатися до проктолога або колопроктології. Точну причину кровотеч може встановити тільки фахівець.

Доктор, що займається гемороєм, до недавнього часу називався проктологом, але зараз в компетенцію фахівця з анальним патологій включені захворювання товстої кишки, і за сучасною номенклатурою спеціальностей лікуючий геморой лікар значиться як колопроктології. Якщо пацієнт проживає в малонаселеному місці і в його поліклініці немає вузькоспеціалізованих лікарів, слід звернутися до хірурга.

На відео «Огляд проктолога: можливо – геморой!» Можна побачити, як відбувається запис до проктолога, і послухати думки фахівців про діагностику і лікування захворювання.

Жіночий та чоловічий геморой

У чоловіків і жінок ознаки геморою розрізняються. У останніх розвивається печіння заднього проходу, прямої кишки. Часто після довгих годин, проведених сидячи, або навпаки, після активного ходіння. Коли ситуація стає більш запущеною, підвищується температура, турбують різкі болі живота, запори.

Фізіологія жінки така, що до основних ризиків появи геморою в результаті підняття важких предметів, порушення стільця або сидячого способу життя додаються специфічні. У жінок гемороїдальні вузли можуть проявлятися в хворобливих симптомах під час місячних, так як посилюється приплив крові в області малого тазу. Хронічні захворювання жіночих статевих органів провокують застій крові. Також може зіграти негативну роль підвищена емоційність. Вагітність і пологи сприяють появі геморою, так як в ці періоди матка здавлює судини, що підвищує кровонаповнення вен.

Часто геморой з’являється після пологів або при вагітності. У цей період при появі перших ознак, необхідно відразу перевіритися на геморой. Те, що захворювання розвивається при вагітності майже у кожної жінки, пов’язане з перестроюванням організму. Подальше збільшення матка тисне на кишку, чому і виникають запори, і як наслідок геморой. Після пологів захворювання зустрічається рідше. Якщо через тиждень після народження дитини відчуття тиску в задньому проході не покидає, потрібно звернутися до проктолога.

Всі ці симптоми характерні і для «чоловічої» геморою. Але до них додаються і інші. Наприклад, під час спорожнення відокремлюються кров’яні згустки або слиз, що супроводжується сильним болем. Якщо чоловік довго перебуває сидячи, може розвиватися набряк заднього проходу.

Як перевіряють геморой лікарі?

Колопроктології перевіряє, чи є геморой, а також визначає його стадію. Раннє звернення до лікаря дозволяє в більш короткі терміни виявити захворювання, провести диференціальну діагностику з анальними тріщинами, пухлинами, хворобами прямої кишки. Все це проводиться з оцінкою фахівцем форми і типи ураження, визначення характеру запалення і наявності або відсутності ускладнень.

Перед зверненням до лікаря з вечора потрібно зробити клізму, а вранці повторити. Можна зробити мікроклізми спеціальними препаратами, що м’яко очистить кишечник.

На прийомі колопроктології оглядає анус, робить пальпацію прямої кишки, визначаючи рівень варикозного розширення вен. Зовнішній геморой на відміну від внутрішнього обстежити легше, і пацієнт чаші звертає увагу на зовнішню форму, так як симптоматика яскравіше виражена. Проте лікар проводить повне обстеження і питання, як перевірити внутрішній геморой, сам собою прояснюється.

Пальцеве дослідження дозволяє намацати гемороїдальні шишки внутрішньої локалізації. Інструментальні методи, наприклад, аноскопія, супроводжувана підсвічуванням пошкодженої області, дозволяє побачити слизову на глибині 10 см. Виконується вона за допомогою аноскопа. Процедура може бути поєднана з взяттям мазка або біопсією слизової кишки, а також з лікувальними заходами: коагуляцією або склерозированием гемороїдальних вузлів.

Ректороманоскопія за допомогою оптоволоконного приладу дозволить добре переглянути слизову прямої кишки на глибину 25 см. Можуть бути призначені додаткові методи обстеження. Це томографія тазу, коагулограма та інші аналізи.

Важливо пам’ятати, що перевіряти себе на геморой, встановлюючи свої діагнози, не варто. Тільки лікар може підтвердити його наявність.

» Без категорії » Як перевіряють геморой?