Як відрізнити геморой і поліпи прямої кишки

Поліпи утворюються в будь-якому підлогою органі. Існують поліпи кишечника, гайморової пазухи і т.д. Поліпи анального каналу локалізуються в прямій кишці. Вони утворюються з клітин слизової оболонки, є пухлинні утворення, видаються в просвіт анального каналу. Новоутворення проявляються в симптоматиці після закінчення тривалого часу після початку патології.

Схожі прояви при протіканні геморою і полікістозних утворень можна

Спостерігати не тільки при дефекації з болем, кров’ю, гноєм і слизом, але великий поліп в рідкісних випадках може випасти з анального проходу. Причому на питання, як відрізнити поліпи і геморой самостійно, слід ще раз зазначити, що відрізнити дві патології можна тільки при диференціальної діагностики лікарем проктологом. Зліва від тексту знаходиться фото поліпів.

діагностика

Діагностувати поліпи, як і геморой, можна при пальцевому дослідженні, аноскопии, а при розташуванні утворень глибше 25 см від завершального анального апарату за допомогою ректороманоскопії. Біопсія ділянки поліпа з подальшим Гистоморфологические дослідженням дозволити виявити вид і форму поліпа. Процедура необхідна для діагностування ракових клітин в новоутворенні.

Лікування поліпів при геморої

Гемороїдальних вузлів, які перейшли в хронічну форму, а також анальні тріщини, на початкових стадіях захворювання, успішно лікуються за допомогою свічок, мазей, спринцювань і таблетованих засобів. Поліпи анальної області не піддаються консервативної терапії, а лікування потребує оперативного втручання видаленням.

Поодинокі дрібні поліпи можна видалити методом електроексцизії при ендоскопічному дослідженні. Діагностична процедура може перейти в лікувальну, так як при виявленні поліпів можна відразу їх ліквідувати. В цьому випадку діатермічні петля затягується на ніжці поліпа. Якщо поліп розташований низько, то можливо Трансанальна видалення. Великі різновиди видаляються частинами. Міні – операції можливо провести амбулаторно. Перед видаленням слід дотримуватися спеціальної дієти, а якщо в прямій кишці відбувається запальний процес, то його необхідно купірувати медикаментозними засобами.

При більш важкій стадії пацієнт госпіталізується, і анальний поліп видаляється через розріз. Потім новоутворення піддається дослідженню для виявлення ракових клітин. При злоякісному освіту постає питання про резекції частини кишечник, в якій утворився поліп. Своєчасне видалення сприяє безслідному зникнення патології, хоча можливі і рецидиви.

Вузловий геморой і поліпи (за винятком випадків множинного поліпозу кишки або озлокачествлении процесу) лікуються схожими малоінвазійними методами (ендоскопічне втручання, електрокоагуляція).

Трансанальна видалення застосовується, якщо освіти знаходяться більш ніж на 7 см від анального отвору. Даним методом видаляють ворсинчасті великі поліпи. Операція здійснюється ультразвуковим скальпелем або електричним ножем. Видалення проходить під загальним наркозом в стаціонарі. Попередньо застосовується консервативне лікування з метою ліквідації запального процесу, якщо такий є.

При застосуванні малоінвазивних методик можливо спільне лікування поліпів і геморою. Також трапляються випадки, коли поліп і гемороїдальних вузол зростаються. За подібних обставин відокремити поліп і гемороїдальних вузол не представляється можливим, і вони видаляються одномоментно.

Але рекомендації по оперативному видаленню дає проктолог тільки після того, як будуть з’ясовані деталі захворювання. У більшості випадків поліпи в анальної області вкрай небезпечні, так як піддаються роздратуванню каловими масами, що збільшує можливість переродження в злоякісне утворення. При проведенні малоінвазивних методик можливе одночасне видалення поліпа і геморою 2-3 ступеня.

Видалити поліп можна петлею, можна провести висічення з використанням ВЧ-електрокоагулятора. Більш точно визначити стратегію лікування повинен проктолог, виходячи з конкретної ситуації, яка прояснюється при огляді. Супутні геморой і поліпи можна видалити одночасно, але лікуючий лікар може вирішити, що спільне видалення недоцільно, так як ризик ускладнень збільшиться, а реабілітація буде протікати більш важко. У цьому випадку пропонується розділити маніпуляції і проводити висічення поліпів після видалення геморою, коли ситуація стабілізується.

» Без категорії » Як відрізнити геморой і поліпи прямої кишки