Як взаємодіють між собою геморой і цистит?

При циститі виписується препарат «Монурал». Лікарський засіб активно в знищенні бактерії, але в якості побічного ефекту може викликати діарею. Ліквідуючи бактерії в травному тракті, сильний антибіотик дає хід розвитку дисбактеріозу. Мікрофлору кишечника доведеться відновлювати додатково, дотримуючись спеціальну дієту і приймаючи лікарські засоби з біфідобактеріями.

запор

Хвилеподібний скорочення стінок кишечника для просування калових мас при запорі порушується. Це може викликати запалення як в сечовому міхурі, викликаючи цистит, так і в гемороїдальних вузлах.

Геморой може спровокувати запор. Справедливо і зворотне твердження, так як утруднення в проходження калових мас викликає ушкодження гемороїдальні шишок і є одним з основних факторів, що сприяють запаленню в анальному каналі.

Цистит і запор можуть розвинутися при виношуванні дитини. Такий стан зумовлено особливостями розвитку жіночого організму. При вагітності виникає досить часто поєднання геморою і циститу одночасно.

Чи може через геморою бути цистит?

Запор сприяє порушенню кровообіг у всіх органах малого таза, що зачіпає і сечовий міхур. Коли петлі кишечника розширюються в результаті скупчення калових мас, вони тиснуть на сечовий міхур, викликаючи погіршення стану. Розширені судини сприятливе середовище для мікроорганізмів, які розмножилися в сечовому міхурі. З цього випливає, що відповідь на питання, чи може геморой спровокувати цистит, позитивний.

Хронічний запор призводить до збільшення в організмі бактерій, які з током крові поширюються по всьому організму. Зниження імунітету, наприклад, при переохолодженні призведе до виникнення несприятливого бактеріального фону, який перетворюється в запальний процес як в області ануса, так і в сечовому міхурі.

Одночасно лікувати геморой і сечовий міхур нелегко. Це викликано тим, що доводиться приймати велику кількість лікарських засобів, що негативно впливають на загальний стан пацієнта. Важливо визначити, яка патологія виникла першою, щоб виявити причину захворювання. Діагностику повинен проводити фахівець.

Геморой і цистит: як лікувати?

При наявності супутніх захворювань важливо скорегувати лікування, направивши його на купірування симптомів відразу двох захворювань.

Лікування циститу включає такі заходи, як постільний режим, рясне пиття, корекція харчування (виключення маринованих, гострих, пряних і смажених продуктів). Також важливо запобігти ключову помилку: неконтрольоване використання антибактеріальних, сечогінних, сульфаніламідних та інших препаратів.

Вилікувати геморой можна за допомогою різних лікарських засобів, наприклад, Генферон. Свічки Генферон завдяки комплексу активних речовин надають широкий спектр дії: імуностимулюючу, антибактеріальну, противірусну та інші ефекти. Присутній в його складі таурин забезпечує прискорення епітелізації ушкоджених ділянок тканини. За купірування суб’єктивних проявів (відчуття печіння, свербіж, больовий синдром) відповідає Анестезин.

Як запобігти одночасний розвиток захворювань?

Для попередження цих двох патологічних станів необхідно керуватися поруч профілактичних заходів:

  • Правильне харчування, що виключає смажене, солоне, пряне, мариноване, зайва кількість жиру і цукру;
  • Відмова від шкідливих звичок – куріння, алкоголю;
  • Ведення активного способу життя, сполученого з фізичними навантаженнями;
  • Зміцнення імунітету за допомогою загартовування, вживання імуностимуляторів модуляторів імунної системи, вітамінних і мінеральних комплексів;
  • Дотримання правил особистої гігієни, в тому числі правильності підмивання, виробленого в певному порядку для виключення занесення інфекцій з сечостатевої системи в періанальної ділянки і навпаки;

» Без категорії » Як взаємодіють між собою геморой і цистит?