Які існують протипоказання при захворюванні гемороїдальних вузлів?

З огляду на той факт, що більшість пацієнтів з гемороєм є досить молодими, їм необхідно знати, чого ж потрібно уникати, щоб захворювання не прогресувало. Звичайно, кожну конкретну ситуацію найкраще обговорювати з лікуючим лікарем (проктологом), проте існують загальні протипоказання при геморої – це приблизний звід правил, як же себе вести в повсякденному житті пацієнтам з такою патологією.

зміст:

  • 2 Зміна способу життя
  • 3 Сексуальна поведінка і вузький одяг
  • 4 Гігієнічні процедури

Дієта при геморої

Отже, першими в списку йдуть різні харчові протипоказання. Хоча їх не так багато, проте, неправильне харчування може призводити до запорів, тріщинах прямої кишки, загострення геморою і приєднання різних гнійно-запальних процесів. Протипоказана гостра, пряна, копчена і смажена їжа, продукти «фаст-фуд», а також манна каша і здобні вироби. Крім цього, слід відмовитися від киселів, сублімованого кави і міцного чаю.

Зміна способу життя

Наступним протипоказанням є сидячий спосіб життя. Навіть в тому випадку, якщо більшу частину часу на роботі доводиться проводити в офісі, слід кожні 1,5 -2,5 години виконувати невелику розминку. Для зміцнення вен прямої кишки дуже корисним є підтягування тазових м’язів і утримання їх в такому положенні 10-15 секунд.

Що стосується транспорту, то від машини найкраще відмовитися або ж залишати її на стоянці, розташованій в 15-20 хвилинах ходьби від основного місць роботи. Не слід забувати, що при заняттях спортом протипоказані силові тренування, пов’язані з підйомом великої ваги і напругою м’язів черевного преса.

Також рекомендується уникати бігових вправ, занять на степ платформі і їзди на велосипеді. Відносним протипоказанням при геморої є довгий проведення часу на м’якому стільці або кріслі. Їх краще замінити будь-якими табуретами, бажано, не оббитими м’якою тканиною або поролоном.

Сексуальна поведінка і вузький одяг

Мало хто знає, що при геморої існують протипоказання до носіння нижньої білизни з синтетичних тканин, а також «стрінгів». Крім цього слід відмовитися від корсетів і тугих поясів на спідницях і брюках.

По можливості при геморої слід уникати анального сексу, особливо якщо є схильність до кровотеч і формування анальних тріщин.

гігієнічні процедури

При ураженні вен прямої кишки протипоказані гарячі загальні ванни, особливо з додаванням морської солі та інших подразнюючих речовин (наприклад, скипидару). Рекомендується підмиватися прохолодною водою після кожного акту дефекації, а також регулярно підмиватися під душем з використанням дитячого мила.

Також при геморої не рекомендується часто застосовувати клізми для очищення кишечника, оскільки до них розвивається звикання, і людини починають турбувати запори. Протипоказано використовувати клізми зі скляними наконечниками, а також вводити в пряму кишку розчини, температура яких перевищує 400С.

Виконання даних рекомендацій значно підвищить ефективність призначеної лікарем лікарської терапії. Пам’ятайте також, що при геморої абсолютно протипоказано самолікування, так як воно може сприяти подальшому прогресуванню захворювання і розвитку ускладнень.

» Без категорії » Які існують протипоказання при захворюванні гемороїдальних вузлів?