Які симптоми геморою?

Кровотеча під час дефекації

Які найпоширеніші симптоми геморою?

Є два типи нервів в області анального каналу, вісцеральні нерви (вище зубчастої лінії) і соматичні нерви (нижче зубчастої лінії). Соматичні нерви кваліфікують як нерви шкіри і вони здатні відчувати біль. Вісцеральні нерви кваліфікують як нерви кишечника і вони не відчувають болю, а тільки тиск. Тому вузли геморою, які знаходяться над зубчастої лінією, як правило, безболісні.

Коли анальні подушки (вузли, шишки) внутрішнього геморою продовжують розширюватися, це виглядає як здуття в анальному каналі. Це навіть може віднести частину оболонки прямої кишки вище, яка втрачає свою фіксацію і виступає з ануса. Ця умова іменується prolapsing (пролапсом) внутрішнього геморою.

В області анального каналу геморой піддається травм через жорсткий стільця, зокрема, твердого стільця, пов’язаного з запором. Травма може викликати кровотечу, а іноді і болю, коли стілець виходить з ануса.

Подробиці про симптоми геморою

Ректальна підкладка, яка тягнеться з ануса вниз, виділяє слиз, зволожуючи анус і шкіру навколо нього. Стілець також може вийти на область анальний шкіри. Присутність стільця і ​​постійної вологості може призвести до анального свербіння, хоча свербіж є не спільною ознакою геморою. У пролапсе геморой зазвичай повертається в анальний канал або прямої кишки, або може бути проштовхнуть всередину пальцем, але цей пролапс повертається знову з наступним рухом кишечника.

Менш часто геморой виступає з ануса і не може бути проштовхнуть назад в пряму кишку, це стан, іменоване позбавленням волі рухів геморою. У висновку геморой може мати запас крові, який видаляється із стисненням анального сфінктера, а кровоносні судини і гемороїдальні подушки, які можуть зруйнуватися, – це стан, що називається гангреною. Гангрена вимагає медикаментозного лікування.

Система градації геморою

Для зручності в описі тяжкості внутрішнього геморою багато лікарів використовують систему градації

Геморой першого ступеня: геморой, який може характеризуватися кровотечею, але воно не виявлено.

Геморой другого ступеня: Геморой з випаданням гемороїдальних вузлів (без кровотечі або з ним).

Третя ступінь геморою: Геморой з випаданням шишок, які можуть бути відсунуті всередину пальцем.

Геморой четвертого ступеня: Геморой з випаданням шишок, які не можуть бути заштовхали всередину пальцем.

Геморой четвертого ступеня також може включати тромби, що містять згустки крові, які випадають з прямої кишки через анус.

Відмінності зовнішнього та внутрішнього геморою

Зовнішній геморой можна відчути, як бульбашки на анус, але вони, як правило, викликають деякі з симптомів, типових для внутрішнього геморою. Це, ймовірно, відбувається тому, що шишки геморою розташовані низько в області анального каналу і мало впливає на функцію ануса, особливо анального сфінктера.

Зовнішній геморой може викликати проблеми, коли згустки крові розташовані всередині шишок. Це називається тромбозом. Тромбоз – зовнішні причини геморою – є дуже хворобливим станом, якщо через анус проходить жорсткий комок калових мас. Біль виникає через соматичних нервів і часто вимагає медичної допомоги. У разі тромбозу при геморої його можна вилікувати, висікаючи ділянки шкіри, які виступають з ануса.

Іноді, щонайбільше, що можна зробити для лікування геморою, це анальна гігієна (очищення ануса), коли при геморої стає важко через біль або роздратування заднього проходу.

» Які симптоми геморою?