Які найперші ознаки появи запалених гемороїдальних вузлів?

Щороку все більше і більше збільшується число людей, які страждають такою «делікатній» проблемою, як геморой. Перші ознаки геморою можуть з’явиться у вельми молодих людей у ​​віковій групі до 30 років. Сучасна медицина пропонує безліч методів лікування розширених гемороїдальних вен, проте запобігти завжди простіше, ніж лікувати.

Отже, які ж перші симптоми цього захворювання?

 • Після дефекації не настає почуття полегшення, іноді в задньому проході відчувається «чужорідне» тіло. Це пов’язано з тим, що переповнені кров’ю вени розтягуються і значно збільшуються в обсязі. Як правило, симптом з’являється ближче до вечора, коли формується застій крові не тільки в прямій кишці, але і у всіх венах малого таза.
 • Під час фізичних навантажень, особливо пов’язаних з підняттям тяжкості, може наступати біль або печіння в промежині. Це обумовлено роздратуванням слизової оболонки надмірною кількістю слизу і виділенням невеликої кількості крові з уражених судин.
 • Досить часто розширенню гемороїдальних вен передує утворення анальних тріщин, головним симптомом яких є домішка яскравою червоною крові в калових масах. Такий дефект слизової оболонки обумовлений надлишковою напруженням під час дефекації, а також щільним калових грудкою, здатним зруйнувати поверхневий шар кишки.
 • Переймоподібні болі в проекції ануса. Вони бувають настільки болісними, що можуть навіть порушувати повсякденне фізичну активність. Причиною такого стану є порушення кровопостачання і іннервації прямої кишки.
 • Мало хто знає про те, що іноді провісниками геморою є розширені варикозні вени на ногах. Пояснення цьому можна легко знайти, якщо знати, що судини кінцівок і кишечника належать до одного басейну кровопостачання.
 • Запалення близько або періанальної області і її набряк також є важливими симптомами захворювання, що свідчать не тільки про порушення кровопостачання, а й про ранньому формуванні тромбів у венах прямої кишки.
 • Запори дуже часто помилково пояснюють похибками в харчуванні. У досить великому відсотку випадків їх поява викликана рефлекторним спазмом кишечника, що виникають для того, щоб захистити судини або слизову оболонку від подальшого пошкодження каловими масами.
 • Домішка слизу в калі. Вона проводиться спеціальними клітинами, закладеними в слизовій оболонці прямої кишки, діяльність яких активується при запальних процесах.
 • Іноді першою ознакою геморою може стати випадання гемороїдального вузла, при цьому те, що сталося зовсім безболісно. В даному випадку, крім лікування у проктолога, необхідно також проконсультуватися у гастроентеролога на предмет стану печінки і виключення її вірусного або алкогольного ураження.

Подивитися, як виглядають гемороїдальні вузли в початковій стадії, можна на фото праворуч.

Не слід забувати, що тонус вен прямої кишки безпосередньо залежить від стану м’язів черевного преса, що підтримують оптимальний відтік крові з судин малого таза. Тому зміцнення м’язів передньої черевної стінки, проведене в дозованому режимі, дозволить запобігти прогресуванню захворювання на його початкових стадіях, коли тільки з’явилися перші ознаки.

При появі перших ознак захворювання необхідно звернутися до лікаря, щоб упевнитися, що вони не є симптомами вже сформованого внутрішнього геморою або пухлинних утворень. У тому випадку, якщо дані симптоми дійсно є сигналом починається варикозного розширення вен прямої кишки, то слід особливе місце приділити його профілактиці, особливо щоденним підмивання прохолодною водою, а також регулярним фізичним вправам без обтяження.

Відмінності появи симптомів геморою у чоловіків і жінок

Ознаки появи геморою у людей різної статі практично не відрізняються. Але хвороба провокується звичками в харчуванні, фізичної активності, напруженості емоційних проявів і т.д. Чоловіки і жінки в силу свого статусу і фізичних, а також фізіологічних особливостей дотримуються різного укладу життя. Тому перші ознаки геморою проявляються в різних життєвих ситуаціях.

Знання, що може спровокувати геморой, може бути корисним для профілактики патології.

Найбільш часті причини розвитку геморою у жінок:

 • Виношування дитини і пологи створюють в організмі значні навантаження. Плід тисне на органи малого тазу, що викликає застій крові і відбивається на судинах анального каналу.
 • Викликають геморой і малорухливі професії, яким традиційно займаються жінки. Ризик розвитку патології підвищений у кабінетних працівників. Бухгалтер, секретар, касир за родом діяльності часто знаходяться в сидячому положенні.
 • Підвищена емоційність жінок також може спровокувати геморой.
 • Прилив крові до органів малого таза при менструальних кровотечах збільшує ризик розвиток патології.
 • Жорсткі дієти ведуть до запорів, які є одним з основних передумов виникнення гемороїдальних вузлів.

Основні причини появи геморою у чоловіків:

 • Чоловіча робота часто пов’язана з важкою фізичною працею, а це збільшує внутрішньочеревний тиск, що провокує не тільки освіту, але і випадання вузлів.
 • Нерегулярне харчування і шкідливі звички порушують травлення, що веде до запорів або діареї, а вони, в свою чергу, несприятливо тиск на стінки анального каналу.

» Без категорії » Які найперші ознаки появи запалених гемороїдальних вузлів?