Який стілець при геморої вважається нормальним?

Стілець при геморої є важливим діагностичним критерієм, що дозволяє запідозрити патологію або провести диференціальну діагностику цього стану з іншими захворюваннями. Спочатку розвитку хвороби форма стільця може не змінюватися і довгий час патологічні зміни з ануса не спостерігаються. Найбільш ранні симптоми пов’язані лише з дискомфортом, які з’являтимуться під час і після дефекації, також досить часто виникає свербіж періанальної області.

Патологічна зміна стільця з’являється дещо пізніше. Стає актуальним питання, який стілець при геморої може викликати запалення гемороїдальних вузлів. Зазвичай розвитку хвороби передують запори, коли акт дефекації виникає один раз в 2-3 дня. Також захворювання може загостриться при виникненні рідкого стільця при геморої. Пронос (частий і рідкий стілець) може виникнути через наявного дисбактеріозу, синдрому подразненого кишечника і / або неправильного харчування.

І те, і інше стан погіршує клінічну картину хвороби. Крім того, сам кал може бути з домішкою рясної слизу (особливо виражено при запорах) або бути з прожилками червоної крові. Якщо кров не змішується з калом, то це може свідчити про наявність тріщини анального каналу або кровотечі з гемороїдальних шишок. Найчастіше червона кров виділяється без згущення, але в рідкісних випадках можливі виділення згустків темної крові. Кров’яні виділення починаються під час дефекації або відразу після неї, але можливі варіанти появи крові між відвідинами туалету.

Анальну тріщину можна відрізнити по тому, що кров виділяється невеликими порціями. Поява крові також може говорити про наявність онкологічного освіти. Тому так важливо при появі крові звернутися до проктолога для проведення пальпації, колоноскопії або ректороманоскопії.

Після дефекації відзначається дискомфорт і / або відчуття чужорідного освіти в області ануса.

тонкий стілець

Форма стільця при наявному геморої тонша, ніж зазвичай, це пов’язано з тим, що при досягненні каловими масами ампули прямої кишки, вони зустрічають на своєму шляху перешкоду у вигляді внутрішніх збільшених гемороїдальних вузлів або поліпів (супутнє в ряді випадків геморою стан). У зв’язку з чим форма калу набуває більш тонкий і витягнутий вигляд.

Олівцеві форми калу можуть носити назву стрічкового стільця. Витончення калу несприятливий симптом, тому що може сигналізувати, що це стрічкоподібний стілець при геморої або грізний ознака раку товстої кишки з попереднім поліпозний освітою. Якщо ви спостерігаєте тонкий стілець довгий час, значить в організмі існує перешкода, яке надає форму калу, і необхідно негайно здатися проктолога.

При хронічних запорах і зовнішньому геморої форма калу найчастіше грушоподібна, найбільш широка її частина формується через тривалої затримки мас в кінцевому відділі прямої кишки. Кал при цьому сухий і в буквальному сенсі кришиться.

Однією з найбільш частих причин розвитку запорів і, як наслідок, щільних калових мас є висококалорійна їжа (найчастіше це борошняні продукти, солодкі, крахмалосодержащие). Саме вона і призводить до застрявання харчової грудки в дивертикулах товстого кишечника, в яких згодом формуються калові камені. Пізніше формується атонія кишкової стінки, зважаючи на постійне розтягування її каловими масами і камінням, що паралізує роботу кишечника через більш повільної перистальтики. Все це призводить до дисфункції товстого кишечника, що провокує розвиток геморою.

Як полегшити стілець при геморої?

Запор одна з основних причин появи гемороїдальних вузлів. Твердий стілець також ускладнює перебіг геморою. Утворення твердих калових мас має причини аналогічні тим, які викликають патологію вен заднього проходу. Малорухливий спосіб життя, захворювання шлунково-кишкового тракту, неправильне харчування, яке визначається дієтами, голодуваннями, сухом’ятки, переїдання.

Своє негативне вплив можуть надати захворювання неврологічного характеру, наприклад, пацієнт, відчуваючи болю при дефекації, може боятися зайвий раз відвідувати туалет. Якщо стілець відсутній більше трьох днів, це можна вважати явним симптомом обстипации. У тому випадку, якщо запор приймає хронічний характер, необхідно негайно приступати до лікування. Терапія обстипации полягає головним чином в оптимізації раціону і прийомі проносних засобів.

Препарати проти запору можуть бути призначені для прийому перорально, або мати форму свічок. Перевагу варто надати лікарських засобів рослинного походження, так як вони не викликають звикання. До сильних медикаментів вдаються в більш серйозних випадках. Вони небезпечні тим, що, подразнюючи рецептори кишечника, можуть викликати діарею, що при геморої вкрай небажано. Часте напруженні при проносі сприяє випаданню гемороїдальних шишок і може викликати їх защемлення.

При запорі можна допомогти собі не вдаючись до медикаментозним засобам, за допомогою вазелінового, касторової або рослинних масел. Перевагу варто віддати вазелінове масло, так як воно не всмоктується з кишечника і здатне впливати на слизову, покращуючи перистальтику. У день приймають столову ложку кошти.

Рослинні масла (гірчичне, соняшникова, бавовняне, оливкове) можуть надати аналогічну дію, але в зв’язку з тим, що компоненти всмоктуються в кров, можуть спровокувати пронос. Рекомендується приймати рослинні масла в меншій кількості, а саме по 1 чайній ложці в день. Кетамін надає найсильніше вплив на обстипація і приймається тільки за рекомендацією проктолога.

Проблеми зі стільцем можуть трапитися і після операції з видалення геморою. У цей період необхідно особливо стежити за раціоном, щоб реабілітаційний період пройшов без ускладнень. Список продуктів повинен бути узгоджений з лікуючим лікарем. Метеоризм можна усунути прийомом активованого вугілля, відвару насіння петрушки, ромашковим настоєм.

Частий стілець після видалення геморою може виникнути при загостренні наявних захворювань шлунково-кишкового тракту, так як організм буде ослаблений операцією або прийомом антибіотиків.

При появі діареї необхідно вжити заходів щодо її усунення. В першу чергу з’ясовується причина проносу.

  • Харчове отруєння або інфекція усуваються препаратами Имодиум, Смекта або їх аналогами.
  • Нервовий розлад з високим вмістом в крові адреналіну і супутній пронос лікується заспокійливими препаратами і психотерапевтичними методами.
  • Недолік харчових ферментів поповнюється біологічно активними добавками або балансуванням раціону.
  • При патологіях ШКТ необхідно провести цільове лікування цього захворювання.
  • Діарея, викликана антибиотикотерапией, лікується припиненням прийому антибіотиків, а в разі неможливості скасування призначають тетрациклін або Метронідазол.

» Без категорії » Який стілець при геморої вважається нормальним?