Що таке кріодеструкція геморою і коли її роблять?

При виконанні процедури кріотерапії, на тканини впливають наднизьких температур (близько -200˚ С) при використанні рідкого азоту. У випадку з гемороєм це дозволяє зруйнувати тканини гемороїдальних вузлів, які випинаються в просвіт прямої кишки або заднього проходу. Такі маніпуляції призводять до звільнення вузлів від крові з подальшим їх самостійним відторгненням після регенерації слизової оболонки. Кріотерапія при геморої поєднує в собі позитивні елементи консервативного і оперативного лікування, яке є досить радикальним методом з мінімальним пошкодженням тканин.

техніка проведення

Не кожна проктологічних клініка може дозволити собі надання допомоги такого роду. Для цього потрібні спеціальні кріоустановкі. Підготовка до процедури класична і передбачає спорожнення кишечника від калових мас шляхом клізм або прийомом проносних. Після укладання пацієнта проктолог оцінює необхідність анестезії, що визначається ступенем геморою.

Іноді, знеболювання не потрібно. У класичному варіанті досить місцевої анестезії. На наступному етапі в пряму кишку встановлюється ректальное дзеркало, за допомогою якого акуратно розширюється задній прохід і стають видні гемороїдальні вузли. Основним робочим інструментом є кріозонд, який з’єднаний з кріоустановкі і балоном з рідким азотом. Шляхом дозованого контакту криозонда з тканинами гемороїдальних вузлів проводиться їх почергова обробка. Загальна тривалість процедури не перевищує 20-30 хвилин.

лікувальні можливості

Кріотерапія успішно застосовується при всіх видах геморою (зовнішній, внутрішній, комбінований), практично на будь-якій стадії процесу. Даний метод тим ефективніше, чим менше геморой. Утриматися від її проведення перебуває на початковій стадії захворювання, коли вузли ще чітко не сформовані, а також при геморої 4-ої стадії. У таких випадках високий ризик рецидиву патології. При виконанні кріотерапії за показаннями, гемороїдальні вузли відторгаються самостійно після відновлення слизової оболонки на їх місці.

Реальні переваги кріотерапії при геморої

  • Виконання в амбулаторних умовах. Госпіталізація не потрібна.
  • Немає необхідності в загальній анестезії.
  • Мінімальна травматизація здорових тканин.
  • Радикальне позбавлення від гемороїдальних вузлів.
  • Швидке післяопераційне відновлення і незначні болючі відчуття.
  • Низька частота рецидивів.

Кріотерапія геморою – прекрасна сучасна альтернатива будь-якому з методів лікування цього захворювання. Головне, правильно визначитися з доцільністю її виконання.

Відгуки на криодеструкцию геморою

Думка пацієнтів на лікування геморою методом кріодеструкції неоднозначні. Деякі хворі відзначають позитивні якості впливу холоду на гемороїдальні вузли. Вони пишуть, що процедура значно поліпшила їх стан. Такі пацієнти відзначають, що геморой перебував у них на 1-2 стадії патології.

Більш важкі стадії виліковуються за більш тривалий час і існує високий ризик рецидиву. Люди, які страждають гемороєм, і легкої, і важкої ступеня свідчать, що вплив не відрізняється повною безболезненностью. Їм довелося терпіти неприємні відчуття весь час, поки відбувалася обробка гемороїдальної шишки.

Один пацієнт, з другої ступенем геморою, пише, що проктолог порадив йому вплив екстремальними температурами. Лікар пояснив, що доведеться робити кілька підходів, і тільки тоді можна чекати позитивного дії. Також хворий був попереджений, що процедура робиться без наркозу і є невеликий ризик розвитку ускладнень.

Людина, що страждає гемороєм, був настільки змучений частим проявом симптоматики, що погодився на кріодеструкцію. Він пише, що раніше застосовував холодні компреси і ставив крижані свічки. Холодні процедури сильно полегшували прояви геморою і підспудно вселяли віру в доброчинність лікування холодом. Процедура кріодесрукціі, проведена 3 рази по 15 хвилин, була надзвичайно неприємна і під час маніпуляцій, і деякий час після, але корисна.

Інший хворий пише, що лікувався від геморою протягом 10 років. Патологія була на третій стадії. Лікуючий лікар пропонував операцію, але хворий від неї відмовився, так як багато чув про хворобливому періоді реабілітації. І коли була запропонована кріодеструкція вирішив спробувати.

Пацієнт відзначає, що проктологи приступили до видалення гемороїдальних вузлів після ретельної діагностики та точного встановлення місця розташування внутрішнього геморою. Були проведені дослідження на виявлення супутніх захворювань. Підготовка полягала в дотриманні дієти протягом двох днів до видалення вузлів і проведенні очисної клізма перед кріодеструкцією.

Знеболення проводили шляхом зрошення стінок ануса розчином лідокоіна. Пацієнт пише, що відчував себе під час обробки вузлів цілком стерпно. Серед неприємних відчуттів відзначає печіння і поколювання в зоні впливу. Хворому був виписаний лікарняний лист на два тижні і запропоновані відвідування проктолога для оглядів. В результаті було встановлено, що відторгнення вузла сталося через 2 тижні. Ранки повністю затягнулися протягом місяця.

Існують і відгуки пацієнтів, які пишуть, що процедура кріодеструкції не привела до поліпшення стану. Гемороїдальні вузли залишилися на місці. Вони зневірилися в можливості ефективно впливати на хворі шишки холодом. Пацієнти, які не отримали дієвого лікування, також допускають можливість, що обраний лікар не мав потрібну кваліфікацію.

Відгуків від пацієнтів про виникнення ускладнень при проведенні процедури виявлені не були. Проктологи ж кажуть, що, хоча погіршення стану теоретично можливо, але на практиці зустрічається рідко.

вартість операції

Ціна на криодеструкцию геморою коливається. На показники сильно впливає місце розташування клініки. У регіонах РФ вона може бути від 3 до 3,5 тисячі за видалення одного гемороїдального вузла. У Москві аналогічна процедура обійдеться дорожче, ціна може становити до 5 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Але в порівнянні з видаленням геморою іншими методами вартість кріодеструкції цілком по кишені пересічному жителю столиці або регіонів РФ.

» Без категорії » Що таке кріодеструкція геморою і коли її роблять?