Чи можна займатися спортом при геморої?

Як відомо, геморой найчастіше з’являється у людей, які ведуть малорухливий спосіб життя. Однак більшість пацієнтів здійснюють досить стереотипну помилку: як тільки вони виявляють у себе симптоми даного захворювання, вони миттю кидаються в спортзали і на стадіони в надії попередити подальше прогресування хвороби. На жаль, геморой і спорт не завжди можна поєднати, і невгамовний запал може призвести до плачевних результатів. Проктологи, яких запитують, можна займатися спортом при геморої, радять, щоб не нашкодити здоров’ю прислухатися до рекомендацій, викладених нижче.

 • Навантаження повинні бути комфортними, тобто не варто змушувати себе пробігати марафонську дистанцію, якщо більшу частину свого життя ви провели в офісному кріслі. Починайте з мінімальних навантажень, наприклад, з ходьби.
 • Добре допомагають тренування без обтяжень, які сприятимуть розвитку гнучкості тіла, такі як йога або пілатес. До речі, в них включені вправи, які зміцнюють м’язи тазового дна і запобігають випадання прямої кишки, а також збільшення в розмірах гемороїдальних вузлів.
 • Про тренування в тренажерному залі, які пов’язані з роботою з великою вагою, найкраще забути. Вони підвищують внутрішньочеревний тиск, сприяють прогресуванню захворювання і можуть навіть викликати кровотечу під час занять.
 • Якщо ви все-таки вирішили займатися важкою атлетикою, то вибирайте положення сидячи або лежачи. Варто тренуватися з меншими гантелями або штангами, збільшивши при цьому число повторів.
 • Обов’язково стежте за диханням. Якою б не була фізичне навантаження, варто правильно розподіляти її під час фази вдиху і видиху. Якщо у вас виникають сумніви, чи варто обов’язково проконсультуватися з тренером.
 • Дуже корисне плавання. Воно не тільки зменшить навантаження на венозну систему, а й нормалізує тонус нервової системи, який багато в чому визначає емоційну реакцію на біль. Особливо даний вид спорту рекомендується для вагітних жінок, загострення або формування захворювання у яких трапляється досить часто.
 • У гострому періоді геморою варто уникати будь-яких фізичних навантажень.
 • Якщо ви віддаєте перевагу прогулянки на свіжому повітрі, то краще за все займатися спортивною ходьбою, проходячи щодня або через день по 2,5 – 3 км.
 • Не варто забувати і про щоденну зарядку, яку можна виконувати по 10-15 хвилин щодня. Вона не тільки зарядить вас силами на майбутній день, а й зменшить венозний застій в кишечнику.

Наостанок слід зазначити про форму для занять. Вона повинна бути комфортною, без тугого пояса або гумки. Нижня білизна краще вибирати з натуральних тканин і міняти його після кожного тренування. Обов’язково підмивання холодною водою після фізичних навантажень, а також вживання досить великої кількості рідини. Останнє важливо для формування м’якого калового грудки і комфортного акту дефекації. Під час занять спортом необхідно уникати застосування стероїдних гормонів, які не тільки збільшують в’язкість крові, а й сприяють підвищенню артеріального кров’яного тиску, що може посилити прояви геморою.

Геморой у спортсменів

Поява геморою пов’язане з сукупністю причин, які хоча і здаються не пов’язаними, але все ж діють схожим чином, викликаючи патологію. Це проблеми зі стільцем, захворювання кишечника, природні пологи, генетична схильність, малорухливий спосіб життя або надмірне фізичне навантаження. Але існує ще один фактор виникнення геморою. Йдеться про спортсменів-важкоатлетів, які тренуються на межі людських можливостей.

Геморой безпосередньо пов’язаний з надмірним наповненням кров’ю вен анального проходу, внаслідок чого виникають застійні явища і їх розтягнення. Якщо людина піднімає штангу перевищує вагу його тіла, він задіює м’язи черевного преса, прилив крові до судин прямої кишки стає неминучим. Також в момент підняття тяжкості напружуються м’язи сфінктера. При повторенні навантаження в систематичному порядку випадають гемороїдальні вузли, якщо геморой вже знаходиться в початковій стадії. Це не означає, що заняття спортом при геморої слід повністю припинити, але доведеться ввести значні обмеження.

 • При геморої слід скоротити базові вправи, які найбільш небезпечні в сенсі навантаження і віддати перевагу ізольовані вправ, які менш задіють м’язи черевного преса.
 • Необхідно відмовитися на час хвороби від присідань і станової тяги, які підсилюють внутрішньочеревний тиск.
 • Працюйте з найбільш комфортним вагою, знижуючи навантаження в області заднього проходу і переносячи її на цільові м’язи.
 • Слідкуйте за диханням, щоб зусилля відбувалося на видиху.

Пам’ятайте, що всьому треба знати міру, інакше то, що має зміцнювати здоров’я, стане чинником, що сприяє хвороби.

» Без категорії » Чи можна займатися спортом при геморої?