Чи може у підлітків з’явитися геморой?

Появі геморою в підлітковому періоді сприяє малорухливий спосіб життя. Довгий просиджування за комп’ютером, приставками або телевізором створює сприятливі умови для порушення обміну речовин, травлення і кровообігу. Ці фактори, в сукупності, здатні несприятливо впливати на кровоносні судини. Відня розширюються, стінки стають слабкими і з’являється геморой.

Є припущення, що захворювання може виходити з однієї спадкової схильності, але дана теорія не має підтверджень. Розвитку геморою у підлітків завжди передує один або кілька факторів.

Перші ознаки захворювання можна виявити в дитячому віці. Уважні батьки помічають кров’янисті виділення з прямої кишки при дефекації, або поява набухання і шишок навколо анального отвору при напрузі малюка.

симптоми

Симптоматика досить виражена, хоча підлітки, в силу сором’язливості, довгий час їх приховують. Звернення до лікаря обов’язково в разі:

  • Відчуття дискомфорту в області ануса після тривалого сидіння без зміни положення, або після дефекації.
  • Появи свербежу та печіння анального отвору як в спокої, так і під час випорожнення кишечника.
  • Оманливе відчуття стороннього предмета і почуття неповного випорожнення кишки.
  • Червоні кров’яні виділення під час дефекації.

Лікуванням геморою займаються лікарі-проктологи. Якщо немає можливості відвідати спеціалізованого лікаря, можна звернутися до хірурга.

Дуже важливий нюанс полягає в тому, що перераховані вище симптоми можуть сигналізувати не тільки про наявність геморою, але і про злоякісні або доброякісних новоутвореннях.

лікування

Підлітковий геморой в початковій стадії лікується консервативно. Пацієнту призначається особлива дієта, що поліпшує травлення і регулююча дефекацію. Продукти, рекомендовані для вживання, повинні володіти легку послаблюючу ефектом.

Важливо не нехтувати гігієною, яка при геморої носить особливу форму: очищення кишечника за допомогою промивання клізмою і прийом теплих марганцевих ванночок кілька разів в день.

При наявності сильних болів потрібно докласти на область промежини холод (для звуження судин), потім компрес з маззю Вишневського.

Вранці і перед сном в анальний отвір вставляються лікувальні свічки з анестезуючими властивостями. Використовувати слід тільки ті препарати, які входять в призначення лікаря.

Гостра фаза швидко проходить при своєчасному зверненні до лікаря і неухильному дотриманні його рекомендації.

Але трапляються випадки, коли консервативна терапія виявляється безсилою вилікувати захворювання в запущеній стадії. Дана ситуація є показанням до хірургічного втручання для видалення розширених ділянок судин.

» Без категорії » Чи може у підлітків з’явитися геморой?