Чи може передаватися геморой статевим шляхом або у спадок?

Геморой є дуже поширеним захворюванням і тому викликає безліч питань серед пацієнтів і їх родичів. Люди, хворі гемороєм, часто прагнуть вилікувати захворювання, до того моменту, коли про це дізнається статевий партнер. Їх дуже цікавить питання, чи передається геморой при близькому контакті? Інші припускають, що геморой має вірусну природу. Вони бояться заразитися в побуті. Особлива група питань стосується генетичного характеру патології.

зміст:

Чи передається геморой іншій людині в побуті

Досить часто пацієнтів цікавить питання, заразний чи геморой. Це пов’язано з тим, що геморой супроводжується свербінням, характерними виділеннями з ануса з явищами мокнутия (слиз і кров) і взагалі пов’язаний з кінцевим відділом прямої кишки. Незважаючи на симптоматику, схожу з інфекційної, геморой не передається ні при безпосередньому контакті з хворим (контактний шлях), ні при спільних побутових умовах (контактно-побутовий).

Традиційно геморой турбує людей середнього віку (від 45 до 60 років). Пов’язано це або з пасивним способом життя, або з іншими порушеннями в організмі. Тому, незважаючи на весь дискомфорт і частоту виникнення геморою, дана хвороба не ставитися до інфекційних.

Захворювання прямої кишки і спадковість

Звичайно, багато або навіть більшість захворювань мають спадкову природу. І тому хворих турбує питання, чи передається геморой у спадок? Відповідь така: хвороба не відноситься до категорії «сімейних» або спадково-детермінованих і це факт. Інша справа, що генетично може передатися слабкість сполучної тканини, що в наслідок може привести до виникнення хвороби. Також варто відзначити, що варикозне розширення може стати причиною розвитку геморою. Тому, якщо батьки та інші близькі родичі страждали на варикозну хворобу і є інші фактори, що привертають до розвитку захворювання, цілком можливе формування варикозно-розширених вузлів і в області ануса (так як слабкі стінки судин, по суті, і є першопричиною варикозу і геморою).

Оскільки інфекційна причина захворювання виключена, а спадковість є тільки непрямим, але не ключовим фактором, варто сказати про деякі причини виникнення геморою.

Отже, перша причина хвороби – застій венозної крові в області кишечника. Цьому сприяє малоактивний спосіб життя, постійна сидяча робота або навпаки – перебування весь день на ногах. До ризику придбати геморой схильні працівники сфери обслуговування, наприклад, касири, водії, офіціанти, офісні працівники і т.д. В такому випадку гідної профілактикою послужить спорт.

Другий фактор, який сприяє розвитку цієї хвороби, це, як говорилося раніше, слабка сполучна тканина. У групі ризику ті, хто генетично схильний, також вагітні і недавно народили жінки, люди похилого віку.

Чи передається геморой статевим шляхом?

Захворювання не відноситься до групи ІПСШ, тобто інфекцій, що передаються статевим шляхом, і його не можна назвати венеричним захворюванням. Гемороїдальні вузли утворюються в результаті розширення вен в анальному каналі. При запаленні пацієнти відчувають біль, свербіння і печіння в ушкодженому місці. Виділення крові, слизу з гемороїдальних вузлів, а також їх випадання на пізній стадії патології призводить до того, що хворий гемороєм сам схильний до можливості приєднання вторинної інфекції, особливо в період загострень або при наявності тріщин ануса. Також слід враховувати, що інфікування організму погіршує здоров’я і ризик появи геморою збільшується.

» Без категорії » Чи може передаватися геморой статевим шляхом або у спадок?