Чи може з’явитися геморой в молодому віці?

Останнім часом все лікарі стурбовані лякаючою статистикою: з кожним роком зростає поширеність такого неприємного і небезпечного захворювання, як геморой. Крім того, якщо ще два десятки років тому симптоми недуги долали людей зрілого та похилого віку, то сьогодні все частіше зустрічається геморой у молодих людей. Створюється враження, що патологія не щадить навіть підлітків. Чому склалася така тенденція?

зміст:

Причини геморою у молодих людей

Середовища причин розвитку геморою в молодому віці можна виділити наступні.

 • Малорухливий спосіб життя – сьогодні важко зустріти молодь, яка знаходиться в постійному активному русі, все менше людей регулярно займаються спортом і фізичною працею. Молоді хлопці та дівчата, якщо і не позбавлені бажання усюди побувати, то воліють подорожувати за кермом автомобіля.
 • Тривала сидить робота – це найбільш значимий фактор ризику розвитку захворювання у молодих людей, так як вони багато часу проводять за комп’ютером, як на роботі, так і вдома, що сприяє застою крові у венах прямої кишки.
 • Шкідливі звички – дуже негативний вплив надає систематичне вживання алкоголю і тютюнопаління.
 • Неправильне харчування – мінімальний вміст в їжі корисних мікроелементів та вітамінів, рослинної клітковини призводить до порушення нормального функціонування кишечника, уповільнення перистальтики і розвитку запорів.
 • Вагітність і пологи – є серйозним фактором ризику геморою у жінок, особливо, якщо пологи часті.
 • Надмірні фізичні навантаження – особливо негативно позначаються навантаження, які призводять до збільшення внутрішньочеревного тиску, наприклад, підняття важких предметів. Молодий чоловік, який прийшов в тренажерний зал, щоб зміцнити м’язову силу, при надмірному старанності в досягненні мети цілком може підірвати здоров’я. До недавнього часу вважалося, що жінки не схильні займатися силовими видами спорту, але останнім часом це стає не так очевидно, і геморой у молодої дівчини може розвинутися в результаті захоплення важкою атлетикою.
 • Генетична схильність до захворювання.
 • Хронічні закрепи.

Прояви захворювання у молоді

Симптоми, методи діагностики і лікування геморою у молодих людей нічим не відрізняються від таких у пацієнтів старшої вікової групи.

Хвороба дає про себе знати спочатку слабо вираженими симптомами. Пацієнти відчувають дискомфорт в анальної області, який може перерости в свербіння і набряклість. Дефекація може супроводжуватися слабкою кровотечею. У молодому віці початкові ознаки геморою можна просто не помітити.

Важливо звернутися до проктолога за уточненням діагнозу і призначенням лікування саме на ранній стадії розвитку захворювання. З плином часу гемороїдальні вузли будуть збільшуватися в розмірах, розвинеться запальний процес. Можуть з’явитися ускладнення у вигляді тромбоутворення, біль посилиться до такої міри, що стане важко дотримуватися звичного способу життя.

Геморой, починаючи з 2 стадії, викликає труднощі в дефекації, так як пацієнт, відчуваючи біль, намагається відкласти відвідування туалету, що викликає підвищення тиску в гемороїдальних вузлах і призводить до запального процесу.

Останні стадії геморою супроводжуються випаданням назовні гемороїдальних вузлів. Спочатку шишки втягуються всередину прямої кишки самостійно, потім тільки за допомогою рук. Випадання вузлів може виникнути не тільки при дефекації, але і при незначних зусиллях, наприклад, при кашлі або ходьбі, що небезпечно защемлением вузла і загрожує необхідністю термінового оперативного втручання.

Профілактика геморою у молодих

Дотримуючись кількох нескладних рекомендацій по профілактиці захворювання, ви зможете уникнути такої долі, як геморой:

 • стежте за раціоном свого живлення;
 • налагодьте регулярну функцію спорожнення кишечника;
 • дотримуйтеся правил особистої гігієни;
 • регулярно займайтеся фізкультурою, виходьте на пробіжки або прогулянки;
 • не проводьте забагато часу сидячи, а якщо це необхідно, то раз на годину виконуйте комплекс нескладних фізичних вправ, щоб кров не накопичувалася в венах таза;

» Без категорії » Чи може з’явитися геморой в молодому віці?