Чи може загостритися геморой на нервовому грунті?

Геморой на нервовому грунті опосередковано може бути пов’язаний з печінкою і підшлунковою залозою. У ситуації стресу організм мобілізує сили для захисту. Вступник сигнал небезпеки, оброблений мозком, змушує людину мобілізувати сили для фізичного протистояння або втечі. Збільшується приплив крові до м’язів ніг, що забирає її у інших органів, в числі яких знаходяться і органи малого тазу. При тривалому стресі мозок перешкоджає відтоку крові назад, що може привести до спазмів проток підшлункової залози і печінки. Виникають діареї і запори, що вже безпосередньо може викликати запалення гемороїдальних вузлів.

Дванадцятипала кишка

Тонка кишка починається з дванадцятипалої кишки, під якою знаходиться воротниковая вена, що пропускає кров, що надходить від прямої кишки. Тривале нервове напруження і депресії ведуть до стиснення дванадцятипалої кишки і підвищення тиску на комірцеву вену. Кровотік в кишечнику порушується, розтягуються кровоносні судини анального проходу, починається запалення гемороїдальних вузлів.

кишечник

В результаті нервового напруження кишечник людини недоотримує потрібної кількості крові для нормальної роботи, що веде до уповільнення процесів перетравлення їжі та пасажу вмісту, тобто розвивається функціональний запор. А, як відомо, запор – це один з головних чинників ризику розвитку геморою, так як тверді калові маси, проходячи по анального каналу, травмують стінки заднього проходу.

шлунок

При стресі виробляється норадреналін, надлишок якого веде до спазму капілярів шлунка. Шлунок втрачає захист від руйнівної дії соляної кислоти, що веде до утворення виразкової хвороби. Порушується нормальне переварювання їжі, виникають запори і проноси, яким під силу ініціювати виникнення патології гемороїдальних вузлів. Також при депресивних станах людина починає або переїдати, або зовсім відмовлятися від їжі. В результаті збивається робота травної системи, виникає застій крові в малому тазу. Не кажучи вже про те, що затяжний стрес може відправити людину в запій, а якщо він ще й курить, то після повернення до нормального способу життя мало хто може зберегти здоров’я в первозданному вигляді.

кров

При стресі сильно змінюється гормональний фон, і в кров викидається адреналін, згортання збільшується. З точки зору еволюційної пристосовності подібний стан справ виправдано, так як це може зменшити втрату крові при отриманні рани. З іншого боку, цей же процес веде до утворення тромбів, що збільшує застій крові і призводить до стрімкого розвитку геморою.

Артеріальний тиск

Ні для кого не секрет, що у випадку загрози серце починає посилено битися, що призводить до підвищення артеріального тиску і припливу крові до внутрішніх органів. Кров, чинячи тиск на еластичні стінки кровоносних судин прямої кишки, здатна деформувати вени. У цій ситуації легко розтяжний епітелій вже наявних гемороїдальних утворень починає кровоточити.

Ось і виходить, що геморой від нервів – це цілком здійсненна небезпека, і вилікувати таке захворювання вдасться тільки після ліквідації всіх психологічних проблем.

» Без категорії » Чи може загостритися геморой на нервовому грунті?