Чи зможе звичайна картопля допомогти в боротьбі з гемороєм?

Якщо спробувати вникнути в раціональність застосування цього овоча при геморої, то виявиться, що картопля від геморою дійсно допомагає в комплексній терапії даного захворювання, оскільки в ньому у високій концентрації міститься крохмаль. Дана речовина створює захисну плівку, яка покриває пошкоджену слизову оболонку прямої кишки. Це сприяє усуненню свербежу, зменшення інтенсивності болю, а також стимулює репаративні процеси.

Мало хто знає, що до складу картоплі входить велика кількість аскорбінової кислоти, яка стимулює синтез колагену – основного компонента судинної стінки. Крім цього аскорбінова кислота допомагає усунути запалення і набряк тканин і, тим самим, значно зменшити больові відчуття.

Як лікувати геморой картоплею?

Сира картопля при геморої може надати лікувальну допомогу у вигляді свіжовичавленого соку, який демонструє високу ефективність при використанні мікроклізм. Для його отримання сирої бульба натирають на дрібній тертці, а після цього отриману кашку ретельно віджимають. У невелику клізму набирають близько 1-2 столових ложок (30 мл) соку і застосовують щодня протягом 10 днів.

Ще одним способом позбавлення від геморою є парові ванночки, які протипоказані хворим з 3 і 4 стадією захворювання. Вони готуються наступним чином: чиста шкірка картоплі протягом 15 хвилин кип’ятиться в достатній кількості молока, після чого дана суміш переливається в ємність, обсяг якої близько 3 літрів. Далі необхідно накрити посудину кришкою з невеликим отвором і сісти на ємність так, щоб анальна область перебувала над місцем, звідки виходить пар. Тривалість даної процедури близько 15 хвилин, після її завершення необхідно змастити перианальную область маслом. Повторюють такі ванночки до повного зникнення симптомів хвороби.

Для того щоб посилити місцеве вплив, можна прикладати безпосередньо до гемороїдальних вузла невеликий марлевий мішечок, в якому знаходиться сире картопляне пюре. Найбільш раціонально виконувати дану процедуру на ніч протягом тижня.

На завершення варто зазначити, що навіть і такий простий спосіб народного лікування геморою має свої особливості. Готуючи ванночки або компреси, обов’язково прослідкуйте, щоб бульба ні зеленим або пророслим, оскільки в такому випадку в овочі може міститися високу кількість небезпечної отрути, званого соланін. З огляду на той факт, що всмоктування через шкіру і слизові оболонки відбувається з досить великою швидкістю, у людини можуть з’явитися симптоми гострого отруєння, наслідки якого можуть навіть мати смертельні наслідки.

Свічки з картоплі від геморою

Немає точних даних, коли в перші були застосовані свічки з картоплі, але цей народний метод залишається багато років популярним особливо серед сільських жителів. Картопляні свічки від геморою виготовляються наступним нехитрим способом: береться зрілий бульба (саме в ньому міститься велика кількість корисних речовин) і з нього вирізається свічка довжиною від 3 до 5 см і діаметром до 1,5 см. Необхідно постаратися, щоб її поверхня була гладкою і чистою.

Бажано укласти хворого на бік і ввести свічку в анальний отвір на кілька годин. Практикується змащувати лікувальний засіб соняшниковою олією або медом, але це не обов’язково. Процедуру зручно проводити перед нічним сном. Вранці свічка виходить із заднього проходу в місці фекаліями.

» Без категорії » Чи зможе звичайна картопля допомогти в боротьбі з гемороєм?