Фактори, що підвищують ризик виникнення геморою

Які чинники збільшують ризик виникнення геморою?

Зайва вага

Ви можете успадкувати тенденцію до отримання геморою від ваших близьких і рідних. Навіть коли вам вже виповнилося 50 років або більше. Половина пацієнтів старше 50 років звертаються до лікарів для позбавлення від геморою.

Вагітність і потім – пологи

Коли дитина росте в животі у матері, протягом останніх півроку перебігу вагітності у жінок збільшується обсяг крові і тиск на тазові кровоносні судини. Великі навантаження також можуть викликати геморой.

Захворювання серця або печінки або й того, й іншого органу

Як запобігти геморой?

Необхідна допомога при хворобливих шишках, гемороїдальному свербінні? Близько 10 мільйонів пацієнтів тільки в Америці страждають від геморою, який провокує набрякання вен прямої кишки або частин шкіри навколо ануса. Вони можуть бути внутрішніми або зовнішніми. Зовнішній геморой найчастіше викликають симптоми болю і свербіння при роздратованою прямій кишці. Внутрішній геморой зазвичай безболісний, але може викликати кровотечу яскраво-червоного кольору.

Уникайте тривалого положення стоячи або сидячи. Це може привести до накопичення крові в анальної області та посилити тиск на вени.

Не можна ядопускать частих важких підйомів різних предметів або глибокої затримки дихання при підйомі важких предметів. Це може раптово і різко підвищити тиск в глибоких кровоносних судинах.

Чому виникає геморой?

Геморой – це запалені і опухлі вени в анус і нижньої частини прямої кишки. Як правило, вони виникають в результаті хронічного запору або діареї, від сидіння на унітазі протягом тривалих періодів часу, старіння, ожиріння, поганого харчування, генетики, вагітності або напружених випорожнень. Внутрішній геморой розвивається всередині прямої кишки, в той час як зовнішній геморой розвивається поза ануса.

Симптоми можуть включати кровотеча при дефекації, анальний свербіж, біль або роздратування і витоку стільця, які не можна проконтролювати. Вживання певних продуктів може збільшити ризик розвитку геморою, уникаючи цих харчових продуктів можна тримати геморой під контролем.

Cолодкі продукти

Уникайте або обмежте споживання солодких продуктів, таких як булочки, пончики, торти, печиво, газовані напої, цукерки та морозиво, тому що вони можуть викликати геморой. Павло Міскович і Маріан Бетанкур, автори книги “Керівництво по лікуванню шлунково-кишкового тракту», повідомляють, що споживання великої кількості рафінованого цукру може викликати запори, напружені випорожнення і запалення прямої кишки, а також анальних вен.

алкоголь

Будьте обережні при вживанні алкогольних напоїв, тому що вони можуть збільшити ризик розвитку геморою. За словами Свамі Садашіва Тіртха, автора книги “Енциклопедія Аюрведи: Природні секрети зцілення, профілактики та довголіття”, алкогольні напої можуть викликати зневоднення, бути частою причиною запорів і напруженої дефекації.

солоні продукти

Уникайте або обмежте споживання солоних продуктів, таких як картопля фрі, картопляні чіпси, солоні кренделі, консервовані супи і солоні горіхи, оскільки вони можуть викликати геморой. За словами Дона Бароне, лікаря-дієтолога і автора численних книг про здоров’я, високий рівень натрію може підняти кров’яний тиск і привести до опуклості ректальних вен. Опуклі ректальні вени можуть викликати геморой і дискомфорт під час важкої дефекації або після сидіння протягом тривалого періоду часу.

Жирна їжа

Тримайтеся подалі від жирних продуктів, тому що вони можуть викликати геморой. За словами Філліс Белч, автора книги «Рецепти харчового зцілення”, жирні продукти, такі як ковбаса, яловичина, смажена курка, шинка і баранина містять велику кількість насичених жирів, шкідливих жирів, які можуть змусити ваш стілець укріпляти, збільшити тиск на ректальні й анальні вени і підвищити ризик розвитку геморою.

Горіхи кешью і волоконна їжа

Дієта з низьким вмістом клітковини може викликати запори через втрату обсягу стільця. Горіхи кешью містять відносно низька кількість клітковини, із загальним вмістом клітковини близько 1 г на унцію. Рекомендована кількість харчових волокон становить 25 г в день для жінок і 38 г в день для чоловіків, так що дієта з високим вмістом горіхів кешью може бути дієтою з низьким вмістом клітковини, що може привести до геморою.

Існує прямий зв’язок між кешью і гемороєм, але надмірне вживання горіхів може привести до волоконної недостатності. Якщо ви страждаєте через геморою, споживання більшої кількості клітковини або прийняття додаткових волокон можуть полегшити симптоми. Ще потрібно пити якомога більше води, це допоможе запобігти запори. Не сидіть на унітазі протягом тривалих періодів часу – це допоможе зняти напругу під час дефекації.

хронічний запор

Напруга під час дефекації – найбільш поширена причина внутрішнього геморою. Напруга може прийти разом з хронічними запорами, коли ви того і не очікуєте. Хронічні запори призводять до повторюваних проблем ліквідації калу. Звично напружуючись, людина може привести організм до ураження тканин, які підтримують кровоносні судини в анальної області, зазначає американське суспільство товстої і прямої кишки хірургів.

Судини розширюються в результаті розтягування. Стінки кровоносних судин стають тонкими. Ослаблені кровоносні судини проступають через анальний ділянку шкіри і завершуються внутрішньою формою геморою.

Внутрішній геморой зазвичай не викликає симптомів в початковій стадії, але ці симптоми можуть виникати пізніше. Безболісне ректальні кровотеча може означати, що присутні внутрішні гемороїдальні вузли. Кровотеча з’являється в яскраво-червоної крові на туалетному папері або в унітазі після дефекації.

нізкобелковую дієта

Дієта з низьким вмістом клітковини може сприяти виникненню геморою або нападів геморою. Вживання в їжу продуктів з високим вмістом клітковини допомагає пом’якшити стілець і збільшити його обсяг. Це допоможе вам уникнути напруги, які можуть викликати геморой або напади геморою. Багата клітковиною дієта може також запобігти запори, це ще одна потенційна причина геморою.

Продукти з високим вмістом клітковини включають фрукти, овочі та цільні зерна. Американська дієтична асоціація рекомендує чоловікам споживати 38 грамів клітковини щодня, і що жінкам – 25 грамів.

Шоколад

Жодне дослідження розглянуло конкретно роль шоколаду у виникненні і розвитку геморою. Тим не менш, є продукти з високим вмістом жиру або продукти, які містять кофеїн, такі як шоколад, вони можуть викликати запори, за даними Національного центру обміну інформацією. Одна унція напівсолодкого шоколаду містить 9 грамів жиру. Кофеїн викликає зневоднення, що призводить до запорів. Медичний центр Університету штату Меріленд повідомляє, що солодкі продукти також можуть сприяти запорів. Запор може збільшити напругу при спробі стільця пройти через пряму кишку і привести до геморою.

Ефекти важкої атлетики

Коли ви піднімаєте навіть невелику вагу, виникає підвищена напруга і напруга в черевній порожнині – це може викликати набряк і збільшення вже існуючого геморою, говорить доктор Paul C. Shellito з Гарвардської медичної школи. Ця пухлина може привести до тимчасового погіршення симптомів геморою, але саме захоплення важкою атлетикою та іншими видами фізичних вправ не може істотно погіршувати симптоми геморою, пов’язані зі здоров’ям. Інші форми черевного напруги, яке може тимчасово погіршити симптоми геморою, включають напруга рухів кишечника після пологів і під час них.

Як запобігти геморой за допомогою тих же вправ?

Участь в регулярних фізичних вправах можуть реально допомогти вам запобігти утворенню геморою або зменшити існуючі симптоми геморою. Цей ефект пов’язаний головним чином з рельєфом тиску на пряму кишку або анальні вени. Вправи також можуть допомогти вам полегшити запор, перш ніж зроблять до нових симптомів геморою, крім того, зможуть допомогти вам контролювати свою вагу і уникнути геморою, викликаного надмірною вагою або ожирінням.

Поширені симптоми геморроидального кровотечі

Найбільш поширеним симптомом геморою є виділення крові під час дефекації. Але кровотеча під час дефекації може також свідчити про наявність більш серйозних захворювань, включаючи рак прямої кишки або ануса. Якщо ви переживаєте ректальні кровотеча, не намагайтеся самостійно діагностувати геморой як джерело.

Зверніться до лікаря для ретельного огляду. Якщо ви отримали діагноз геморой, зверніться до лікаря, якщо ви відчуваєте біль в анусі і регулярне або надмірне кровотеча. Також зверніться до лікаря, якщо вправи і інші домашні кошти не полегшать ваші симптоми.

Висновки

Геморой ніколи повністю не заживає, згідно з медичними звітами. Симптоми розлади шлунково-кишкового тракту можуть коливатися в залежності від впливу фізичних вправ і інших чинників. Якщо у вас є постійні або хворобливі симптоми геморою, лікар може рекомендувати видалення гемороїдальних вузлів із застосуванням хірургічної процедури, яка називається Геморроїдектомія.

» Фактори, що підвищують ризик виникнення геморою