Тяжкість в ногах

Чому першими реагують ноги?

Ноги – це орган, який несе найбільше навантаження, оскільки на них лягає вся маса тіла. Але ж не секрет, що багато людей страждають надмірною вагою. Крім того, ноги постійно знаходяться в русі. Людина за день робить в середньому від шести до восьми тисяч кроків. Як тільки ноги захворіли, потрібна всебічна діагностика, яка може виявити інші захворювання в самому їх початку.

Чому виникає застій крові?

Застій крові в венах кінцівок виникає через те, що рідина, якою є кров, не може самостійно підніматися до серцевого клапану і циркулювати по організму. Це – закон гравітації (земного тяжіння). Від цього в ногах виникають набряки, а в венах – тромби – згустки крові. Щоб вони не утворювалися, кров повинна бути досить рідкою і досить швидко пересуватися по венах, що не застоюватися в них.

Причини болю в ногах

Болі в венах і нижніх кінцівках можуть бути ознаками ушкоджень, травм або запалень артерій. Можуть бути причинами і захворювання вен, а також хребців, судин, сухожиль, м’язів, лімфовузлів.

Причинами болю в венах можуть бути і захворювання нервової системи, які поки що навіть не діагностовано. Болі в венах можуть виникати тоді, коли деформовані або запалені суглоби, лімфовузли, кістки і сухожилля.

Болі в венах можуть бути сигналом того, що в людини не все в порядку з кров’ю. Одним із захворювань, яке може початися з болів в ногах, тяжкості в ногах, може бути цукровий діабет. Причому підвищений рівень цукру в крові лікарі можуть діагностувати вже після того, як пацієнт скаржиться на тяжкість і болі в нижніх кінцівках.

Діабетична стопа

Супутні цукровому діабет прояви захворювань – судоми м’язах ніг, слабкість в нижніх кінцівках, коли людина стоїть, загальна слабкість, підвищена сухість шкірних покривів, яка не прибирається навіть за допомогою кремів. Ноги можуть опухати, в них з’являються набряки. Набрякла стопа називається діабетичною стопою. Це дуже серйозний симптом. Якщо діабетичну стопу не лікувати, згодом доведеться її ампутувати.

Інші ознаки діабетичної стопи – суха, навіть пересушена шкіра, роздратування на шкірі, свербіж, лущення, прищі (дрібні). Дуже часто людини можуть турбувати болі в нижніх кінцівках, особливо в області литок, а також судоми. У нічний час судоми можуть ще більше посилюватися в поєднанні з болем в венах.

Крім цих симптомів, ноги можуть холодеть, німіти, людина не може нічого відчувати в них навіть при поколювання легкої голкою. Це означає, що вражені нервові закінчення. Ще людина може відчувати, як ніби по його ногах повзають дрібні комашки, і це дуже дратує його.

Біль в нижніх кінцівках може бути або рівною, постійною, або різкої, по наростаючій. Вона не залежить від сезону або часу доби. Якщо біль різка, змінюється – то тиха, то сильна, це може бути ознакою закупорки судин, зокрема, великої артерії. Тоді нога позбавляється поживних речовин і кисню, який переноситься з кров’ю. Її можна врятувати тільки якщо людина відразу ж звернеться до швидкої допомоги. Інакше ногу через 4-5 годин доведеться ампутувати.

Діагностика при тяжкості в ногах

При тяжкості в ногах потрібно зробити принаймні дві речі. Перше – зменшити набряки і запалення (для цього п’ється сечогінний і протизапальні препарати) і допомогти крові правильно циркулювати по венах – наситити її поживними речовинами за рахунок вітамінних комплексів.

Якщо цього не зробити на початкових стадіях захворювань, потім ногу доведеться лікувати набагато довше і складніше. На жаль, в більшості випадків людина не звертається за медичною допомогою своєчасно, і в 90% випадків тяжкості в ногах момент для попередження хвороби буває упущений. Тому не соромтеся звертатися до лікаря в перші ж дні, як вас будуть турбувати такі симптоми:

Запобіжні заходи

Не соромтеся звертатися до лікаря, перш ніж ви захочете використовувати якісь засоби для зняття тяжкості в ногах. Вони можуть пошкодити, якщо у вас є супутні захворювання, а креми містять неприйнятні для цих захворювань речовини.

Ще вам знадобляться дослідження внутрішніх органів, зокрема, УЗД (ультразвукова діагностика). Потрібні будуть лабораторні аналізи крові і сечі, а також сканування ультразвуком вен і артерій ніг.

Ці обстеження допоможуть виявити можливі зміни в будові судин, вен і інших тканин. Потрібно зрозуміти, як і ступінь звуження просвітів судин, закупорені чи артерії. Якщо такі ділянки є, лікар виявить їх і підкаже, які методи лікування можна застосувати.

Ангіосканування

Цей метод сканування дозволить побачити стан вен – і глибоких, і поверхневих по всій їх довжині. Лікарі називають це «візуалізувати вени». Доктора зможуть визначити ступінь закупорки вени тромбом, якщо такий є. Чи є ускладнення – теж допоможе визначити ангиосканирование.

Ускладнення у вигляді флоттірущего тромбозу – це серйозний наслідок флебітів. Є небезпека, що тромб може відірватися від стінки артерії і вразити легеневу артерію, закупоривши її. Цей термін звучить як емболія.

Дослідження ендокринних органів

Ці органи, зокрема, щитовидна залоза, відповідає за те, як регулюється кальцій в організмі, скільки його залишається в крові, а скільки переходить в м’язи і кістки. Якщо кальцію в організмі не вистачає, його роль виконують зуби, нігті, волосся, які починають кришитися, випадати і розпадатися. Тоді у людини розвивається остеопороз, судоми в литкових м’язах або інших частинах ніг, м’язи і суглоби можуть сильно хворіти.

УЗД статевих органів

У жінок проводиться дослідження органів, що знаходяться в малому тазі – це яєчники, матка. У чоловіків – УЗД передміхурової залози. Ці дослідження допоможуть визначити, чи є у людини захворювання сечостатевої системи, через які буває тяжкість і біль в ногах, оскільки кістки таза і кістки ніг пов’язані.

Якщо з кістками або суглобами малого таза проблеми, вони деформуються або несуть занадто велике навантаження, вони можуть здавлювати великі судини ніг. Тоді кровообіг в здавленим судинах порушується, ноги важчають і болять. В цьому випадку негайно потрібно звернутися до лікаря.

Аналіз крові на виявлення запалення

Є аналізи крові, при яких можна виявити запалення в венах або дрібних судинах ніг, а також в артеріях. Це дасть можливість виявити на ранніх стадіях і вчасно почати лікувати флебіт (запалення в венах) або артеріїт (запалення артерій). Якщо виявити ці захворювання на ранніх стадіях, з ними буде набагато простіше впоратися, ніж якщо процес став хронічним і гострим.

Що робити при венозному застої?

Щоб його не допустити, людина повинна допомагати м’язам скорочуватися, а венах – розвантажуватися. Нам не дає цього робити сидячий спосіб життя або «життя на ногах», а також тісний вузька взуття, ненатуральні шкарпетки, високий каблук. І, природно, збільшена вага, який при ходінні тисне на ноги і не дає їм відпочинку. Ноги можуть страждати ще й при серцево-судинних захворюваннях.

Поки кров дійде до них від серця, проходить багато часу. А якщо серце не справляється зі своїми функціями, наприклад, при серцевій недостатності, то ноги страждають першими. Так що тяжкість в ногах може бути симптомом серцевого недуги. Чим раніше його діагностують, тим простіше його буде лікувати. Тому при тяжкості в ногах і навіть незначних болях в серці потрібно обов’язково звернутися до лікаря.

Лікування «важких ніг»

Щоб вибрати оптимальне лікування для ніг, потрібно знати всі супутні захворювання. Наприклад, якщо тяжкість в ногах провокує цукровий діабет, потрібно під час лікування виключити продукти і ліки, які можуть спровокувати його загострення. Якщо біль у ногах провокує хворе серце, потрібно підібрати таке лікування, яке не зашкодило б нашому головному апарату для перекачування крові.

Іншими словами – лікування підбирається індивідуальне. Грає роль в підборі лікування і вікові особливості, і пов’язані з ним стану. Якщо у людини гіпертонія, то при лікуванні ніг потрібно виключити препарати, що підвищують тиск.

Режим дня при лікуванні тяжкості в ногах

Крім підбору медикаментозних засобів, дуже важливо, який спосіб життя веде пацієнт, коли його позбавляють від такого симптому, як важкість у ногах.

Потрібно уникати перевантажень – як фізичних, так і моральних. Навантаження на ноги викличе підвищений ризик того, що вони будуть хворіти ще більше і сильніше.

Не можна часто сидіти в позі «нога на ногу», щоб уникнути передавливания вен. Не варто вибирати низькі стільці і крісла, щоб уникнути неправильних поз при сидінні.

Для ніг і вен в них дуже погано, коли людина використовує гормональні протизаплідні препарати – вони можуть посилювати запальні процеси в венах, особливо якщо людина приймає медикаменти без рекомендації лікаря і не враховує дози і співвідношення гормонів.

Якщо людина страждає від хворобливості ніг, краще не давати їм теплових навантажень у вигляді довгого сидіння на пляжі на спеці, дуже обережно ставитися до сауни і лазні. Потрібно також уникати перемерзання.

Важливо носити правильне взуття – шкіряне або з натуральної тканини, щоб нога могла дихати. Варто також відмовитися від каблуків вище 4 см. Якщо жінка йде на вечірку – їй потрібно взяти з собою змінне взуття без каблука, щоб вона могла змінити її на ту, в якій вона прийшла, з високим каблуком. Взуття має бути з досить широким носком і стійка.

Масаж теж не завжди може бути корисним, особливо якщо це глибокий антицелюлітний масаж і якщо його провели на ногах. Масаж, виконаний неправильно, може уповільнити кровотік у венах, передавити вени або артерії, позбавивши їх кисню, травмувати їх, спровокувати тромбофлебіт. Тому не можна довіряти масаж неспеціалісту, особливо масаж ніг в області під колінами – вени тут найбільш вразливі і близько розташовані до поверхні шкіри.

Потрібно контролювати свій раціон, вводити в нього свіжі овочі і фрукти, щоб наситити кров корисними речовинами. Це – відмінна профілактика захворювань, пов’язаних з закупорками вен і артерій на ногах.

Обов’язково варто проводити контроль за вагою

Якщо вага вище норми, це може спровокувати підвищене навантаження на ноги, викликати їх захворювання в результаті уповільненого кровотоку, застою крові і тромбів в артеріях.

Щовечора потрібно розвантажувати ноги, піднімаючи їх над рівнем серця на 15-20 см. Для цього під ноги можна підкласти подушку або уперти їх в стіни. Чверть години в такому положенні – і ноги будуть втомлюватися набагато менше, а виглядати краще. Знижується навантаження на вени, які не будуть випирати з-під тонкої шкіри.

Оскільки з усіх органів на ноги доводиться найбільше навантаження – ногам доводиться носити на собі все тіло – потрібно їх берегти і вчасно звертатися за медичною допомогою, якщо ви відчули, здавалося б, нешкідливий симптом – важкість у ногах.

Як дізнатися хвороба по ході?

Нещодавні дослідження вчених виявили взаємозв’язок ходи людини і його сексуального життя. Але чи може хода розповісти про людей ще що-небудь? Як з’ясувалося, може. Дійсно, наша манера ходьби може стати першим симптомом того чи іншого …

5 порад як зберегти ноги красивими і здоровими

Літо для 40% жінок обертається проблемою: судинні зірочки, а то і вузли на венах вже не приховаєш під одягом. Як боротися з цим? Як виявилося, рекомендації щодо профілактики варикозного розширення вен нижніх кінцівок прості і загальнодоступні.

» Тяжкість в ногах