Троксевазин при вагітності

Показання до застосування

Головними показаннями до використання троксевазина під час вагітності вважаються ознаки венозної недостатності, варикозна хвороба видимих ​​або глибоких вен нижніх кінцівок.

Ранні стадії ураження судинної стінки, які проявляються у вигляді тяжкості і втоми ніг, судомних скорочень м’язів, набряклості нижніх кінцівок, появи судинних «зірочок», успішно виліковуються застосуванням поєднання внутрішнього і зовнішнього прийому троксевазина. Як можна більш раннє застосування троксевазина при вагітності дозволяє відновити і поліпшити кровообіг в венозних судинах.

Використання троксевазина при вагітності на пізніх стадіях захворювання, що характеризуються видимим присутністю розширених вен і вузлів, значно покращує загальний стан пацієнтів, активізує трофічні процеси в тканинах, усуває судоми і важкість у ногах, але, на жаль, не рятує від зовнішніх проявів порушення венозної стінки.

Застосування троксевазина в період виношування дитини може розглядатися і як профілактичний захід для зменшення навантаження на судинну систему, а також для зниження ступеня набряклості і застійних явищ в нижніх кінцівках.

Форма випуску

Троксевазин випускається у формі капсул або у вигляді гелю для зовнішнього використання.

Капсули мають тверду структуру, циліндричну форму і щільну жовту желатинову оболонку. Як вміст представлений порошок жовтуватого відтінку, що складається з 300 мг троксерутину на капсулу.

Троксевазин мазь при вагітності

Троксевазин гель при вагітності (мазь) має здатність знижувати проникність капілярної стінки, знімати ознаки запального процесу в судинах і запобігати формуванню тромбів.

Структура гелю дозволяє лікарської речовини найкращим чином проникнути в тканини за допомогою звичайного нанесення на шкірні покриви. Гель є самодостатнім медичним препаратом, однак його одночасне застосування з пероральними капсулами троксевазина значно підсилює позитивний вплив троксерутину на судинну систему.

Протинабрякову дію гелю засноване на зміцнювальних здібностях діючої речовини. Стінки капілярної системи стають міцнішими, їх проникність зменшується. Це вплив на судинну оболонку особливо важливо при порушенні обміну речовин, коли судини стають вкрай ламкими і вразливими.

Використовується гель троксевазин і при геморої, адже це захворювання являє собою не що інше, як таке ж ослаблення судинної стінки, як і при варикозної хвороби, тільки іншої локалізації.

Допомагає гель і при зовнішній травматизації тканин: гематомах, закритих ударах. Даний лікарський засіб забезпечує швидке розсмоктування міжтканинних крововиливів і набряків.

Капсули троксевазін при вагітності

З настанням вагітності ризик появи варикозної хвороби наростає з кожним тижнем. Збільшилася матка виробляє підвищений тиск на найближчі судини, що сприяє розвитку венозного застою і набряклості. Причому застійні явища можуть захоплювати як поверхневі, так і глибокі вени ніг.

Капсули препарату троксевазін сприяють зміцненню стінок судин, поліпшенню лімфотоку, зняттю ознак запалення і набряклості. Сприятливий вплив на капілярні стінки служить профілактикою і такого серйозного ускладнення у вагітних жінок, як прояви гестозу.

Тривалість і схему прийому троксевазина визначає лікуючий лікар. Цікаво, що одночасний прийом троксевазина і аскорбінової кислоти посилює позитивну дію венотоников.

Капсули можна вживати як в якості профілактики, так і для лікування деяких початкових проявів варикозного ураження венозних судин: тяжкості в нижніх кінцівках, набряклості ніг, появи судинної сітки, почервоніння, судомних явищ (особливо вночі), болів. Одночасно з прийомом капсул рекомендується застосовувати гель троксевазин, а також інші заходи профілактики варикозної хвороби.

Фармакодинаміка

Троксевазин – препарат, що захищає судини від пошкоджень. Він зменшує проникність судинної оболонки за рахунок зменшення часу між клітинним ендотелієм і перебудови волокнистої структури міжклітинної простору.

Препарат запобігає агрегації тромбоцитів і підсилює податливість еритроцитів, одночасно пригнічуючи запальні процеси.

При тривалих явищах недостатності венозної стінки троксевазін сприяє усуненню ознак застою крові: набряклості, судомних проявів, хворобливості по ходу вени, порушень харчування тканин і, як наслідок, виразкових уражень шкіри.

Значно полегшує стан хворих на геморой: позбавляє від хворобливості, свербіння, усуває геморагії.

При цукровому діабеті троксевазін позитивно впливає на стан судинної стінки, знижує характерну для даного захворювання підвищену проникність судин і ламкість капілярів, що в подальшому запобігає явища тромбозу дрібних судин мозку і сітківки ока.

Фармакокінетика

Пероральний прийом препарату дозволяє абсорбувати близько 15% активної речовини. Максимальний поріг концентрації в сироватці крові визначається протягом 1,5-2 години після застосування троксевазина. Терапевтичний вплив триває близько восьми годин після потрапляння препарату в кров.

Більше 20% препарату виділяється з організму через сечовидільну систему, решта проходить всі стадії метаболізму в печінці і виводиться з калом в незміненому вигляді.

Чи можна троксевазін при вагітності?

На ранніх стадіях вагітності слід уникати прийому будь-яких лікарських засобів. Починаючи з дванадцятого тижня виношування, тобто з другого по третій триместр включно, застосування троксевазина можливо.

Протягом перших тижнів вагітності, поки прийом препаратів не рекомендований, можна використовувати стандартні профілактичні заходи, спрямовані на зниження навантаження венозної системи і поліпшення венотонуса.

Намагайтеся менше стояти на одному місці: при можливості присядьте, або походіть, не дозволяйте крові застоятися в венах.

У положенні лежачи корисним буде підкладання під ноги подушки або валика для полегшення відтоку венозної крові з нижніх кінцівок.

Якщо тривала ходьба або стояче положення неминучі, користуйтеся компресійним трикотажем, яке можна придбати в аптеках: спеціальні колготки від варикозу рівномірно розподілять навантаження по всій венозній системі нижніх кінцівок і не дозволять окремим венозних ділянкам випинатися назовні.

Намагайтеся не допускати набряклості ніг: виключіть споживання солі і хімічних консервантів.

Геморой – вкрай неприємне захворювання венозних судин заднього проходу. Виною тому може бути вроджена і набута слабкість судинної стінки, а також часті запори, викликані неправильним харчуванням або сидячим способом життя.

Активна речовина препарату – троксерутин – проникає в судинні оболонки гемороїдальних вен, сприяє поліпшенню харчування тканин, перешкоджає формуванню тромбів, зміцнює клапанну систему і тонус судин. Внаслідок лікувального впливу гемороїдальні вузли зменшуються, поліпшується венозний кровотік, зникають застійні явища в судинах. Ознаки та симптоми запального процесу поступово купіруються, набряклість значно зменшується.

Для закріплення дії троксевазина при геморої рекомендується проводити профілактичні заходи розширення гемороїдальних вен: лікування запорів, вживання в їжу продуктів, багатих на клітковину, овочів, фруктів, при сидячому способі життя слід включити в режим дня періодичні заняття гімнастичними вправами, показаний масаж, піші прогулянки на свіжому повітрі.

Інструкція по застосуванню троксевазина при вагітності

Троксевазин у формі гелю можна наносити виключно на неушкоджені шкірні покриви. Заборонено застосовувати препарат на відкритих ранових поверхнях, виразкових ураженнях шкіри, при зовнішніх запальних процесах. Не можна вводити препарат в задній прохід: гель не застосовується на слизових оболонках.

Препаратом обробляють зовнішню поверхню шкірних покривів, втирають неінтенсивними рухами, легко масажуючи уражену ділянку.

При нанесенні на область гемороїдальних вузлів можна змащувати безпосередньо виступаючі назовні вузлики, або прикладати марлю, просочену гелем, на ніч.

Процедуру нанесення троксевазина при вагітності бажано проводити двічі на добу, лікування може бути досить тривалим, до декількох місяців, в залежності від стану пацієнтки і тяжкості варикозного ураження.

Капсули троксевазина приймають цілими, не розжовуючи і не розкушувавши їх, бажано при прийомі їжі, запиваючи склянкою рідини. Тривалість прийому розраховує лікар.

Протипоказання до застосування

Побічна дія

Якщо не була виявлена ​​підвищена чутливість до будь-якого зі складових препарату, побічні прояви при прийомі троксевазина під час вагітності можуть зустрічатися вкрай рідко.

Теоретично можлива поява диспепсичних розладів, гастриту; почервоніння обличчя, головний біль, відчуття жару.

Спосіб застосування та дози

Використання троксевазина в період виношування дитини має контролюватися лікарем, який індивідуально призначає найбільш прийнятну форму препарату і оптимальне дозування.

Стандартний прийом препарату передбачає вживання однієї капсули троксевазина до трьох разів на день, під час прийому їжі, запиваючи склянкою рідини.

Ефективність троксевазина при вагітності може проявитися не відразу, а протягом 10-14 днів. Після цього лікар приймає рішення про доцільність подальшого прийому троксевазина: терапія може бути скасована, або продовжена зі збереженням або зменшенням початкової дози препарату.

Стандартна тривалість терапії троксевазином – один місяць, ефект від застосування препарату повинен зберігатися ще як мінімум 3 тижні після закінчення прийому.

Передозування

Передозування троксевазина в період вагітності вважається неприпустимою, тому що прийом препарату обов’язково повинен здійснюватися під контролем лікаря.

При підозрілих симптомах, таких як напади головного болю, нудоти, почервоніння обличчя, психомоторне збудження, слід звернутися до лікаря.

Взаємодія з іншими препаратами

Лікарський вплив троксевазина на судинний тонус підсилює одночасний прийом 0,5 г вітаміну С.

Протизапальну і антитромботичну дію троксевазина посилюється прийомом ацетилсаліцилової кислоти в дозі 250-325 мг / добу. Однак слід врахувати, що прийом аспірину під час вагітності вкрай не вітається. Таке призначення може застосувати тільки лікар при наявності строгих до нього показань.

Умови зберігання

Кімнатна температура, темне сухе місце, до якого неможливий доступ дитини – це кращі умови для зберігання троксевазина. Не обов’язково класти зовнішній гель в холодильник – досить берегти препарат від нагрівання і прямих сонячних променів.

Відгуки

Якість і ефективність препарату багато в чому перевершують його вартість. Найкращий ефект досягається при тривалому і комбінованому прийомі препарату. Хаотичний і безконтрольний прийом, частий пропуск необхідної дози, використання препарату менше 2-х-3-х капсул в день без використання зовнішнього гелю може негативно позначитися на очікуваної ефективності троксевазина.

Тільки повноцінний курс препарату і певна схема його прийому забезпечить поліпшення стану пацієнтів, а також зниження симптоматики, характерної для варикозного захворювання вен або геморою. Не варто забувати про те, що при наявності варикозних вузлів і трофічних виразок застосування ангиопротекторов вже малоефективно, в таких ситуаціях потрібна консультація судинного хірурга.

Троксевазин при вагітності часто використовується в якості профілактичних заходів для зменшення навантаження на судинну стінку нижніх кінцівок, і з цим завданням препарат справляється досить ефективно.

Незапланована вагітність? поставте паузу

Команда фахівців з Каліфорнії впевнена, що розвиток плода всередині утроби матері можна припиняти без негативних наслідків як для жінки, так і для майбутньої дитини.

ЄС розробить закон, що забороняє допологової вибір статі дитини (відео)

Країни Європейського Союзу мають намір розробити закони, що забороняють допологової вибір статі дитини. Дебати на цю тему розгорнулися в Страсбурзі під час сесії ПАРЄ.

Для простоти сприйняття інформації, дана інструкція із застосування препарату “Троксевазин при вагітності” переведена і викладена в особливій формі на підставі офіційної інструкції для медичного застосування препарату. Перед застосуванням ознайомтеся з анотацією, що додається безпосередньо до медичного препарату.

» Троксевазин при вагітності