Типи геморою

Хронічний геморой

Хронічний геморой – це захворювання, яке триває досить довго і при цьому болю, дискомфорт і свербіж в анальному отворі не припиняється. При цьому типі захворювання можуть випадати гемороїдальні вузли або вони можуть перебувати всередині.

Зовнішній геморой

Вузли зовнішнього геморою формуються, коли розширюється нижня сплетіння вен в прямій кишці. Ці вузли розташовані нижче, ніж розташована зубчаста лінія прямої кишки. Ще ці вени покриті клітинами плоского епітелію. Ці вузли можуть містити в собі тромби, які досить болючі – в них є згустки крові.

Коли тромбоз діагностований як гострий, у людини болить в області ануса, іноді це дуже гострий біль, яку неможливо терпіти. Вузли можуть покриватися виразками і їх них може йти кров. Тоді геморой діагностують як кровоточить. Крім того, через тромбів можуть виникати періанальні бахромки. Вони знаходяться в області ануса і це вони можу викликати його свербіж і дискомфорт при дефекації. Також можуть бути і виділення з ануса.

Як лікують зовнішній геморой?

Його особливо посилено лікують, коли в області ануса виявлені тромби, через які людина може відчувати сильний біль. Тоді лікарі пріменются оперативне втручання і січуть гемороїдальні вузли хірургічним шляхом.

Для того щоб полегшити біль при операції, застосовують місцеве знеболення. Ця операція не вимагає довго відновлення, якщо людина не схильний до підняття важких предметів, можна продовжувати відновлюватися вдома, а не в лікарні.

Внутрішній геморой

Коли у людини діагностують внутрішні гемороїдальні вузли, важливо знати, що природа їх утворення – з верхніх вен прямої кишки, це сплетіння вен, яке набухає і утворює гемороїдальні вузли. Їх ще називають подушками або шишками. Місце їхнього розташування – вище лінії зубця, і покриті вони клітинами епітелію циліндричної форми.

Гострий геморой

Він виникає, якщо геморой лікували неправильно або не лікували взагалі. Якщо враховувати той факт, що тільки половина чоловіків і жінок звертаються до лікаря при геморої, то як раз друга половина і є групою підвищеного ризику при виникненні цього захворювання.

Які причини гострого геморою?

Це сильне або слабке кровотеча з ануса, біль в ділянці анального отвору, яка особливо посилюється при дефекації, а також неможливість засування випали вузлів всередину ануса. Симптоми гострого геморою – також тромбоз зовнішніх чи внутрішніх вузлів – гемороїдальних шишок або подушок.

Також тромбоз є найпоширенішою причиною виникнення гострого геморою, він може доповнюватися іншими симптомами. Якщо у пацієнта виник тромбоз, особливо – гострий тромбоз, то у геморою теж буде гострий перебіг. Тоді хворому потрібна негайна медична допомога.

Коли виникає гострий геморой, венозні сплетення в прямій кишці розбухають, розширюються, вени запалюються, болять, слизова оболонка прямої кишки може покриватися виразками і ранками. Це теж веде до сильного болю. У цей час у людини підвищений рівень гормону простагландину, який супроводжує запалення.

Що сприяє збільшенню гострого геморою?

Коли у людини розвивається гострий геморой, йому бажано уникати факторів, які сприяють збільшенню цього стану. Тобто – не піднімати важких предметів, не сидіти довго на одному місці, не є пряних напоїв і страв, не пити гарячого і тимчасово відмовитися від дуже гарячих страв, а також уникати спиртного. Не варто також натуживаться при дефекації, потрібно почекати, поки пряма кишка зробить сама необхідні рухи, виштовхуючи фекалії.

Три ступеня тяжкості перебігу гострого геморою

Перша ступінь гострого геморою

При першого ступеня гострого геморою вузли робляться завбільшки з горошок – вони невеликі. Вони також тугі, розташовані нижче зубчастої лінії прямої кишки. Коли ці вузли лікар обмацує пальцями або сама людина доторкається до них, вони дуже болять. Шкіра перед анусом далека від свого звичайного забарвлення і форми – тобто гиперимирована. Люди в гострій формі геморою при першій її ступеня скаржаться на біль, печіння і свербіж в анус, яка стає набагато сильніше при акті дефекації.

Друга ступінь гострого геморою

При другому ступені гострого геморою у людини в області ануса – набряк і біль, гіперемія цієї ділянки. Біль в анусі і поруч з ним посилюється після пальпації, якщо лікар проводить пальцеве обстеження прямої кишки, це теж дуже боляче, не зайве провести місцеву анестезію. Біль в області ануса виникає дуже сильна. Болі ці посилюються, коли людина сидить або стоїть або багато ходить.

Третя ступінь гострого геморою

При третій стадії гострого геморою людина відчуває не тільки болю в області ануса, але пухлини в районі заднього проходу. Цю пухлину лікарі називають запальної. Коли до вузлів доторкаються пальцями лікар або сам пацієнт, вони сильно болять. Ці вузли багряно-синього або червоного кольору, їх добре видно неозброєним оком. Вузли ці покриті фібриновими плівками.

Якщо людина не отримує при цьому ступені геморою нормальне правильне лікування, вузли можуть відмерти, на їх слизовій оболонці можуть з’явитися виразки, і ці виразки стають чорними. На вузлах – наліт фибринового шару. При цій гострій формі геморою вузли зможуть покритися важким гнійним нальотом, якщо їх не лікувати. Це захворювання називається парапроктитом.

» Типи геморою