Список вітамінів при захворюванні гемороїдальних вузлів

Дієтичне харчування має велике значення в профілактиці розвитку геморою, його загострень і ускладнень. Дієта повинна бути збалансованою за основними харчовими елементами (білками, жирами та вуглеводами), повинна включати багато клітковини для профілактики запорів (серйозний фактор ризику хвороби), але також вона повинна містити необхідну кількість мікроелементів і вітамінів.

Вітаміни при геморої дуже важливі. Вони можуть зменшити симптоми захворювання, полегшити його перебіг, ліквідувати ознаки запалення, зміцнити судинну стінку, що є профілактикою кровотечі при геморої. Курс полівітамінів обов’язково повинен входити до складу комплексного лікування геморою будь-якій стадії, він допоможе швидше подолати хворобу і зменшити її рецидиви.

Які вітаміни при геморої повинні приймати пацієнти? В першу чергу це вітамін С, А, Е, групи В і К. Їх можна отримувати з їжею або приймати фармакологічні препарати зазначених речовин.

зміст:

  • 2 Вітамін А
  • 3 Вітамін Е
  • 4 Вітаміни групи В
  • 5 Вітамін До

Вітамін С

Дана речовина має багато функцій в організмі. Однією з них є зміцнення судинної стінки. Як відомо, при геморої уражаються венозні судини прямої кишки, при прогресуванні захворювання, венозна стінка не витримує навантаження і лопається, що клінічно проявляється кровотечею. Якщо збільшити в своєму раціоні кількість вітаміну С, то можна уникнути такого важкого ускладнення хвороби.

  • Добова потреба – 60-100 міліграм.

Вітамін А

Серед численних функцій вітаміну А для організму присутній його здатність активувати регенераційні процеси епітелію слизової оболонки кишечника. Його достатнє вживання допоможе швидше загоїти патологічні зміни при геморої слизової оболонки і шкіри періанальної області.

  • Добова потреба – 1,5-2,5 міліграм.

Вітамін Е

Вітамін Е при геморої допомагає зберегти цілими і неушкодженими запалені кровоносні судини і навколишні тканини, так як він входить до складу клітинних мембран. Також однією з функцій вітаміну є перешкода утворенню тромбів, що надає профілактичну дію і не допускає тромбозу гемороїдальних вузлів.

  • Добова потреба – 10-20 міліграм.

Вітаміни групи В

Достатнє споживання вітамінів групи В сприяє налагодженій роботі шлунково-кишкового тракту, активує перистальтику кишечника і є профілактикою запорів, що в свою чергу зменшує ризик розвитку геморою і його ускладнень.

  • Добова потреба – для В1 1,5-2 мг, для В2 2,5-3,5 мг, для В6 2-3 мг, для В12 2 мкг.

вітамін До

Виконує важливу функцію в такому процесі, як згортання крові. Його недолік в організмі може стати причиною геморроидального кровотечі. Тому вживання вітаміну К в фізіологічних кількостях виконує роль профілактичного заходу.

» Без категорії » Список вітамінів при захворюванні гемороїдальних вузлів