Свічки від запору

Якщо кишечник не спорожняється через зниженою чутливості кишкових рецепторів (розвивається в разі частих утримування при позивах до спорожнення або неврологічних захворювань і), ослаблих кишкових або тазових м’язів, виникнення пухлин, гемороїдальних вузлів, рубців, запалень, тріщин в аноректальної зоні, потрібні свічки при проктогенного замку.

Також існує кологенних тип запору, який розвивається через слабкі стінок кишечника, спазмів, рубців, пухлин, які розвиваються на шляху вмісту кишечника. В цьому випадку рекомендуються свічки Бисакодил, який можна використовувати при геморої, анальних тріщинах, які не загостреному проктиті (протипоказання: загострення геморою, що кровоточать тріщини).

Виділяють газообразующие і гліцеринові свічки.

Газоутворюючі свічки при запорах використовують для лікування проктогенних запорів, викликаних придушенням позивів до спорожнення кишечника. При введенні свічки в кишечник утворюється вуглекислий газ, який розтягує стінки кишечника і дратує рецептори, перистальтика кишечника поліпшується і відбувається випорожнення.

Гліцеринові свічки діють злегка дратівливо на слизову кишечника і стимулюють випорожнення рефлекторним способом, також гліцеринові свічки пом’якшують калові маси, що сприяє більш легкому проходженню по кишечнику.

Показання до застосування свічок від запору

Форма випуску

Свічки при запорах випускаються у вигляді ректальних свічок. Зазвичай свічки поставляються в упаковці по 5 або 10 штук, але в залежності від препарату кількість свічок в упаковок може змінюватися.

Фармакодинаміка

Свічки при запорах при введенні в кишечник під дією окислювальних реакцій починають дратувати рецептори, які розташовані на слизовій. У деяких препаратах свічки активно виділяють вуглекислий газ, який дратує і одночасно розтягує кишку. В результаті перистальтика кишечника поліпшується і відбувається випорожнення.

Фармакокінетика

Свічки при запорах з проносним ефектом підходять для місцевого використання, надають подразнюючу дію, стимулюють перистальтику.

Свічки від запору при вагітності

Свічки при запорах при вагітності слід використовувати тільки після консультації з фахівцем.

Під час вагітності більшість жінок стикається з запорами, на думку медиків, основною причиною такого стану є зміна гормонального фону, зокрема, високий рівень прогестерону, що призводить до зниження тонусу гладкої мускулатури, в результаті кишкові рецептори стають менш сприйнятливими до подразників, а на пізніх термінах додається сильний тиск збільшеної матки.

Крім внутрішніх причин запору, виділяють зовнішні. Коли жінка дізнається про вагітність образ її життя повністю змінюється, вона більше відпочиває, змінює раціон харчування, на що шлунково-кишковий тракт негайно реагує. Крім цього, під час прояву гестоза (пізнього токсикозу), кількість споживаної в день рідини знижується (для попередження набряклості), що також відбивається на просуванні вмісту кишечника.

Запори можуть становити небезпеку, як для жінки, так і для плода. В першу чергу, при таких станах виникає біль, дискомфорт. З застояного вмісту в кишечнику в кров починаю проникати різні продукти обміну, що загрожує інтоксикацією (і жінки, і дитини всередині неї). Під час запору кишечник починає тиснути на матку, при тривалих запорах такий тиск може спровокувати передчасні пологи.

Запори крім усього іншого чреваті розвитком геморою, оскільки відбувається порушення кровотоку в малому тазу.

Вагітним жінкам підходить дуже мало проносних препаратів, так як більшість з них підсилюють перистальтику кишечника, що також викликає скорочення матки.

Свічки з гліцерином вважаються на сьогоднішній день самим нешкідливим засобом для усунення запору у вагітних. Такі препарати не впливають на тонус матки і практично не мають протипоказань. Однак, як і з будь-яким іншим препаратом, важливо дотримуватися обережності, наприклад, свічки з гліцерином протипоказані в перші три місяці вагітності, так як на цьому терміні матка розташована дуже близько до кишечнику і препарат може вплинути і на неї. Також не рекомендується використовувати такі проносні свічки, якщо є загроза викидня.

Свічки від запорів для годуючих

Свічки при запорах рекомендується використовувати жінкам, які годують груддю, оскільки дане порушення часто виникає в післяпологовий період. Широко поширені гліцеринові свічки, які також допомагають випорожнитися при розривах родових шляхів, коли жінці протипоказано напружуватися.

Якщо запори стали турбувати ще під час вагітності, слід заздалегідь подбати про своє здоров’я, в першу чергу, дотримуватися суворої дієти для годуючих, невеликими дозами вводити в раціон свіжі фрукти та овочі.

Свічки від запору після пологів

Свічки при запорах після пологів належать до найбільш щадним способам полегшити стан. Фахівці рекомендують використовувати гліцеринові свічки, які діють місцево і сприяють м’якому спорожнення кишечника, що особливо важливо для жінок, у яких накладені шви на промежину або були розриви родових шляхів.

Протипоказання до застосування свічок від запору

У більшості випадків ректальні свічки при запорах протипоказані при підвищеної сприйнятливості деяких компонентів, при кровоточивих тріщинах анального отвору, геморої, проктиті в стадії загострення, кишкової непрохідності, пухлинах, запальних процесах в прямій кишці.

Побічні дії свічок від запору

Свічки при запорах можуть викликати колікоподібні болі в кишечнику, пронос. При тривалому використанні може розвинутися важка діарея, м’язова слабкість, судоми, зниження артеріального тиску, подразнення у місці введення.

Свічки від запору при геморої

Гліцеринові свічки при запорах і геморої діють м’яко, стимулюють перистальтику завдяки дратівної дії. Варто відзначити, що гліцерин має здатність поглинати вологу, що сприяє розм’якшенню калових мас і полегшенню їх проходження по кишечнику.

Гліцеринові свічки надають подвійний ефект при геморої:

загоюють тріщини і ранки, пом’якшують розтягнулися після дефекації м’язи.

запобігають запори, які в більшості випадків призводять до появи тріщин.

Свічки з натуральної або рослинної основою мають більш щадне дію. Наприклад, свічки Папаверина гідрохлориду знімають запалення, діють м’яко на кишечник, знеболюють і заспокоюють роздратовану слизову. Завдяки тому, що папаверин набухає і розм’якшує калові маси, дефекація відбувається легше.

Свічки з папаверином також надають бактерицидну і спазмолітичну дію, зміцнює стінки кишечника і запобігає кровотеча.

Свічки з проносним ефектом використовуються при геморої при важких станах, проте, з такими засобами слід дотримуватися обережності і узгодити вибір з фахівцем. Деякі свічки можуть спровокувати водянисті випорожнення, що може спровокувати розвиток інфекції в анальному отворі.

Також такі препарати протипоказані у разі загострення геморою, що кровоточать тріщинах.

Розсмоктують свічки (Гемопрост-т, Ебілом-геморралгін) містять масло какао, обліпихи, туї, прополіс, екстракти рослин. Такі препарати мають загоює і відновлює дію, знімають свербіж, знеболюють і заспокоюють роздратовану слизову кишечника.

Ректальні свічки при запорах

Ректальні свічки при запорах діють місцево, дратують слизову кишечника і ефективні тільки в разі проктогенного запору, так як при кологенних замку проблема зосереджена вище того рівня, в якому діють ректальні свічки.

Гліцеринові свічки від запору

Гліцеринові свічки при запорах починають діяти протягом 24 годин, і основне їх дія полягає в роздратуванні рецепторів прямого кишечника, що призводить до скорочення стінок, посилення вироблення слизу, полегшення процесу проходження калових мас по кишечнику.

Свічки з гліцерином ефективні при будь-яких запорах проктогенного типу (використання гліцеринових свічок при кологенних запорах може спровокувати непрохідність кишечника).

Гліцеринові свічки протипоказані при проктиті, що кровоточать ранах, загостренні геморою.

Свічки з гліцерином при запорах широко використовуються під час вагітності та годування груддю, тому що є безпечними як для жінки, так для і плода.

Також існують дитячі гліцеринові свічки, які допомагають при запорах навіть новонародженим і визнані фахівцями найбезпечнішими з усіх представлених на сучасному фармацевтичному ринку.

Обліпихова свічки при запорах

Обліпихова свічки при запорах відносяться до препаратів на натуральній основі. Масло обліпихи має відновлювальний та протизапальну дію, крім того, в ньому міститься велика кількість альфа-кислот, які благотворно впливають на кишечник при запорах.

Також обліпиховий свічки гіпоалергенні, завдяки чому, можуть використовуватися при підвищеній чутливості і схильності до алергії.

Дія свічок з обліпиховою олією м’яке і одночасно ефективне, завдяки натуральній основі такі свічки призначаються вагітним, дітям або жінкам після пологів.

У обліпихи міститься велика кількість активних компонентів (дубильні речовини, жирні кислоти, вітаміни, мікроелементи), які знімають запалення, знеболюють, а також запобігають приєднання інфекції.

Свічки з мила при запорах

Свічки при запорах з мила часто призначають дітям і вагітним. Такі свічки робляться самостійно з невеликого шматочка мила (у вигляді свічки) і вставляються в задній прохід.

Свічки з папаверином при запорах

Свічки при запорах з папаверином зазвичай призначаються при порушенні моторної функції кишечника, геморої. Свічки мають легкий проносний ефект, надають місцеву знеболювальну дію, прибирають спазми, полегшують дефекацію.

Папаверин не ефективний при атонічних запорах (при слабкій діяльності кишечника) через малорухливого способу життя, відсутності в раціоні рослинної їжі.

Проносні свічки при запорах

Проносні свічки при запорах ефективні тільки в разі, якщо на шляху просування калових мас немає перешкод (рубці, пухлини, спазми), тобто при проктогенного замку.

При виборі проносних препаратів, слід враховувати кілька моментів і розуміти принцип дії.

Найпоширенішими є гліцеринові і газообразующие свічки.

Якщо причиною запору стало регулярне придушення позивів до дефекації, то необхідно використовувати газообразующие свічки (Ферролакс, Кальціолакс, свічки з ревенем), які виділяють вуглекислий газ в прямій кишці і дратують слизову, що призводить до її розтягування і збільшення рухової активності.

Гліцеринові свічки, як видно з назви містять гліцерин. Такі свічки добре допомагають при запорах, які з’явилися в результаті малорухливого способу життя, зниження чутливості прямої кишки, а також при звичних, неврологічних і старечих запорах.

Гліцерин діє дратівливо на слизову кишечника і стимулює випорожнення. Також гліцеринові свічки розм’якшують застояне вміст кишечника і полегшують дефекацію.

Ще одним ефективним проносним засобом є свічки Бисакодил або Дульколакс.

Гліцин свічки від запору

Свічки при запорах є хорошим місцевим засобом вирішення даної делікатної проблеми. Існує кілька препаратів, що відрізняються за принципом дії (газообразующие, проносні), але всі вони, при правильному виборі, допомагають усунути запор. Слід зазначити, що свічки не є ліками, а використовуються для полегшення стану і систематичне використання таких препаратів може спровокувати важкі алергічні реакції, порушення функції тонкого кишечника, кишкову непрохідність та ін.

Гліцин є аміноксусной кислотою і використовується в медичній практиці як ноотропний засіб (для активації церебрального метаболізму і вищих психічних функцій), в зв’язку з цим свічки з гліцином від запору не ефективні.

Свічки від запору після операції

Свічки при запорах після операції допоможуть організму справитися з гнітючою дією наркозу і операційною травмою. Після операції мускулатуру розслаблена, і для відновлення тонусу потрібен якийсь час.

Найпоширенішим препаратом, який рекомендують фахівці при післяопераційних запорах є свічки Бисакодил.

Дія свічок направлено на подразнення слизової прямої кишки, збільшення слизових виділень для більш легкого просування калових мас.

Назви свічок від запору

Свічки при запорах бувають газотвірними, проносними і з гліцерином.

Свічки застосовують раз на добу, вранці після прийому їжі.

Свічки від запору бисакодил

Свічки при запорах Бисакодил діють в кишечнику за двома напрямками: дратують рецептори слизової оболонки кишечнику і стимулюють вироблення слизу.

Подразнюючу дію на слизову призводить до посилення скорочення кишечника і активному звільненню від застояного вмісту.

Велика кількість кишкової слизу сприяє легкому просуванню калових мас по кишечнику.

Бисакодил використовується при проктитах (протипоказано на стадії загострення захворювання), геморої, анальних тріщинах. Також препарат може використовуватися за призначенням лікаря в дитячому віці, починаючи з 2 років.

Препарат не використовується на стадії загострення захворювань аноректальної зони, при ракових пухлинах кишечнику, спазмах сфінктера, а також протипоказане використання бісакодил вагітним жінкам і в перші місяці після пологів.

Свічки від запору Мікролакс

Свічки при запорах Мікролакс полегшують спорожнення кишечника і діють максимально швидко (протягом 5 – 15 хвилин після введення), не впливає на вище розташовані відділи травної системи.

Мікролакс відноситься до комбінованих препаратів, до складу входить цитрат натрію. Після введення препарат розріджує вміст кишечника, стимулює перистальтику, в результаті чого процес випорожнення проходить швидко і легко.

Мікролакс може використовуватися в будь-якому віці, починаючи з перших днів життя, а також вагітними жінками.

Препарат випускається у вигляді мікроклізм, кожна з яких містить 5 мм препарату. Використання таких микроклизм просте і зручне: необхідно ввести аплікатор в пряму кишку і ввести вміст. Завдяки гігієнічному способу введення Мікролакс призначається дітям з перших днів життя.

Свічки від запору гліцелакс

Свічки при запорах Гліцелакс надають легке подразнюючу дію, стимулюють перистальтику і розм’якшують вміст кишечника.

Препарат використовують при запорах різного походження – вікових, неврологічних, функціональних, включаючи запори, зумовлені малорухливим способом життя, вагітністю, болючою дефекації.

Свічки Гліцелакс підходять дорослим і дітям з тримісячного віку.

Протипоказаний препарат при геморої на стадії загострення, проктиті, парапроктиті, підвищеної сприйнятливості до деяких компонентів, що входять до складу Гліцелакса, пухлинах кишечнику, з обережністю використовується при нирковій недостатності.

Свічки від запору виферон

Віферон відноситься до сучасних імуномодулюючих препаратів, який має широку противірусну активність. У складі Виферона присутній готовий противірусний компонент, який знижує сприйнятливість до інфекції і сприяє швидкому процесу одужання.

Препарат використовується не тільки для лікування, але і профілактики вірусних інфекцій у дорослих і дітей з перших днів життя.

Свічки при запорах у дорослих

Свічки при запорах у дорослої людини бувають різні, проте, в цьому випадку все строго індивідуально, оскільки рішення проблеми залежить від причини, що викликала запор. Нерідко спостерігається, що в одному випадку ректальні свічки відразу усувають проблему, а в іншому абсолютно неефективні.

Якщо запори носять постійний характер і ректальні свічки не допомагають полегшити стан, можливо, проблема криється в верхніх відділах кишечника і існує механічна перешкода на шляху просування калових мас (пухлина, рубці, спайки та ін.). У цьому випадку необхідно звернутися до фахівця і з’ясувати причину.

В інших випадках, якщо запори спровоковані слабкою перистальтикою кишечника, постійними придушеннями позовів до дефекації і т.п. свічки є одним з найефективніших засобів.

Існують різні препарати, але принцип дії у більшості випадків полягає в розм’якшення калових мас і посилення перистальтики кишечника. Гліцеринові свічки містять гліцерин, який слабо подразнює слизову, розм’якшує вміст кишечника, сприяє легкому спорожнення.

Свічки з бікарбонатом (Кальціолакс, Ферролакс), з ревенем відносяться до газообразующую препаратів, які чинять тиск на кишечник і стимулювання перистальтики за рахунок активного виділення вуглекислого газу. У більшості випадків такі препарати не мають протипоказань, і можуть використовуватися в будь-якому віці.

Ще один препарат з проносним ефектом Бікасоділ (аналог Дулькалокс), який також подразнює слизову, стимулює скорочення, підвищує вироблення слизу для полегшення дефекації.

Дитячі свічки від запору

Свічки при запорах у дітей є хорошим методом екстреної допомоги. Ефект після введення свічки спостерігається через 15 – 30 хвилин, однак постійно використовувати свічки можна.

При запорах у дітей використовуються препарати різних груп. Найбільш безпечними і ефективними вважаються гліцеринові свічки, які м’яко звільняють кишечник від застояних калових мас.

Газоутворюючі або шиплячі свічки містять бікарбонат натрію (Кальціолакс, Ферролакс та ін.), Які в кишечнику починають виділяти вуглекислий газ, який розтягує кишечник і дратує рецептори, що сприяє перистальтики і швидкого спорожнення кишечника.

Дітям з дворічного віку підходять свічки з бісакоділом, які дратують рецептори, підсилюють перистальтику і розм’якшують калові маси.

Також для дітей підходять свічки з обліпиховою олією (особливо при анальних тріщинах), які володіють не тільки проносний ефект, але і знижують запалення.

Свічки для немовлят від запору

Свічки при запорах у немовлят поділяють на два види: газообразующие і з гліцерином.

Для новонароджених більше підходять свічки з гліцерином, які розм’якшують калові маси і полегшують процес дефекації, роблячи його м’яким і безболісним. Такі свічки на сьогоднішній день вважаються найбільш безпечними в цьому віці, крім цього, вони практично не викликають побічні ефекти.

Свічки від запору для літніх

У літньому віці до 60% людей стикається з такою делікатною проблемою як запори. У цьому віці запори можуть бути спровоковані малорухливим способом життя, незбалансованим харчуванням (малою кількістю харчових волокон, недостатнім споживанням рідини та ін.), Гормональними змінами, прогресуванням хронічних захворювань, розвитком властивих літньому віку хворобами (спинальні порушення, атеросклероз та ін.), Прийомом деяких лікарських препаратів (антидепресантів, опіатів, сечогінних, проносних, іонів заліза, кальцію та ін.).

Також розвитку запору сприяють природні вікові зміни організму, зокрема низька швидкість відновлення тканини, зниження чутливості рецепторів в шлунково-кишковому тракті і т.п.

Ректальні свічки при запорах є швидким і ефективним способом полегшити стан. У літньому віці можна використовувати свічки з гліцерином, бісакоділом і іншими активними компонентами.

Спосіб застосування та дози

Передозування

Свічки при запорах в підвищених дозах можуть спровокувати розвиток важкої діареї, сильне роздратування в місці введення.

Взаємодії свічок від запору з іншими препаратами

Свічки при запорах з гліцерином при взаємодії з іншими препаратами не приводили до клінічно значущих наслідків.

Свічки з бісакоділом можуть діяти менш ефективно при одночасному прийомі з препаратами із вмістом калію, алюмінію, опіатів, антихолінергічних, психотропних, холестіміріна.

Термін придатності

Кращі свічки від запору

Сьогодні фармацевтичний ринок пропонує великий вибір проносних препаратів.

Свічки при запорах відносяться до найбільш ефективним, швидкодіючим і безпечним препаратів.

Свічки з гліцерином діють максимально щадним чином і підходять для використання вагітними жінками і для новонароджених. Гліцеринові свічки протипоказані при анальних тріщинах, загостренні геморою, запальних процесах аноректальної зони.

Газоутворюючі свічки включають в більшості випадків бікарбонат натрію, який виділяє вуглекислий газ в кишечнику. Такі препарати практично не мають протипоказань.

Свічки з бісакоділом найбільш популярні і поширені проносні засоби. Такі препарати протипоказані вагітним, дітям до 2 років, при загостренні геморою, запальних процесах прямої кишки, а також при виразці кишечника.

Ціна свічок від запору

Свічки при запорах стоять в залежності від складу, компанії і країни виробника.

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter.

7 речей, які можуть спровокувати запор

Для простоти сприйняття інформації, дана інструкція із застосування препарату “Свічки від запору” переведена і викладена в особливій формі на підставі офіційної інструкції для медичного застосування препарату. Перед застосуванням ознайомтеся з анотацією, що додається безпосередньо до медичного препарату.

» Свічки від запору