Рекомендації в післяопераційний період після видалення геморою

Після оперативного втручання в захворювання гемороїдальних вузлів починається відновлювальний період. Це час відрізняється найбільшою вразливістю пацієнта при виникненні всіляких відхилень в консистенції стільця. І запор, і пронос можуть значно травмувати місце висічення гемороїдальних вузлів. Крім того, ускладнення можуть з’явитися в залежності від якості роботи хірурга і індивідуальних особливостей організму.

Рекомендації після видалення геморою, які дає лікуючий лікар, повинні дотримуватися неухильно. Для того, щоб відновлення пацієнта було максимально ефективним, необхідно не тільки старанно виконувати всі призначення проктолога в перші реабілітаційні дні, але і модифікувати свій спосіб життя в подальшому. Це прискорити повернення пацієнта до нормального діяльної життя без геморою і можливих супутніх ускладнень.

зміст:

 • 2 Додаткове лікування при рецидиві захворювання
 • 3 Посильна допомога пацієнта проктолога
 • 4 Рекомендації з лікування геморою
 • 5 Рекомендації по харчуванню
 • 6 Будьте мобільними!
 • 7 Пам’ятайте про особисту гігієну

Відновлення після операції на геморой

Геморроїдектомія проводиться методом висічення гемороїдальних вузлів. Операція призначається лікарем при тяжкому перебігу патології в запущених стадіях або наявності ускладнень. Також необхідно врахувати протипоказання, які становлять значний список.

Після операції на геморой за методом геморроідектоміі пацієнт залишається в стаціонарі і спостерігається лікарем. Проктолог в своїй діяльності покладається не тільки на професійну інтуїцію, але і на офіційні інструкції, звані клінічними рекомендаціями, які пропонують шляхи вирішення виниклої проблеми в стандартних ситуаціях. Нижче наведені рекомендації в післяопераційний період після видалення геморою, яких дотримується лікуючий лікар при наступних ускладненнях:

 • Кровотеча – найбільш часто зустрічаються ускладнення в результаті видалення гемороїдальних вузлів. Слабка кровотеча зупиняють тампоном, просоченим адреналіном. При сильній кровотечі необхідна перев’язка судини, що кровоточить.
 • Страх пацієнта перед болючою дефекацією може викликати затримку калу. У даній ситуації призначаються знеболюючі препарати і проносні засоби.
 • У чоловіків може виникнути затримка сечі. Для зняття перешкоди призначають катетеризацію.
 • Поява анальної тріщини при травмуванні післяопераційної рани твердим калом вимагає застосування нітрогліцериновими мазі або додаткового оперативного втручання.
 • Виникнення свища через тривалий час після хірургічного втручання пояснюється висічення м’язової тканини прямого проходу. Ситуація вимагає додаткового лікування.
 • При проведенні операції може виникнути звуження анального проходу, що порушить процес дефекації. Проблема вирішується розширенням анального каналу або повторної операцією.
 • Можуть утворитися гематоми в результаті накопичення крові під слизовою оболонкою прямої кишки. В цьому випадку потрібно хірургічне втручання.
 • При ослабленні зв’язкового апарату анальної зони може виникнути нетримання сечі або калу в результаті інфекційного зараження, так як анальний канал кишить бактеріями.

Додаткове лікування при рецидиві захворювання

Повернення геморою за статистикою після операції буває в 5% випадків. Лікування рецидиву геморою вимагає застосування малоінвазивного втручання накладенням латексних кілець.

Додатково пацієнт отримує рекомендації після лігування геморою латексними кільцями, які містити кілька пунктів.

 • Їжа повинна містити багаті клітковиною фрукти і овочі, алкоголь повинен бути повністю виключений протягом місяця після проведення малоінвазивної методики з видалення гемороїдальних вузлів.
 • Натуживание при дефекації недозволено.
 • Якщо розм’якшення калових мас домогтися не вдається, то доцільно застосування проносних засобів.
 • Щоб уникнути зсуву латексної лігатури небажано здійснювати дефекацію протягом доби після малоінвазивного втручання.
 • Після випорожнення необхідно дотримуватися гігієни шляхом підмивання. Застосування туалетного паперу небажано.
 • При появі больового синдрому варто приймати знеболюючі лікарські засоби: по таблетці кілька разів в день.
 • Після дефекації застосовують ректальні свічки два рази в день, курсом в 1 місяць.
 • Флеботонікі, призначений лікарем, приймають по таблетці 2 рази на добу протягом місяця.

Медикаментозне лікування, конкретизоване назвою препаратів, повинен призначити лікар з урахуванням індивідуальних особливостей пацієнта і протипоказань.

Посильна допомога пацієнта проктолога

Крім того, що проктолог контролює станом хворого і вживає заходів щодо запобігання ускладнень. Пацієнт отримує поради лікаря проктолога при геморої в післяопераційному відновлювальному періоді такого змісту:

 • Після геморроідектоміі можливе виникнення болю при сечовипусканні або затримка з мочевиведенія. Проблема стане менш актуальною, якщо пити менше води.
 • Для зняття больового синдрому при дефекації варто застосувати нітрогліцериновими крем. Препарат здатний зняти спазму сфінктера.
 • Після операції необхідно прийти на прийом до проктолога для контролю стану шляхом пальцевого обстеження анального каналу.
 • Особливе значення має дієта після оперативного втручання. Харчування має носити дробовий характер (6-7раз на добу) невеликими порціями до 200 грам Раціон складається з урахуванням включення їжі легкого засвоєння, що оптимізує консистенцію стільця в м’якому варіанті. Протипоказані продукти, здатні викликати метеоризм. Необхідно випивати не менше 6 склянок води на добу. Відмінно підійде пшенка, гречка, відварна яловичина і м’ясо курки, хліб з грубого борошна, кольорова капуста, буряк, гарбуз.

Рекомендації з лікування геморою

Надалі після операції на геморой необхідно вжити заходів щодо запобігання повернення хвороби. Вони складаються в комплексі заходів, який схожий з рекомендаціями при лікуванні геморою. Буде потрібно повна зміна способу життя: перегляд принципів харчування і виконання спеціальних вправ, якщо лікування пройшло без ускладнень.

Рекомендації по харчуванню

Незважаючи на те, що багато хто знає про користь правильного харчування, не зайвим буде повторити деякі ключові моменти ще раз.

Вживайте якомога більше свіжих овочів і фруктів, багатих на клітковину. Це допоможе налагодити роботу кишечника і запобігти запор. Максимальне полегшення акту дефекації сприятиме зменшенню розмірів гемороїдальних шишок.

Кількість різних спецій слід звести до мінімуму. Виводячись назовні в складі калових мас, вони дратують слизову оболонку прямої кишки, посилюючи запальні реакції при і приводячи до загострення захворювання.

Чи варто говорити, що кількість копченостей, снеків і фаст-фуду слід різко обмежити.

Будьте мобільними!

Сьогодні багато людей, які страждають від геморою, не можуть вирватися із замкнутого кола «трьох крісел». Вони переміщаються на автомобілі ( «перше крісло»), сидять на роботі ( «друге крісло») і проводять вечори перед телевізором ( «третє крісло»). Щоб вирватися з цього порочного кола необхідно наступне:

 • якщо ви страждаєте від надлишкової маси тіла, то необхідно починати зниження маси тіла з щоденних занять фізкультурою (хоча б по 10-15 хвилин);
 • в тому випадку, якщо маса тіла нормальна, але ви не любите рухливий спосіб життя, то можна порекомендувати заняття йогою. Багато асани покращують тонус судин прямої кишки, знижують рівень стресу і перешкоджають прогресуванню захворювання;
 • людям, які вирішили почати здоровий спосіб життя з придбання абонементів в тренажерний зал, слід пам’ятати, що підняття важких предметів при геморої є протипоказаним. Підвищення тиску в венах малого таза може викликати прогресування захворювання.

Пам’ятайте про особисту гігієну

Не слід забувати, що інфікування анальних тріщин відбувається в основному через забруднення шкіри каловими масами. Тому після кожного акту дефекації рекомендується здійснювати підмивання прохолодною водою з милом. Це не тільки очистить слизову оболонку, але і зміцнить тонус судин. З народних рад з гігієни анальної області із застосуванням знезаражувальних речовин відмінно працюють прохолодні ванни з марганцівкою, настоєм аптечної ромашки або лікарської кровохлебки. А ось використовувати туалетний папір категорично не рекомендується, оскільки це може призвести до поширення інфекції і подразнення шкірних покривів.

» Без категорії » Рекомендації в післяопераційний період після видалення геморою