Підготовка і проведення операції по видаленню геморою

Відносним протипоказанням до проведення хірургічне лікування геморою вагітність у 2 і 3 триместрах. До того ж часто буває так, що геморой викликаний гормональними перебудовами в організмі і тиском зростаючої матки на прилеглі органи черевної порожнини, в результаті чого розвиваються застійні явища.

Як роблять операцію на геморой?

Підготовка операції на геморой відбувається в наступній послідовності. Щоб знизити ризик розвитку ускладнень в післяопераційному періоді пацієнту потрібно ретельно підготуватися до операції. За тиждень до оперативного втручання хворому призначають дієту, яка покращує перистальтику кишечника і не викликає процесів бродіння.

За кілька днів до операції пацієнту показаний прийом проносних препаратів, а напередодні втручання і в призначений день роблять очисну клізму. В день операції пацієнт не повинен пити, курити, їсти, приймати лікарські препарати.

Зрозуміло, всі аналізи повинні бути в нормі.

Щоб зрозуміти, як оперують наслідки даного захворювання, можна подивитися на відео операцію на геморой шляхом лазерної коагуляції гемороїдальних вузлів.

Запалені гемороїдальні вузли иссекаются під наркозом хірургічним скальпелем або за допомогою лазерних променів за методикою гамма-ніж.

Іноді пацієнтові пропонують лігування гемороїдальних вузлів латексними кільцями. Після втручання в порожнину прямої кишки вводять тампон, просочений розчином антисептика для якнайшвидшого загоєння ран.

Після операції пацієнт ще якийсь час знаходиться під наглядом лікарів в стаціонарі, де йому щодня роблять перев’язки і проводять огляд. Перші тижні після втручання пацієнт повинен дотримуватися спеціальної дієти з виключенням продуктів, що підсилюють процеси бродіння в кишечнику (бобові, капуста, картопля, здоба, шоколад, кава). Всі страви подаються в напіврідкому вигляді однорідної консистенції – це необхідно для профілактики запорів. Важливо стежити за питним режимом і вживати не менше 1,5 л чистої води в день.

Трохи вище можна подивитися фото операції на геморой.

Наслідки оперативного втручання з видалення геморою

Після операції висока ймовірність розвитку ускладнень, так як хірург працює в області з бактеріальним вмістом і самі маніпуляції травматичні. Операційна бригада повинна працювати з високим ступенем злагодженості і володіти бездоганною технікою виконання операційних процедур. Також потрібно ідеальна гігієна після операційного втручання, щоб уникнути ускладнень.

Можливе виникнення нагноєння в результаті проникнення в рану мікробів, що в періонального області не викликає подиву. В результаті несприятливого розвитку подій пацієнт проходить антибіотикотерапію, а абсцес розкривається з вичищені гною.

Одне з найсерйозніших ускладнень – утворення фістули (свища), який може утворитися через кілька місяців. Фістула – це канал, який може відкритися в стінці кишки і з’єднатися з порожніми органами або з отвором на шкірі. Для лікування даної патології доведеться робити повторну операцію.

Неправильно розташований шов може звузити анальний канал, який доведеться розширювати за допомогою спеціальних пристосувань. Складні випадки вимагають пластики.

Під час операції можлива велика крововтрата, викликана припіканням судин або травмуванням тканин при накладенні швів.

Перший післяопераційний період пацієнт відчуває труднощі при сечовипусканні. У цьому випадку застосовується катетеризації.

Страх операції і біль можуть викликати депресивний стан, що загрожує неврогенні запором. Профілактика здійснюється седативними і проносними засобами.

У рідкісних випадках виникає випадання прямої кишки або спостерігається слабкість анального сфінктера в результаті травмування нервових каналів. Для усунення ускладнення застосовується консервативна терапія по відновленню чутливості. У важких випадках положення може бути виправлено тільки хірургічним втручанням.

Скільки коштує операція на геморой?

Багатьох пацієнтів, яким рекомендовано хірургічне втручання, дуже цікавить приблизна вартість операції з видалення геморою. Перш за все, ціна операції багато в чому залежить від ступеня занедбаності захворювання і методики, за якою лікар буде проводити втручання – ціни на лазерну хірургію трохи вище, ніж вартість операції звичайним скальпелем.

В середньому ціна на проведення операції з видалення геморою варіює в межах від 5 до 30 і вище тисяч рублів. Наприклад, вартість лигирования одного гемороїдального вузла становить 5-6 тисяч рублів, а лазерне видалення гемороїдальних вузлів від 30 тисяч.

Відгуки пацієнтів

Більшість пацієнтів погоджується на операцію, випробувавши інші менш травматичні способи. Вони розглядають оперативне втручання як порятунок від болю і кровотеч, тому в основному відгуки позитивні. Лікарі радять геморроідектомію, як метод показав свою дієвість протягом багатьох років і не відрізняється надмірною ціною.

За відгуком однієї з пацієнток операція проходила на кріслі, що нагадує гінекологічне обладнання. Хірурги витратили півгодини часу, анастезія полягала в уколі нововокоіна. Біль був терпима, і пацієнтка відмовилася від знеболюючих препаратів після операції. Були призначені процедури, які полягали в застосуванні ванночок з марганцівкою і прикладанні тампона з левомеколем. У пацієнтки були труднощі при випорожненнях, і вона радить користуватися для цих цілей тазиком з водою.

Люди, які перенесли хірургічне втручання, кажуть, що сама операція не страшна. Кошмар починається після неї, так як необхідно витерпіти близько тижня пекельних мук, а потім справа йде на поправку досить швидко. Деякі пацієнти відзначають, що їх довго переслідував запах смаженого м’яса, але минув час і ситуація нормалізувалася і в психологічному плані.

» Без категорії » Підготовка і проведення операції по видаленню геморою