Профілактика та особливості виникнення геморою у водіїв

Для профілактики геморою у водіїв варто встановити в автомобілі жорстке крісло. М’які моделі в деякій мірі несуть відповідальність за появу захворювання. Знаходження в дорозі більше 3 годин передбачає необхідність зупинити машину і зробити поліпшення кровопостачання в області малого тазу за рахунок рухів розминок. З комплексу вправ буде корисно звернути увагу на обертальні рухи тазом, різноманітні нахили як вперед, так і в сторони. Дуже корисно рух ногами по типу ножиць.

Серед заходів щодо попередження геморою не останнє місце займають і гігієнічні процедури. Область анального каналу особливо схильна до інфікування. А регулярні підмивання після дефекації, як і щоденне прийняття ванни або душу числяться серед дієвих засобів проти загострення захворювання.

Проктологи не втомлюються попереджати, що оптимальний раціон повинен допомогти людині уникнути запорів. Тверді калові маси при проходженні анального проходу травмують стінки і викликають тріщини. Натуживание при дефекації сприяє переповнення судин кров’ю і, як наслідок, до їх розширення, що і веде до утворення гемороїдальних вузлів. Утруднення при дефекації викликають кондитерські, борошняні і жирні продукти харчування. Також варто уникати речовин дратують слизову оболонку або викликають метеоризм.

Ортопедична подушка для водія

Для полегшення симптомів і запобігання захворювання фахівці розробили спеціальне ортопедичне подушка для водія від геморою з отвором в центрі. Коли людина сідає область анального каналу доводиться на порожній центр подушки, що і дозволяє уникнути тиску на задній прохід. Для людей, які проводять довгий час без істотної зміни положення тіла, такі подушки незамінні. Вага тіла переноситься на стегна, а анальна зона піддається лише незначного впливу. При загостренні патології це дозволить не дратувати гемороїдальні вузли. Хворобливі відчуття значно знизяться. Лікарі рекомендують застосовувати ортопедичну подушку особам, які перебувають у групі ризику, до виникнення патології.

Клінічні прояви

Клінічні прояви геморою у водіїв проявляються наступним чином:

  • відчуття стороннього тіла в області заднього проходу;
  • тягнуть неприємні болі в анус;
  • відчуття поколювання в задньому проході;
  • виділення слизу і крові під час випорожнення кишечника;
  • позиви до дефекації, які нічим не закінчуються;
  • підвищення температури тіла.

Загальне нездужання і слабкість

У водіїв клінічні прояви захворювання можуть бути виражені набагато гостріше, ніж у пацієнтів інших груп. У більшості випадків останні не звертають уваги на неприємні відчуття в області заднього проходу і болю під час спорожнення кишечника, продовжуючи працювати і ігноруючи візити до проктолога. Ситуація ускладнюється прийомами їжі всухом’ятку і відсутністю повноцінного відпочинку.

Важливо розуміти, що таке легковажне ставлення до свого здоров’я призводить до переходу захворювання в хронічну форму, коли єдиним виходом позбавлення від неприємних симптомів хвороби є оперативне втручання.

Принципи лікування патології

Лікування геморою у водіїв починається зі скорочення годин, проведених за кермом. В особливо запущених випадках від водіння автомобіля необхідно буде на якийсь час відмовитися.

Дуже важливим етапом на шляху до успішного одужання є корекція способу життя:

  • достатня фізична навантаження;
  • корекція раціону харчування з виключенням фаст-фудів і жирної гострої їжі (вся справа в тому, що гострі приправи і спеції стимулюють приплив крові до органів малого тазу, що може спровокувати загострення геморою);
  • лікування супутніх захворювань шлунково-кишкового тракту і передміхурової залози у чоловіків;
  • зміцнення захисних сил організму.

Медикаментозна терапія полягає в застосуванні протизапальних мазей і ректальних супозиторіїв. Пацієнт повинен розуміти, що необхідно пройти курс лікування до кінця, навіть якщо клінічні симптоми захворювання зникли, а загальний стан покращився. Терапія проводиться в комплексі зі спеціальною дієтою і виконанням легких фізичних вправ.

При виявленні запущеної форми геморою, коли медикаментозне лікування вже не допомагає, фахівці пропонують пацієнту оперативне втручання. Не варто лякатися операції, адже багато сучасних клініки оснащені обладнанням, що дозволяє проводити втручання з мінімальним травматизмом для пацієнта. Щоб запобігти операцію, пацієнту перш за все необхідно вчасно звертатися за медичною допомогою!

» Без категорії » Профілактика та особливості виникнення геморою у водіїв