Протипоказання до лікування і відпочинку на Мертвому морі

Відпочинок і лікування на Мертвому морі – це єдина в своєму роді терапія, яка доступна тільки в Ізраїлі. Вся справа в унікальній структурі морської води, повітря і клімату в цілому. Солоне озеро має поєднанням унікальних природних факторів. По-перше, воно є найнижчою точкою землі, тому тут особливе повітря, яке насичене іонами брому і йоду. Цей факт робить Мертве море найкращим місцем для лікування захворювань легенів і системи дихання.

На березі Мертвого моря знаходиться безліч медичних центрів, які займаються лікуванням різних захворювань і мають у своєму арсеналі сучасні лікувальні методики, що застосовуються при терапії різного роду уражень. Особливість лікування на Мертвому морі полягає в тому, що саме тут сконцентровані всі фактори, необхідні для ефективного лікування, реабілітації та профілактики. Але, не дивлячись на переваги лікування на морському березі Ізраїлю, існує ряд обмежень і заборон для проведення лікувальної терапії. Розглянемо, протипоказання до лікування і відпочинку на Мертвому морі:

Пацієнти, після стероїдного лікування або ПУВА терапії (допускаються тільки ті пацієнти, які пройшли лікування понад 2-3 назад).

Пацієнти в післяопераційний період допускаються на лікування тільки з дозволу лікаря.

Порушення кровообігу і часті кровотечі.

Пацієнти з серцево-судинними захворюваннями, злоякісними новоутвореннями і захворюваннями в нестабільному стані (ниркові ураження, лобільний і декомпенсований діабет).

Герпес, СНІД, гемофілія і гіпертонія на всіх стадіях.

Психіатричні захворювання: психози, шизофренія, епілепсія, хвороба Паркінсона.

Алкоголізм, токсикоманія, різке схуднення.

Крім вищеописаних протипоказань, пацієнти, які застосовують кортізоновая лікарські засоби, повинні припинити їх застосування за 2-3 місяці до відпочинку і лікування на Мертвому морі. Так як прийом препаратів може стати причиною загострення захворювання.

Не варто забувати, що для лікування того чи іншого захворювання краще вибирати яке ідеально підходить час року. Розглянемо рекомендації по перебуванню на Мертвому морі для лікування різних захворювань:

Псоріаз, себорея та інші ураження шкіри – з березня по листопад.

Екзема, акне, нейродерміт, мікози – круглий рік, крім липня і серпня.

Захворювання опорно-рухового апарату, ЛОР захворювання і патології, ендокринологічні захворювання, захворювання шлунково-кишкового тракту – круглий рік.

Синдром хронічної втоми, неврологічні захворювання – з вересня по травень.

Протипоказання до використання грязей Мертвого моря

Протипоказання до грязям Мертвого моря повністю залежать від лікувальних властивостей компонентів бруду, які цінуються за свої цілющі властивості. Бруд містить велику кількість мінералів і мікроелементів, корисних для шкіри, кісток, м’язів і суглобів. Грязелікування застосовують для пацієнтів з розладами нервової системи, ендокринними захворюваннями, порушеннями імунної системи, патологіями обміну речовин в організмі і при багатьох інших захворюваннях.

Грязі мають термічні властивості і відрізняються високою провідністю тепла. За допомогою грязьових аплікацій можна прогріти шкіру і посприяти розширенню судин, поліпшити кровообіг і прискорити обмін речовин. Завдяки впливу тепла на шкіру, істотно посилюється вироблення гормонів і ендорфінів, що позитивно позначається на імунній системі.

Багато пацієнтів порівнюють ефект від використання грязей з масажем. При нанесенні на шкіру, бруд надає механічну дію. Тиск здійснюється як на верхній шар епідермісу, так і на глибоко розташовані тканини і капілярні судини. Так як кров інтенсивно проходить з капілярів в судини, суттєво покращується функціонування серцево-судинної системи.

Грязі Мертвого моря володіють і хімічними властивостями. До складу бруду входить безліч хімічних елементів, комплексний вплив яких прискорює вироблення ферментів для нормалізації обмінних процесів. Шкіра, як і весь організм, починають омолоджуватися.

Бруд має протизапальний ефект, тому ефективна в лікуванні дерматологічних захворювань і алергічних реакцій на шкірі. В бруду міститься йод, бром і цинк, які виступають бактерицидними речовинами, поліпшують живлення шкіри і знімають запальні процеси.

Що стосується протипоказань до грязям Мертвого моря, то список досить широкий. Зрозуміло, що основні протипоказання, це: період загострення шкірних захворювань, відкриті рани, вагітність, ракові захворювання. Не варто забувати і про вік і загальний стан пацієнтів, так як в деяких випадках це також є протипоказанням до застосування грязей.

Протипоказання до відпочинку на Мертвому морі

Протипоказання відпочинку на Мертвому морі залежать від віку відпочиваючого, загального стану організму і наявності хронічних захворювань. Якщо відпочинок проводиться з профілактичною метою, то для запобігання рецидивам захворювань, пацієнтів оглядають в медичних центрах, які розташовані на березі моря в Ізраїлі. Розглянемо основні протипоказання для відпочинку на Мертвому морі:

Рецидиви і гострий перебіг будь-яких захворювань.

Крім вищеописаних протипоказань, не варто забувати, що перед тим як відправитися в Ізраїль на Мертве море, необхідно припинити приймати лікарські препарати і купірувати гострі запальні процеси. Так як особливий клімат і природні умови солоного озера, можуть стати причиною загострення і рецидивів недолікованих або хронічних патологій.

Протипоказання до купання в Мертвому морі

Протипоказання до купання в Мертвому морі засновані на хімічному складі води. Купатися в морі можна 1-2 рази на день, але не більше 15 хвилин. Якщо за приписами лікарів рекомендується три заходи в воду, то між кожним купанням має пройти як мінімум 3 години. Протипоказання пов’язані з високою солоністю моря 280г / л і високою концентрацією мінеральних речовин. Вода Мертвого моря має високий індекс PH – 9, через це тривале перебування у воді може стати причиною опіків на особливо чутливих ділянках шкіри.

У морі протипоказано купатися людям з нервовими розладами і психічними захворюваннями. Гостре перебіг інфекційних захворювань і відкриті рани, також є протипоказанням до водних процедур. Не варто забувати, що ниркова, печінкова і дихальна недостатність – це протипоказання не тільки до купання, але і до відпочинку на курортах Мертвого моря.

Крім обмежень за часом і заборонам за станом здоров’я, купання в Мертвому морі має певні правила і рекомендації, розглянемо їх:

У море необхідно заходити в гумових тапочках або мокасинах. Це обумовлено тим, що на дні є камені і солоні кристали, які можуть пошкодити шкіру.

Під час купання заборонено мокрими руками чіпати обличчя. Так як морська вода, що потрапила на слизові оболонки, може стати причиною опіку. Якщо вода все-таки потрапила, необхідно негайно промити обличчя прісною водою.

Вода Мертвого моря дуже щільна, тому заборонено плавати і пірнати. Якщо зайти в воду далі покладеного рівня, то сольовий розчин виштовхне вас назовні.

У процесі купання рекомендується лягти на спину і насолоджуватися сольовий ванною.

Після виходу з моря необхідно обмитися прісною водою, для того щоб змити шар солі. Якщо цього не зробити, то сіль буде палити і роз’їдати чутливу шкіру.

Купання в Мертвому морі надає енергії і сил, заспокоює і розслабляє. Після купання шкіра стає оксамитовою, м’якою і ніжною. Але не варто нехтувати вищеописаними протипоказаннями і рекомендаціями. Так як недотримання правил може стати причиною серйозних несприятливих наслідків купання в Мертвому морі.

Протипоказання до використання косметики Мертвого моря

Протипоказання до використання косметики Мертвого моря повністю залежать від виду косметичного засобу, його складу і способу застосування. Загальні протипоказання аналогічні заборонам з приводу відпочинку, лікування і купання в водах моря. При виборі косметики варто звертати увагу на відгуки, так як багато споживачів розповідають про побічні ефекти того чи іншого косметичного засобу. Розглянемо загальні протипоказання до використання косметики Мертвого моря:

Онкологічні та запальні захворювання.

Справжня косметика з Ізраїлю виготовляється тільки з натуральних інгредієнтів, які гіпоалергенні, але кожен з яких має свої протипоказання. Тому перед застосуванням того чи іншого косметичного засобу уважно прочитайте його склад, показання до застосування, дозування і протипоказання. Це дозволить захиститися від небажаних побічних ефектів.

Протипоказання до лікування і відпочинку на Мертвому морі – це ряд застережень, які дозволяють провести відпочинок максимально комфортно, а лікування ефективне. Дотримання правил і рекомендації щодо купання в морі, тих чи інших лікувальних процедур або застосування косметичних засобів, вбережуть від несприятливих наслідків діючих речовин Мертвого моря.

Відгуки про відпочинок на мертвому морі

Дізнаватися нові місця, народи і їх традиції – це не мета будь-якого мандрівника. Але сучасна людина прагматичний і, перш ніж відправиться в чергову поїздку, намагається дізнатися не тільки думка фахівців, а й відгуки про відпочинок на мертвому морі …

» Протипоказання до лікування і відпочинку на Мертвому морі