Причини геморою

Чим може бути викликаний геморой?

Геморой може бути викликаний проблемами травлення, такими як діарея і запор. Зазвичай, у людей також бідна дієта, з дуже низьким споживанням клітковини. Навіть ожиріння може мати значний вплив на геморой і його розвиток. Іноді, якщо люди піднімають важкі предмети, або грають в грубі види спорту, вони можуть розвивати ризик виникнення гемороїдальних шишок. Вагітність, гіпертонічна хвороба, і інші обставини, що стосуються здоров’я, можуть бути вирішальними факторами у виникненні і розвитку геморою.

Які причини геморою?

Лікарі не знають, чому гемороїдальні шишки збільшуються. Існує кілька теорій про причини геморою, в тому числі недостатнє споживання клітковини, тривале сидіння в туалеті, і хронічні напруги, щоб зробити дефекації (запор). Жодна з цих теорій не має сильної експериментальної підтримки. Вагітність – найпоширеніша і причина геморою, хоча, знову ж таки, ця причина не ясна. Пухлини в тазу також причина розширення області геморою, при стисненні вен вгорі в напрямку від анального каналу.

Ще одна теорія припускає, що на розвиток геморою впливає жорсткий стілець, проходячи через анальний канал, він витягує гемороїдальні шишки вниз. Інша теорія припускає, що з віком або обтяжуючими обставинами, що підтримують тканини, яка відповідають за фіксацію нижчих м’язів анального каналу, руйнуються і слабшають. Відповідно, гемороїдальні тканини втрачають свою фіксацію і ковзають вниз, в анальний канал.

Здавлювання м’язів

Ще один фізіологічний факт, який відомий про розвиток геморою, полягає в тому, що тиск на анальний сфінктер підвищується, тому що м’язи, які оточують анальний канал, слабшають, виникає геморой. Анальний сфінктер – це м’язи, які дозволяють нам контролювати руху кишечника, особливо при дефекації.

Невідомо, однак, чи передує це підвищений тиск розвитку геморою або це результат геморою. Можливо, під час рухів кишечника, необхідно збільшувати силу стиснення, щоб змусити стілець пройти через кільце сфінктера. Збільшення сили напруги кишечника може погіршити перебіг геморою і виникнення шишок в задньому проході.

Які інші причини геморою?

Точна причина геморою невідома, проте, в вертикальному положенні людей в стані спокою вимагає більшого тиску на ректальні вени, що іноді призводить до їх опуклості. Інші фактори виникнення геморою включають

Порушення функції кишечника через надмірне використання проносних і клізм

Дефекація протягом тривалих періодів часу (наприклад, читання в туалеті)

Хоч би яка була причина, при геморої тканини, що підтримують судини, розтягуються. В результаті, судини розширюються, їхні стінки стають тонкими і кровоточать. Якщо розтягнення і тиск триватимуть, то ослаблені тканини прямої кишки виходять назовні.

Більш детально про обставини, що викликають геморой

Спадковість – геморой може бути спадковим захворюванням, особливо якщо у членів вашої родини слабкі вени, що може привести до розвитку геморою і варикозного розширення вен.

Вік – основні м’язи анального каналу слабшають з віком і руйнуються, втрачає свою здатність тримати анус тугим. В результаті, гемороїдальні тканини ковзають вниз, в анальний канал, розвивається геморой.

Низький вміст клітковини в меню – нездоровий раціон харчування зазначений як можлива причина геморою, ще й тому, що така дієта може стати причиною запору. Коли вам потрібно напружуватися при дефекації, ви викликаєте збільшення тиску на пряму кишку і анус, викликаючи здуття живота і вен в цих районах. Дослідження показали, що в менш розвинених африканських країнах, де дієта складається з високого рівня їжі з волокнами, випадки геморою виникають рідко. Країни, які в західному стилі сповідують раціон з продуктами швидкого харчування, реєструють більше випадків геморою.

Багато часу, витраченого на туалет – ви помітили, що сучасний туалет стала більш зручним, таким, що люди хотіли б витратити більше часу на це? Перевірте ванні кімнати більшості людей, і ви побачите газети і журнали в туалеті! Сидячи на унітазі, як на троні, люди можуть привести до непотрібного напрузі анусу, додавши тиск для анальних вен і розширення кровоносних судин. Це провокує геморой.

Анальний секс – є медики, які вважають, що анальний секс, будь то у вас гетеросексуальний або гомосексуальний – реєструється серед можливих причин геморою через тиск на пряму кишку і анальний отвір. Останні дослідження показали, що у гомосексуальних чоловіків зареєстровано більше випадків геморою в порівнянні з гетеросексуальними чоловіками.

Пронос і надмірне застосування проносних засобів і клізм – вони теж вважаються можливими причинами геморою, тому що припускають збільшення тиску на пряму кишку і анальні вени.

Вагітність – також розглядається як можлива причина геморою через збільшення тиску на пряму кишку і анус, викликане зростаючому дитиною.

Пухлини тазової області – геморой може також збільшитися через пухлин органів малого таза, що може спровокувати тиск на вени, які йдуть від анального каналу.

Малорухливість, гіподинамія – сидячи або стоячи протягом тривалих періодів часу, людина може чинити тиск на пряму кишку і анус, збільшуючи можливість виникнення геморою.

генетика

Серед усіх причин геморою генетична схильність є найбільш важким фактором для контролю. Деякі люди народжуються з більш слабкими венами, стінки їх кровоносних судин більш чутливі до внутрішнього або зовнішнього тиску. Коли тиск навколо анального кровоносних судин збільшується за рахунок деформування і жорсткого стільця, вени стають все більше, а це підвищений ризик утворення згустків крові в посудині, що ведуть до формування гемороїдальних шишок.

Ожиріння

Інший основною причиною геморою, складної для контролю, є ожиріння. Надлишкова маса тіла пацієнтів додає кровоносній системі багато зайвого вантажу і це становище ускладнюється кожен раз, коли людина встає і навіть просто йде гуляти. Ця додаткове навантаження надлишкової маси тіла викликає надмірний тиск на анальну область, особливо, коли людина сидить. Справді пацієнти, які страждають на ожиріння, можуть, самі не знаючи цього, загострити існуючий геморой через тривале сидіння.

Вагітність

Подібним механізмом, який викликає труднощі з контролем геморою, є стан вагітних жінок, коли організм повинен справлятися з тим, щоб нести додаткове навантаження, особливо в останній триместр вагітності і екстремальне тиск під час пологів. Як згадувалося раніше, вагітність як причина геморою є для нього спусковим гачком, і це дійсно важко – уникнути геморою жінкам, які ось-ось мають народити.

Непостійний або хронічний геморой може викликати дуже неприємні симптоми у вагітних жінок – сильні болі, кровотеча і свербіж або печіння і велику ступінь дискомфорту, роблячи вагітність ще більш важким станом.

Запор

Запор часто згадується як головний стимулюючий фактор для геморою, але істина полягає в тому, що це дисбаланс травлення, який дійсно важко контролювати. Люди, які страждають від хронічних запорів, як правило, отримують деформації при евакуації калу, і це провокує збільшення тиску на пряму кишку, напружуючи кровоносні судини.

З іншого боку, проносні засоби, що використовуються хворими для лікування запорів, може генерувати діарею, яка, в свою чергу, може привести до пошкодження вен і опухлі, хворобливого геморою. Таким чином, для цих пацієнтів питання полягає не в тому, як він отримає геморой, а в тому, що він може зробити, щоб його уникнути. І відповідь досить проста: змінити свій раціон харчування і зробити вибір на користь більш здорового харчування. Якщо ви хочете позбутися від болю і дискомфорту, займіться своїм здоров’ям.

Що збільшує геморой?

Погані звички, які стосуються туалету, наприклад, неправильне положення на сидінні унітазу або витирання занадто жорсткою папером, що також може викликати геморой.

Втрата еластичності тканин, пов’язаних зі старінням, є поширеною причиною геморою у літніх людей.

Важкі захворювання печінки.

Спорожнення кишечника, фізичні та емоційні стреси та інші чинники можуть підвищувати ризик розвитку геморою або зробити вже існуючий стан при геморої ще гірше. Деякі з цих факторів можуть бути запобігти за допомогою лікаря.

» Причини геморою