Причини болю в пупку

бактеріальне, вірусне, паразитарне зараження кишечника;

хронічний ентерит в стадії загострення (ниючі / гострі болі після трапези);

виразка відділів кишечника;

запалення апендикса – біль спочатку з’являється в пупку, потім зміщується вправо. Супроводжується лихоманкою і нудотою;

Біль у поперековому відділі нерідко відзначається при гастроентериті, панкреатиті, апендициті на ранніх стадіях появи болів, дивертикулите сигмовидної кишки, частіше у осіб після 50 років.

Біль у поперековому відділі спостерігається при пупкових грижах, ураженні тонкої кишки, брижових лімфовузлів, черевної аорти. Крім того, необхідно пам’ятати, що діти раннього віку при наявності у них болю в животі часто вказують на пупкову область, хоча справжня локалізація болів у них може бути і іншою.

При диференціальному діагнозі часто забувають про мезентеріапьном лимфадените, тромбозі або емболії брижових судин. Важка клінічна картина спостерігається при тонкокишковій непрохідності або гангрени тонкої кишки.

Чому болить пупок і що робити?

Причини болю в області пупка

Виявити джерело болю в районі пупка зможе тільки лікар після ретельного обстеження. Хворобливість пупкової зони може бути викликана патологією будь-якого органу очеревини.

Різних захворювань внутрішніх органів властиві різні по локалізації больові відчуття, які часто не збігаються з анатомічним розташуванням ураженого органу. Слід також враховувати тривалість і характер перебігу симптомів на момент діагностування.

Заворот кишок, абдомінальна мігрень, дивертикуліт – ймовірні причини болю в області пупка. Заворот тонкої кишки з’являється при наявності спаєчних процесів або зрощень в зоні очеревини, в результаті посиленої перистальтики. Частого явища у немовлят (особливо у хлопчиків) супроводжує блювота, затримка стільця, болі в пупку. Початку хвороби передують переймоподібні больові відчуття, що переростають в нестерпні напади.

Школярі схильні до абдомінальної мігрені. Рідкісне захворювання в клінічній картині має судоми м’язів черевної порожнини, болі області пупка. Дуже часто діти не можуть точно описати свої відчуття, так як симптоматика носить розпливчастий характер. Відзначають блідість шкірного покриву, стан нудоти, блювання, сильну слабкість, діарею. Напади з’являються спонтанно без прив’язки до прийому їжі, а тривають кілька хвилин або кілька діб. Для діагностики рекомендують звернутися до невропатолога.

Випинання кишкової стінки або дивертикуліт – причини болю в пупку і наслідок запору, при якому з’являється надлишковий тиск в кишках. Захворювання тривалий час може нічим себе не проявляти. Процес запалення крім больового синдрому тягне за собою підвищення температури.

Причини болю навколо пупка

Кишкову кольку характеризують приступообразні болю, що виникають при патологічних змінах кишечника. Причини болю в пупку через коліки нерідко обумовлені розтягуванням кишкових петлею, роздратуванням нервових волокон. Колька, найчастіше, є наслідком будь-якої хвороби внутрішніх органів. Поряд з порушенням кишкової моторики пацієнти спостерігають здуття, спазми, дефекацію зі слизом. Розвитку хвороби сприяють алергічні реакції, нервові переживання, гастрит.

Причини болю навколо пупка – це рак тонкого кишечника, перфорація виразки шлунка і 12п кишки. Тонкокишечні пухлини на ранніх стадіях діагностуються випадковим чином (при операції, рентген обстеженні для виявлення інших захворювань). Перебіг хвороби виявляється колікоподібні болями навколо пупка, здуттям живота, порушенням стільця. Далі приєднуються до загальної симптоматиці – анемія, блювота, анорексія. Нерідко відбувається порушення роботи печінки, підшлункової залози.

При перфорації (порушення цілісності) шлунка та 12п кишки больовий синдром описують кинджальними, нестерпними відчуттями. В результаті попадання вмісту органів травлення в область очеревини розвивається перитоніт з притаманними запалення симптомами: температура, біль в зоні пупка, озноб. Запідозрити перфорацію можливо по чорному кольору калу через потрапляння крові в травну систему. При виявленні тривожних симптомів слід викликати лікаря.

Причини болю зліва від пупка

Пупок допомагає розділити черевну порожнину на сегменти. Провівши горизонтальну і вертикальну лінії, які перетинають пупок, отримуємо дві зони зверху і дві знизу.

Нагорі зліва від пупка розташовані селезінка, петлі кишки, шлунок, частково підшлункова залоза і діафрагма. Анатомічно селезінка знаходиться близько до поверхні стінки очеревини, а підшлункова залоза лежить глибше (можна сказати на хребетному стовпі). Селезінка виконує важливу задачу в організмі – видаляє відпрацьовані еритроцити в крові шляхом руйнування їх структури. Елементи надходять в кістковий мозок і утворюють нові кров’яні тільця. Причини болю в пупку криються в процесі розтягування капсули селезінки. Захворювання органа (наприклад, мононуклеоз) страшні можливістю розриву навіть при незначному навантаженні під час лікарського дослідження. Збільшена селезінка здатна розірватися самостійно, що стане зрозуміло по синюшного кольору шкіри навколо пупка.

Скупчення газів в товстій кишці теж може бути чинником, що викликає хворобливість зліва від пупка. Якщо ж болі пов’язані з хворобою, то обов’язково з’являться інші симптоми – порушення стільця, слиз або домішки крові в калових масах, температура. Наявність яскраво-червоної крові вказує на проблему нижнього відділу товстої кишки (через геморою). Тривожним сигналом є наявність стільця чорного кольору, що відображає шлункове або в тонкому кишечнику кровотеча.

Такі захворювання шлунка, як гастрит і функціональна диспепсія, причини болю в пупку ниючого, що не різкого типу з нудотою / блюванням.

Підшлункова залоза, функції якої придушуються хворобами або токсинами, приносить різку хворобливість в супроводі нудоти, блювоти, температури. До групи ризику потрапляють курці, любителі спиртного, діабетики, які зловживають стероїдними і сечогінними препаратами.

Як не дивно, вірусні захворювання легенів (плеврит, пневмонія) при подразненні діафрагми можуть проявити себе болями саме в пупкової зоні.

Причини болю зліва від пупка внизу частіше обумовлені роздратуванням кишечника в силу стресових обставин. Крім синдрому роздратованого кишечника неприємна симптоматика з’являється в зв’язку з розвитком пухлинного або запального процесу кишечника, дивертикулите або банальної непереносимості будь-якого продукту харчування (наприклад, молочних виробів).

Причини болю праворуч від пупка

Справа вище пупка розташовані печінку, жовчний міхур, частина кишечника, підшлункової залози і діафрагми.

Інфекції, хімічні агенти, серцева недостатність – це причини болю праворуч від пупка при набуханні печінки. Проблеми відзначаються при наявності паразитів. Будь-який тип гепатиту викликає постійну, ниючий, що йде зсередини біль.

Дисфункція печінки, камені жовчного міхура винуватці больового синдрому праворуч від пупка. Патологічні зміни в жовчному міхурі розвиваються безсимптомно, а ось приступу властиві гострі болі з нудотою. Полегшення не спадає навіть після блювоти.

Жовчна колька через рух каменів в протоках характеризується хвилеподібними больовими нападами. При закупорці жовчних проток з’являється жовтяниця.

Гострий панкреатит або рак підшлункової, коліт або девертікуліт кишечника, легеневі інфекції – причини болю в пупку справа. Слід зазначити, що оперізуючий лишай протягом п’яти днів проявляє себе тільки хворобливістю в правому боці. Лікарі можуть піти хибним шляхом, запідозривши проблему в жовчному міхурі, підшлунковій залозі. Тільки поява висипу допомагає правильно діагностувати захворювання.

Патології нирок відгукуються болем спереду справа і проектуються в область спини.

Запалення апендикса починається з болю в самому пупку з подальшим зміщенням вправо. Якщо на джерело болю можна вказати одним пальцем, а сама біль носить затяжний характер, вам потрібно негайно звернутися до фахівця.

Причини болю вище пупка

Над пупком лежать пилорический відділ шлунка і частково 12п кишка. Процеси розвитку виразкового дефекту даних органів пояснюють причини болю в пупку. Виразку можна порівняти з відкритою раною, яка виникає при відмирання клітин в силу різних причин. Поразка починається в слизовій кишечника / шлунка, заглиблюючись і розширюючись так, що зачіпає м’язові структури і судини. Хвороба часто нічим себе не виявляє. Цей стан дуже небезпечно через внутрішню кровотечу. Коли рідкий стілець має чорний колір (мелена), слід негайно йти до лікаря.

Нерідко виразка викликає перфорацію порожнього органа. Так отвір в шлунку / кишечнику, виливаючи їх вміст в очеревину, може загрожувати смертю.

Виразку описують пекучої різким болем, нерідко з пульсацією. Початкові етапи розвитку хвороби описуються дискомфортом і невеликим палінням. Поступово симптоматика наростає і набуває постійний характер.

Отже, причини болю вище пупка:

виразкові захворювання шлунка – захоплює слизову, нерідко судини, м’язи. Метою терапевтичного лікування є зупинка кровотечі і запобігання перфорації, а також усунення причини болю в пупку;

виразка 12п кишки;

рак шлунка – злоякісне новоутворення вимагає хірургічного втручання, хіміо- та променеву терапію;

Причини болю нижче пупка

Біль нижньої частини очеревини викликають хвороби відділів товстої кишки або проблеми жіночої статевої сфери. Причини болю в пупку знизу від нього у чоловіків пов’язані з хворобами прямої кишки.

Гормонозалежні клітини шару всередині матки з настанням місячних здатні прорости назовні, приводячи до ендометріозу. Найчастіше вроджена хвороба протікає при температурі, виділених з піхви. Процес може привести до утворення пухлини і безпліддя.

Ішемічний стан кишечника також відзначається неприємними симптомами знизу від пупка. Завдяки кишечнику відбувається перетравлювання їжі. Орган забезпечений великою кількістю кров’яних судин для максимально швидкого збагачення крові поживними речовинами. Кишечник виконує ще одну важливу роль – проштовхування їжі по травній трубці. Судини, які постачають кров у кишечник, відгалужуються від аорти очеревини. Брак кисню може бути обумовлена ​​тромбозом артерії, що несе кров в кишкову трубку. Процес супроводжується гострою різким болем, паралізацією кишкової перистальтики. Стан вимагає медичного втручання.

Причини болю нижче пупка можуть бути спровоковані атеросклерозом даних судин. При хвороби відзначаються ниючого типу спастичний біль, атонічні запори. Як правило, хронічне і уповільнене захворювання потребує постійного контролю і досить тривалому лікуванні.

цистит – хвороба сечового міхура запального характеру;

запалення області таза;

маткові фіброми – доброякісна пухлина, яка потребує оперативного лікування;

аневризма аорти очеревини – випинання стінки аорти, що небезпечно можливістю розриву.

Причини болю в пупку різноманітні і не завжди вказують на конкретний хворобливий орган. Не слід чекати, коли біль зникне сама, адже при багатьох серйозних захворюваннях рахунок йде на години. Тільки своєчасне звернення за лікарською допомогою допоможе уникнути загрозливих для життя станів.

відчуття голоду

Періодично з’являється відчуття голоду відомо всім і кожному. Дівчата, що «сидять» на дієті, часом боятися почуття голоду, а люди, які обожнюють смачно поїсти, іноді навіть не чекають його появи.

Відчуття голоду після їжі

Відчуття голоду після їжі – досить поширена ситуація. Ті люди, які періодично відчувають це почуття на собі, намагаються зрозуміти, в чому причина, з метою позбутися від проблеми.

Психогенний запор. Причини. Симптоми. діагностика

Запор (констіпація) – уражень акту дефекації (один раз в дві доби і рідше), пов’язане з уповільненим проходженням вмісту через кишковий тракт і наявністю застою калу (копростаз).

» Причини болю в пупку