Поширеність геморою

Геморой – це соромно?

Багато людей соромляться признатися своїм друзям, знайомим і тим більше лікарям про те, що у них геморой. А між тим, це потрібно зробити обов’язково, тому що багато мовчки страждають від болю в задньому проході, природа яких не з’ясована. Це може бути і не геморой зовсім, а тріщини в анус, слабкість анального сфінктера, ракова пухлина або щось ще.

Тому незалежно від раси, географічного положення, соціального статусу людини при підозрі на геморой потрібно негайно звернутися до лікаря. Хоча б для того, щоб чітко зрозуміти природу і причину захворювання. І потім можна буде визначити, яким методом його лікувати.

Загальна поширеність геморою

Згідно з офіційними даними Міністерства охорони здоров’я, гемороєм хворіють близько 10% людей у ​​всьому світі. Це ті звернення, які зареєстровані. Що стосується країн, де найбільше пацієнтів схильне до цього захворювання, то це Швеція, США, Японія, Німеччина. Що стосується України і Росії, то в цих країнах найбільше звернень з приводу геморою від жителів великих міст, зокрема, столиць. Лікарі пояснюють це малорухомістю, сидячим способом життя, неправильним харчуванням. Яке робиться на ходу або ж люди віддають перевагу фаст-фуд.

Згідно з офіційними даними, з 6-10% людей у ​​всій Росії з гемороєм до лікарів з цього приводу звертається до 2% москвичів і до 2% красноярці. Що стосується Санкт-Петербурга, там цей показник вище 2%. У тих, хто живе в сільській місцевості, більше харчується натуральними продуктами і рухається, виконуючи різні сільськогосподарські роботи, геморой відзначають значно рідше – до 1%.

Геморой серед інших захворювань

Серед захворювань прямої кишки геморой – постійний лідер. Це поширеність до 40%. А у 80% пацієнтів із захворюваннями прямої кишки геморой – основне захворювання. У 20% – супутнє. При цьому кожен з 12 пацієнтів потребує термінового лікування – оперативному або стаціонарному.

Як на геморой впливає вік?

Найчастіше це захворювання вражає працездатних людей між відміткою 20-40 років, але бувають випадки, коли від цього захворювання страждають навіть діти від двох до шести років. При цьому у них відзначалися ще й запори. Як же виглядає захворюваність гемороєм у відсотках за віком?

При цьому добре видно градація за віковими групами, які страждають від геморою найбільше.

Чи всі хворі звертаються до лікаря при геморої?

Лікарі визначили в ході опитувань, що далеко не всі люди звертаються до лікаря при геморої, вони страждають мовчки. Ось яка картина звернень до лікарів вимальовується згідно з офіційними даними. До лікарів при геморої звертаються:

3,3% пацієнтів до 20 років

26,3% пацієнтів від 21 року до 30 років

31,5% пацієнтів від 31 року до 40 років-

26,2% пацієнтів у віці від 41 до 50 років

12,7% пацієнтів в 51 рік і старше

Як бачимо, з гемороєм йдуть до кабінету лікаря не більше половини людей в будь-якому віці, які страждають від цього захворювання. Це призводить до погіршення перебігу цього захворювання і складних наслідків в роботі шлунково-кишкового тракту і прямої кишки особливо. На підставі цих статистичних даних, лікарі зробили висновок про те, хто частіше піддається геморою – чоловіки чи жінки.

Як на геморой впливає статева приналежність?

Дуже часто звучить думка, що геморой – це захворювання серед чоловіків. Згідно зі статистикою, це дійсно так. З огляду на те, що чоловіки в більшості своїй взагалі не люблять ходити до лікаря і лікуватися, тим більше вони мовчки терплять геморой і звертаються до лікарів лише в крайньому випадку, коли самолікування і неправильний спосіб життя призводить до хірургічного втручання.

Згідно з опитуваннями, відсоток чоловіків, які звертаються до лікаря з гемороєм, становить 77, а відсоток жінок – 23. При цьому співвідношення хворих гемороєм чоловіків і жінок більше – 1 до 1,4, оскільки не всі випадки цього захворювання реєструються. Такий стан дозволяє зробити висновок, що потрібно звертатися до лікарів негайно і краще піклуватися про своє здоров’я.

» Поширеність геморою