Перев’язки після видалення запалених гемороїдальних вузлів

При виявленні геморою у пацієнта, фахівці вдаються до різних способів лікування даної патології: народна медицина, консервативна терапія, дієтотерапія, корекція способу життя і лікувальна фізкультура. У деяких випадках геморой настільки запущений, що жоден з перерахованих вище методів не допомагає, тому постає питання про оперативне втручання.

Перев’язка геморою в проктології поняття неоднозначне. Воно може означати як пряму перев’язку вузла при застосуванні малоінвазивної методики видалення геморою лігуванням латексними кільцями, так і комплекс заходів після операції на геморой або після видалення гемороїдальних вузлів більш щадними методами (склерозування, лігування, фотокоагуляція, кріодеструкція, електрокоагуляція, радіохірургія).

Першу перев’язку після операції або застосування малоінвазивного втручання проводить проктолог. Перев’язувальні заходи, що проводяться в домашніх умовах, включають гігієнічний туалет рани, вплив на неї медикаментозними препаратами, захист анальної зони від проникнення інфекції за допомогою спеціальних проктологічних прокладок. Залежно від характеру виконаної роботи по лікуванню геморою перев’язувальні заходи призначає лікар.

зміст:

 • 2 Перевязка геморою лігуванням латексними кільцями
 • 3 Що являє собою перев’язка?
 • 4 Показання до проведення перев’язки
 • 5 Догляд за пацієнтом після процедури лигирования

Перев’язка після операції

Від того, наскільки точно будуть виконуватися терапевтичні заходи, рекомендовані лікарем, будуть залежати швидкість течії відновного періоду і загальне самопочуття пацієнта. Основні завдання реабілітаційного періоду після операції на геморой полягають у наступному:

 • відновлення слизової оболонки і прискорення регенерації пошкоджених тканин в зоні анального каналу;
 • запобігання розвитку запалень;
 • створення перешкод до появи набряків, виділенню гною, відкриття кровотеч;
 • запобігання запорів;
 • зняття больових відчуттів.

Для досягнення вищезгаданих цілей застосовуються консервативні способи, що включають прийом препаратів всередину і місцеве використання. Можуть бути рекомендовані супозиторії, мазі, примочки, ванночки, дієти. Препарати повинні містити протизапальні, антибактеріальні, кровоспинні і знеболюючі властивості.

Засоби, які проктолог не рекомендував, застосовувати забороняється, щоб не нашкодити здоров’ю. Заходи по перев’язці геморою в післяопераційний період визначаються видом хірургічного втручання і тривають приблизно 3 тижні після закритої геморроідектоміі і 5 тижнів після відкритої різновиди операції.

Належний догляд за пацієнтом включає засоби і методи, які можуть називатися по-різному, але надають однаковий терапевтичну дію. Як лікувати хворого після оперативного втручання, вирішує тільки лікар. В умовах стаціонару для суворого дотримання правил асептики і антисептики перев’язувальні маніпуляції виконує медсестра. Коли пацієнт виписується, завдання підтримки тривалий рани лежить на близьких пацієнта. Перев’язка може виконуватися і самостійно.

Розташування післяопераційної рани створює ризик її інфікування патогенними мікробами, тому важливе значення має туалет прооперованої області.

 • Теплою водою висхідного душа користуються замість туалетного паперу після кожного випорожнення.
 • Після душа близько 12 хвилин, знаходячись в положенні навпочіпки, приймають ванну з марганцівкою.
 • Рану закривають марлевою пов’язкою з маззю Левомеколь, яка має в своєму складі антибіотик для боротьби з інфікуванням і засіб для загоєння тканини. Процедуру виконують протягом місяця після гемороедоктоміі.
 • Потім протягом 2 тижнів застосовують мазі загоювального дії. Наприклад, автовегін, Д-пантенол, мітілураціл.

Повна епітелізація відбувається в середньому протягом півтора місяців.

Перев’язка геморою лігуванням латексними кільцями

Фахівцями-проктологами був розроблений і впроваджений в практику новий метод малоінвазивного лікування геморою, так звана перев’язка або лігування вузлів. Для цієї операції використовують латексні кільця. Перевагою нового методу є відсутність великого хірургічного втручання і можливість проведення даної операції в умовах поліклініки. Як правило, після проведення перев’язки геморою пацієнт може незабаром займатися звичними справами.

Що являє собою перев’язка?

Перев’язка вузлів, або лігування, є малоінвазивним методом лікування проблем з венами прямої кишки. В ході процедури фахівець віджимає підстави розширених гемороїдальних вузлів спеціальними кільцями з латексу. В результаті такої перев’язки до гемороїдальних вузла перекривається доступ крові, що з часом призводить до некрозу вузла і відторгнення його організмом людини. Кільця з латексу, які використовуються для проведення перев’язки геморою, виконані з екологічного матеріалу, який не викликає алергічної реакції і може бути застосований навіть у алергіків.

Показання до проведення перев’язки

Основними показаннями до виконання лигирования вузлів є:

 • виділення крові і слизу з заднього проходу під час дефекації;
 • постійне відчуття дискомфорту в анус;
 • свербіж і печіння в області заднього проходу;
 • кровотечі з прямої кишки.

За допомогою перев’язки гемороїдальних вузлів у пацієнта повністю зникають раніше турбують його симптоми захворювання. На відміну від звичайного хірургічного втручання пацієнтові не потрібно тривалий час перебувати в стаціонарі, відходити від загального наркозу, виконувати постійні перев’язки. Крім цього, відновний період після виконання лигирования вузлів значно скорочується, а ризик розвитку ускладнень в післяопераційному періоді зводиться практично до нуля.

Незважаючи на поширеність даного методу в проктології, процедура перев’язки має і ряд протипоказань:

 • перша стадія геморою, коли вилікувати захворювання можна ще за допомогою консервативної терапії (мазі, ректальні супозиторії, примочки);
 • наявність супутніх захворювань прямої кишки (проктит, парапроктит);
 • анальні тріщини;
 • підозра на кишкову непрохідність.

Попередньо пацієнта готують до даної процедури: хворий здає необхідні аналізи крові, проходить консультативне обстеження у фахівців. Перед виконанням перев’язки геморою пацієнтові лікар обов’язково уточнює, чи не приймає пацієнт будь-яких лікарських препаратів, які впливають на згортання крові і можуть викликати ускладнення.

Догляд за пацієнтом після процедури лигирования

Більшість малоінвазивних методик передбачає, що пацієнт залишає лікарню через кілька годин після проведеного лікування. Перев’язка після видалення вузлів зводиться до прийому знеболюючих препаратів і ретельної гігієни анальної області. Існують рекомендації як вести себе після видалення геморою методом лигирования:

 • 2-3 дня після видалення геморою бажано не сидіти зовсім або застосовувати для сидіння спеціальні пристосування, щоб анальна область не торкалася твердої поверхні;
 • при виникненні болю рекомендується прийом анальгетиків;
 • першу добу дефекація небажана, тому краще поголодувати;
 • потім складається раціон, який не повинен містити продуктів, що підсилюють метеоризм:
 • заборонені продукти з грубоволокнистой клітковиною, молоко, газовані напої, алкогольна продукція;
 • варто виключити продукти, які посилюють приплив крові до малого тазу: гострі, пряні, мариновані і копчені страви;

» Без категорії » Перев’язки після видалення запалених гемороїдальних вузлів