Особливості кесаревого розтину при геморої

Геморой після кесаревого розтину явище поширене, обумовлено воно тим, що часто при вагітності у майбутніх матерів розвиваються патологічні явища в області прямої кишки, ускладнюються наявністю закрепів. Так, формується внутрішня форма захворювання, а гемороїдальні вузли через потуг можуть вийти з анального каналу.

Кесарів розтин при геморої показано жінкам, якщо в анамнезі є 4 стадія патології з частими і рясними кровотечами, тромбофлебіт, некроз, які загрожують серйозними ускладненнями. У цих випадках, щоб зменшити фізичне навантаження, проводять оперативне втручання. Жінці варто розуміти, що кесарів при геморої роблять, тільки тоді, коли виникає велика небезпека кровотеч. Однак операція не рятує від ускладнень.

Початкова стадія геморою показанням до кесаревого розтину не є. Перед пологами гінекологом і проктологом оцінюється вираженість симптомів і в залежності від тяжкості стану визначається шлях розродження. Лікарем спільно з пацієнткою виробляються заходи, покликані запобігти запальний процес, який може призвести до появою кровотеч з гемороїдальних шишок.

Причини геморою після кесарева

Завдання зняття нападів гострого геморою встає після пологів. Жінок часто цікавить питання: чи може бути геморой після кесарева або це наслідок потуг в процесі природного розродження. Але слід розуміти, що хвороба не починається під час пологів, якщо жінка була повністю здорова. Це стосується природних пологів і того випадку, коли застосовується оперативне втручання.

Головна причина геморою після кесарева – порушені адаптаційні можливості організму, через що різко зростає ризик загострень. Крім того, будь-яке оперативне втручання вимагає постільного режиму протягом декількох днів, за які посилюється застій в венах і збільшуються розміри гемороїдальних вузлів.

Найважливіша проблема терапії захворювання в цьому випадку – грудне годування, при якому потрапляють в кровотік, а в подальшому і в молоко лікарські засоби. В результаті таке лікування може згубно вплинути на здоров’я і стан малюка. При штучному годуванні доступні всі засоби для лікування геморою.

Як лікувати геморой після кесаревого розтину?

Для поліпшення відтоку крові від органів малого таза і власне гемороїдальних вузлів слід підкладати подушки під таз і ноги.

Друге правило терапії направлено на боротьбу з запорами. Для цього слід дотримуватися спеціалізовану дієту, багату клітковиною, кисломолочними продуктами. На допомогу прийдуть і проносні засоби: таблетовані ліки, попускають свічки. Так, рекомендовані сироп Лактулози, «сенаде», «Лактусан» і «Дюфалак».

В окремих випадках в якості швидкої, екстреної допомоги підійдуть клізми, особливо, що володіють лікувальним ефектом на основі рослинних настоїв і відварів. Однак їх регулярне використання призводить до почастішання запорів і погіршення стану мікрофлори кишечника (вона просто вимивається).

Після адаптаційного періоду можна починати активізацію: поступовий рух і ходьба, прості гімнастичні вправи. Наприклад, повільне стискання м’язів сідниць і сфінктера.

Щодо медикаментозної терапії все просто: у годуючої матері вона здійснюється обережно, а основним засобом лікування служать ректальні супозиторії. Наприклад, натуральні свічки на основі масла какао, печінки акули, прополісу або обліпихової олії. Іншим безпечним варіантом служать гомеопатичні свічки, в чиєму складі є природні компоненти.

Повинен здійснюватися весь комплекс консервативної терапії, а якщо він не дав бажаного результату, слід застосувати хірургічне втручання. Останнього існує кілька видів, один з них вибирається суто індивідуально лікарем. В основному, проводять щадні операції під місцевою анестезією.

Матері, які обрали штучне годування, можуть не обмежувати себе при виборі лікарських препаратів: жоден з них не загрожує здоров’ю малюка, тому що немає можливості потрапити разом з молоком.

Таким чином, після кесарева часто виникає геморой і ускладнення. Вибір лікування і вправ залежить від особливостей пацієнтки і власне годування, тому що в період грудного вигодовування лікарські препарати можуть несприятливо вплинути на здоров’я дитини.

» Без категорії » Особливості кесаревого розтину при геморої