Обліпихова мазь

Показання до застосування Обліпихова мазь

Показання до застосування обліпихова мазі це гіповітаміноз, запальні процеси, проблеми гінекологічного характеру і захворювання по частині проктології. Давайте розглянемо основні показання до застосування обліпихова мазі.

Але не варто забувати, що препарат призначає лікар після повного огляду пацієнта і проведення ряду тестів на переносимість обліпихова мазі.

Форма випуску

Форма випуску обліпихова мазі – туби по 20г, 40г і 100г. Оскільки мазь призначена в основному для зовнішнього застосування, то у тюбика є зручний аплікатор і кришечка, які запобігають псуванню мазі і втрату лікувальних властивостей препарату.

Фармакодинаміка

Фармакодинаміка обліпихова мазі, дозволяє дізнатися які біохімічні ефекти і фізіологічна дія мазь надає на процес загоєння. Обліпихова мазь містить багато жиророзчинних біокіслітелей, які зменшують інтенсивність запальних процесів і захищають клітинні мембрани від подальших травм і запальних процесів. Мазь виступає в ролі стимулятора відновних процесів, прискорює загоєння ран, порізів, подряпин і має антибактеріальну дію.

Фармакокінетика

Фармакокінетика обліпихова мазі дозволяє простежити, як швидко мазь засвоюється організмом. Тобто наскільки злагоджено відбуваються розподільні процеси корисних речовин, всмоктуваність і поглинання мазі.

Після нанесення мазі на шкіру, хворий моментально відчуває роботу лікувального засобу. Виникає відчуття легкого печіння, але при цьому зменшується запалення. Лікувальний ефект мазі проявляється через пару хвилин після нанесення і діє до повної поглинання препарату або змивання мазі з ураженої ділянки.

Використання Обліпихова мазь під час вагітності

Використання обліпихова мазі під час вагітності дозволено. Але якщо у вас є алергія на один з компонентів мазі, то краще не використовувати даний препарат. Оскільки Обліпихова мазь – це натуральне рослинне лікарський засіб, то на організм вагітної жінки не виявляється шкідливого впливу.

Протипоказання

Основні протипоказання до застосування обліпихова мазі це її потужний жовчогінний ефект, тобто людям з гострим холециститом, особистої непереносимістю компонентів мазі, жовчнокам’яної хвороби або захворювань підшлункової залози.

Також може виникнути алергічна реакція на каротин, який у великій кількості міститься в обліписі. Обліпихова мазь не підійде і для людей, які мають такі хронічні захворювання як гастрит, підвищена кислотність, захворювання дванадцятипалої кишки або виразкова хвороба.

Побічні дії Обліпихова мазь

Побічні дії обліпихова мазі можуть проявляти себе у вигляді алергічної реакції. На ділянці шкіри, куди була нанесена мазь і навколо нього може з’явитися почервоніння, легка висип, набряклість, свербіж і навіть роздратування.

Щоб побічні дії обліпихова мазі не стали причиною погіршення здоров’я, перед використанням необхідно провести тест на переносимість препарату. Візьміть трохи мазі і нанесіть на будь-яку ділянку шкіри. Якщо через 30 хвилин не з’явилося алергічної реакції, значить, мазь можна спокійно використовувати і вам не загрожують побічні ефекти.

Спосіб застосування та дози

Спосіб застосування та дози використання обліпихова мазі призначає лікар. Загальні рекомендації по використанню і дозування написані в інструкції препарату. Обліпихова мазь має зовнішнє застосування, її використовую для лікування шкірних проблем, захворювань слизової оболонки і зняття запалень.

Якщо мазь застосовується при патологічних ураженнях, то для використання препарату використовується шпатель, тампон або спеціальна лопатка. Обліпихова мазь використовують 3 рази в день до появи грануляції. Для того щоб мазь працювала ефективніше, на уражену ділянку необхідно накладати лікувальні пов’язки. Якщо обліпихова мазь використовую для внутрішнього застосування, то її наносять на спеціальний тампон. Такий спосіб застосовується при лікуванні ендоцервіцитах стінок піхви, кольпітах або ерозії шийки матки.

Передозування

Передозування обліпихова маззю проявляється у вигляді алергічної реакції. Може з’явитися висип, свербіж, подразнення, печіння, набряклість. Щоб цього не виникло необхідно робити пробний мазок препарату. Це дозволить дізнатися, як реагує організм на мазь. Якщо ж у вас з’явилися симптоми передозування необхідно припинити використання мазі і звернутися за медичною допомогою.

Взаємодії з іншими препаратами

Взаємодія обліпихова мазі з іншими препаратами можливо. Але дуже важливо підібрати препарати так, що їх одночасне використання не стало причиною ускладнення захворювання. Обліпихова мазь містить в своєму складі багато вітаміну Е і речовин, які знижують кров’яний тиск, покращують кровообіг і тонізують. Тобто мазь надає не тільки лікувальний ефект на рану, поріз або подряпину, але і в цілому на весь організм.

Умови зберігання

Умови зберігання обліпихова мазі нічим не відрізняються від способу і умов зберігання подібних препаратів. Мазь необхідно тримати в недоступному для дітей, прохолодному, сухому місці і уникати попадання прямих сонячних променів. Так, наприклад, обліпихова мазь можна тримати в холодильнику, це не зробить препарату втратити свої лікувальні властивості, і повністю відповідатиме вимоги і умов зберігання.

особливі вказівки

Обліпиха, її плоди, сік, насіння і масло, яке отримують з рослини, використовують у багатьох медичних сферах. Обліпихова мазь застосовують в гінекології, проктології, для загоєння ран, подряпин, опіків, лікування запалень.

Лікувальна користь обліпихи різноманітна, так як рослина має в своєму складі багато вітамінів, мінералів, мікроорганізмів, які незамінні і необхідні для людського організму. Ці лікувальні поживні речовини допомагають організму боротися з інфекціями і запобігати появі захворювань.

Обліпихова мазь відноситься до розряду лікарських препаратів, які лікують запальні захворювання, захворювання сечостатевої системи, а також використовується для профілактики інфекцій в організмі з ослабленою імунною системою.

Термін придатності

Термін придатності обліпихова мазі вказано на упаковці препарату і не перевищує двох років. Якщо умови зберігання мазі не дотримуються, то термін її придатності набагато менше. Тому, якщо ви помітили, що мазь поміняла колір, консистенцію або з’явився неприємний запах, її краще викинути. Так як від такого препарату користі не буде.

» Обліпихова мазь