Можна і потрібно назад вставляти гемороїдальні вузли?

Розрізняють декілька стадій геморою, які різняться в залежності від вираженості зовнішніх ознак. Випадання гемороїдальних вузлів, дискомфортні відчуття і біль значно турбують пацієнта вже на третій стадії захворювання. Первинно випали гемороїдальні вузли втягуються в просвіт прямої кишки самостійно, але при розвитку патології вони залишаються зовні. Подібна ситуація загрожує защемлением випав геморою, що породжує небезпеку некрозу. На цій стадії стає актуальним питання, як вправити геморой?

зміст:

 • 2 Як правильно вправити геморой?
 • 3 Як вставити геморой при ускладненнях перебігу патології?

Навіщо вправляти гемороїдальних вузол?

При відходження калових мас випав посудину може бути обмежений між м’язовими волокнами. Крім цього, в ньому значно збільшується ймовірність утворення тромботичних мас. Отже, для того, щоб запобігти ці небезпечні ускладнення, шишку геморою необхідно вправити. Не слід плутати зовнішній геморой і гемороїдальні вузли, що утворилися всередині анального каналу і випали назовні. Зубчаста лінія заднього проходу є анатомічної кордоном для розрізнення вузлів внутрішньої і зовнішньої локалізації.

Нижче по тексту можна переглянути відео про стадіях геморою і способах розрізнення видів гемороїдальних вузлів.

Як правильно вправити геморой?

Отже, пацієнту потрібно самому крок за кроком виконати наступні дії:

 • Ретельно обезбольте гемороїдальних вузол. Для цього можна використовувати або готові аптечні ліки, або засоби народної медицини, наприклад, траву почечуйной або полин. Добре також знижує чутливість шкіри і слизових оболонок компрес з льодом.
 • Щоб звести до мінімуму ризик тромбоемболічних ускладнень, за кілька діб до вправляння необхідно обробляти вузол троксевазіновой або гепариновой маззю.
 • Бажано проводити цю процедуру практично відразу після появи під шкірою «шишки». Це дозволить зменшити хворобливі відчуття і сповільнити прогресування захворювання.
 • Щоб вправити геморой самостійно необхідно ретельно вимити руки, просушити їх насухо і надіти медичні рукавички. Після того потрібно прийняти колінно-ліктьове положення або широко розставити ноги, зігнувшись якомога нижче.
 • Сідниця відводиться в сторону, а середнім пальцем іншої руки гемороїдальних вузол необхідно обережно заправити назад в анальний отвір якомога глибше. Для цього палець акуратно вводиться за «шишкою». Тільки після того, як ви відчули, що вузол повністю вправлений, палець можна витягнути.
 • Потім необхідно якомога щільніше стиснути сідниці, і повільно підтягнути м’язи сфінктера.
 • Після проведеної процедури вправлення вузла краще зайняти горизонтальне положення і провести в ньому не менше півгодини. Це є вкрай важливим в профілактиці повторного випадання «шишок».
 • Протягом 3 днів необхідно по можливості дотримуватися напівпостільний режим, уникати підняття важких предметів і значних фізичних навантажень.
 • У тому випадку, якщо варикозний вузол знову випав, діагностується 4 стадія захворювання, лікувати яку можна тільки хірургічним шляхом.

Як вставити геморой при ускладненнях перебігу патології?

При ускладненні захворювання симптомами тромбозу або при обмеженні гемороїдальних вузлів виникає сильний біль і стає неможливо вправити геморой в анальний канал за допомогою пальців, не надаючи посиленого тиску. В цьому випадку не рекомендується продовжувати старатися: необхідно терміново звернутися до фахівця. У будь-якому випадку, якщо при вправленні гемороїдальних вузлів доводиться здійснювати тиснуть зусилля, що викликають біль, маніпуляції варто припинити, так як надмірне натискання на вузли можуть призвести до кровотеч і подальшого запалення. На пізніх стадіях захворювання не допустимо вдаватися до методів самолікування.

» Без категорії » Можна і потрібно назад вставляти гемороїдальні вузли?