Можна чи не можна пити каву при геморої?

Питання, чи можна пити каву при геморої, а також як напій впливає на розвиток патології не має однозначної відповіді. Лікарі не забороняють пити каву при геморої, проте необхідно пам’ятати, що цей напій збільшує частоту серцевих скорочень і підсилює потік крові по судинах. Таким чином, якщо у пацієнта спостерігаються навіть незначні кровотечі з ануса, то на час загострення патологічного процесу доведеться відмовитися від вживання кави.

Варто враховувати і спосіб приготування напою. Наприклад, мелений кави після приготування містить близько 80 мг кофеїну, а розчинний тільки 60 мг. Напій без кофеїну і зовсім містить всього 3 мг діючої речовини. Знаючи ці показники і вживаючи напій в період ремісії геморою, дуже важко завдати істотної шкоди організму. Однак зловживати все ж не потрібно, достатньо випивати 1-2 чашки улюбленого напою в день.

Під час проведення досліджень було встановлено, що кофеїн сприяє зниженню агрегації тромбоцитів, а це значить, що вживання кави в період ремісії геморою перешкоджає утворенню тромбів.

Крім цього, кофеїн стимулює роботу органів шлунково-кишкового тракту, що призводить до швидкого переварюванню їжі. Вживання чашки кави перед їжею призводить до зниження рівня інсуліну в крові, що перешкоджає появі зайвої ваги. Кофеїн входить до складу практично всіх засобів по догляду за шкірою з антицелюлітний ефект.

Як впливає кава на геморой?

Проте кави при певних умовах може стимулювати розвиток патології, тому необхідно з’ясувати, чому не можна пити каву при геморої в великих кількостях?

Натуральна кава містить дубильні речовини, які висушують слизову оболонку шлунково-кишкового тракту, що справедливо відносять до згубного дії, що приводить до запорів і порушення метаболізму, що небажано для гемороїдальних вузлів, так як твердий кал проходячи по анального проходу травмує стінки і може призвести до кровотечі. Порушення обмінних процесів є однією з прямих причин зародження гемороїдальних утворень. Вживання кави у великих кількостях щодня призводить до розтріскування гемороїдальних шишок.

Щоб уникнути небажаних наслідків, варто звести вживання кави до мінімуму або замінити його сурогатами. Якщо пристрасть до напою подолати не вдається, то варто хоча б після чашечки міцного напою випивати додатково велику кількість води. Цей простий прийом допоможе убезпечити травну систему.

Важливо розуміти, що кофеїн міститься не тільки в каві, але і в міцному чаї, в какао і деяких газованих напоях. Якщо пацієнту не можна пити кофеїн напої в період загострення хвороби, то перевагу краще віддати трав’яним чаїв (ромашка, меліса, календула).

» Без категорії » Можна чи не можна пити каву при геморої?