Методи лікування геморою без болю

Консервативне лікування є невід’ємною частиною терапії геморою будь-якій стадії. Правда, найбільше ефективно воно на перших двох етапах розвитку хвороби. Використовують, як лікарські форми для місцевого лікування, так і для внутрішньої терапії. Мазі, свічки, гелі для локального застосування допомагають усунути біль, свербіння, набряк патологічного ділянки. Також запобігають тромбоутворенню.

Необхідно пам’ятати, що консервативне лікування виявиться ефективним тільки на перших стадіях розвитку хвороби і тільки в поєднанні з лікувальною гімнастикою, спеціальною дієтою і модифікацією способу життя. В іншому випадку знадобиться хірургічне лікування.

склеротерапія

Це сучасний безболісний метод ліквідації гемороїдальних вузлів, який полягає у введенні тонкою голкою в ніжку кавернозного тільця спеціального склерозирующего речовини. Такий препарат склеює стінки патологічно змінених судин, завдяки чому кров в них перестає надходити і гемороїдальні вузли самостійно проходять.

Якщо лікар досвідчений, то цю маніпуляцію він проведе з особливою точністю, що не вимагає ні загального, ні місцевого знеболювання. Займає така процедура близько 10 хвилин.

Коагуляція під дією екстремальних температур

Суть методики полягає у впливі на гемороїдальні вузли наднизькими (рідкий азот – кріодеструкція) або надвисокими (інфрачервона коагуляція, діатермокоагуляція) температурами. Під їх дією відбувається коагуляція і омертвіння патологічного ділянки, після чого післяопераційна рана заживає з утворенням невеликого рубця.

Дані методики лікування геморою все-таки трохи хворобливі, тому такі маніпуляції практично завжди проводять під місцевою анестезією.

Лігування вузлів латексними кільцями

Суть методу полягає в тому, що на підставу гемороїдального вузла одягається спеціальне латексне кільце, яке порушує кровотік в ньому. Це призводить до омертвіння вузла з його подальшим відторгненням разом з кільцем.

Під час процедури пацієнт може відчувати певний дискомфорт і незначний біль, що повністю усувається прийомом знеболюючих препаратів.

Опустелювання

Ефективним способом терапії геморою є дезартерізація або шовні легування артерій. Процедура починається з вивчення артерій із застосуванням доплерографії. Друга назва цього способу відображає суть методу, так як проктолог шовним матеріалом перев’язує артерії, що живлять гемороїдальні вузли. Зменшення вузлів в розмірах починається через те, що перекривається доступ до харчування. Перевага методу полягає в можливості проводити лікування пацієнтів на всіх стадіях розвитку хвороби. Відносним недоліком можна вважати високу ціну, але репутація даної методики і в Росії, і за кордоном свідчить, що вартість відповідає результату.

Переваги сучасних технологій

На сьогодні лікування геморою без болю цілком доступно в зв’язку з поширенням у медичній практиці сучасних методів терапії. Засоби, що усувають геморой, діють м’яко і ефективно в амбулаторних умовах. Проктологи вважають, що з часом хірургічне видалення поступово піде з медичної практики, так як безболісне видалення гемороїдальних шишок буде застосовуватися більш широко.

Малоінвазивні методи спрямовані на усунення патології, але вони не можуть змінити умови, при яких гемороїдальні вузли утворилися. Ця область повністю у веденні пацієнта. Проктологи рекомендують налагодити правильне харчування для нормалізації стільця і ​​мінімізувати негативний вплив на кровообіг в органах малого таза надмірних навантажень, що виникають при сидячій роботі або при піднятті важких предметів.

» Без категорії » Методи лікування геморою без болю