Лікування гемороїдальних вузлів за допомогою малоінвазивних методик

Склеротерапія проводиться на ранніх стадіях захворювання і заснована на введенні в вузол склерозирующего вещества.После введення препарату гемороїдальні вузли зморщуються і перестають випадати в результаті утворення в них сполучної тканини. На 3-ій стадії хвороби склеротерапія проводиться для зупинки кровотечі.

Протипоказання:

  • Внутрішній геморой, поєднаний з парапроктитом;
  • Анальні тріщини;
  • Тромбоз гемороїдальних вен.

інфрачервона фотокоагуляція

Інфрачервона фотокоагуляція відрізняється короткочасністю впливу. Метод заснований на припікання гемороїдальних вузлів. За один етап проводиться вплив максимум на 2 вузла. Повторити процедуру можна через 2 тижні. Метод інфрачервоної фотокоагуляції проводиться на 1-й стадії хронічного геморою і при гемороїдальному кровотечі.

Протипоказання ті ж, що при склеротерапії.

Кріотерапія

Кріотерапія – швидке заморожування рідким азотом.

недоліки:

  • Виражений набряк тканин навколо ануса;
  • Мокнуча рана;

Небезпека розвитку глибокого некрозу і кровотеч обмежують застосування кріохірургічного лікування.

шовні лігування

Шовні лігування – порівняно нова малоінвазивна методика лікування геморою, заснована на прошивці гемороїдальних артерій над гемороїдальних вузлом звичайної ниткою після ультразвукової доплерометріі. Відсоток розвитку ускладнень мінімальний.

електрокоагуляція

Метод електрокоагуляції заснований на припікання гемороїдальних вузлів під впливом електричного струму. Ця методика показана при початкових стадіях хвороби як самостійне лікування, так і в поєднанні з лігуванням гемороїдальних вузлів.

Малоінвазивні методики лікування геморою на сьогодні знаходяться на передньому краї боротьби з незручною хворобою. Їх проведенням займається лікар-проктолог.

Відгуки пацієнтів після видалення гемороїдальних вузлів

Технології малоінвазивного лікування геморою різняться в залежності від обраного методу, проте за відгуками пацієнтів, можна зробити висновок, що в цілому малоінвазивна хірургія завоювала довіру в медичній практиці. Хворі гемороєм швидше погоджуються на проведення видалення при обмеженому втручанні в область анального проходу, ніж на кардинальну операцію, яка вимагає тривалої реабілітації.

І проктологи, і пацієнти відзначають, що серед відносних недоліків методу, можна назвати можливість рецидиву захворювання через 5-7 років після проведення видалення, і неможливість лікувати геморой за допомогою малоінвазивних технологій при запущеному геморої в 3-4 стадії. Безпека методик досить висока, близько 85%, але існує загроза виникнення кровотечі. І так як в більшості випадків малоінвазивні технології не вимагають стаціонарного лікування, то лікарі рекомендують зв’язуватися час від часу з проктологом, які проводили видалення гемороїдальних вузлів. І, звичайно ж, обов’язково звертатися до медичної установи за місцем проведення видалення при виникненні ускладнень.

В основному ж пацієнти залишають схвальні відгуки про лікування за допомогою малоінвазивних технологій. Людина, яка шукає рекомендацій у вигляді відгуків, без зусиль знайде купу історій захворювання, яке було надійно і надовго купировано, наприклад, латексними кільцями. Пацієнти пишуть, що часом доводилося витримувати кілька процедур накладення кілець, але після медичних маніпуляцій можна було повернутися до повсякденної роботи, обмеження накладалися виключно на підйом вантажів.

Також наголошується, що якщо сама процедура і безболісна, то вдома біль повертається, а для її нівелювання доводиться приймати анальгетики. Але з часом, коли гемороїдальних вузол остаточно відвалюється, стан нормалізується. Дуже важливо в домашніх умовах докласти зусиль для м’якої дефекації, так як запор може призвести до ускладнення ситуації.

Схожа ситуація виникає і при проведенні склеротерапії гемороїдальних шишок. Пацієнти, особливо ті, що бояться болю, просять перед уколом провести знеболення, і воно робиться за допомогою анестезуючих гелів. Перебувати в стаціонарі після проведення малоінвазивної операції не потрібно, а вдома при виникненні больового синдрому або печіння рекомендується випити анальгетик.

Хворі, які пройшли процедуру, пишуть, що вузол виходить з каловими масами приблизно через кілька днів, і тоді настає повне одужання. Для уникнення рецидиву варто виконувати приписи лікаря. При наявності множинних вузлів, склеротерапія розтягується на кілька сеансів, так як за один прийом виробляють не більше двох уколів.

У відгуках на припікання геморою, можна зустріти різкі висловлювання. Так як видалення хоча і проходить без болю під місцевою анестезією, зате, коли знеболення відходить, від болю за словами пацієнтів хочеться лізти на стіну. Правда варто сказати, що даний відгук був залишений людиною із запущеною стадією геморою. Хворий пише, що біль відступила, тільки через місяць. Але зараз, коли захворювання в минулому, пацієнт вважає, що йому пощастило і з проктологом, і з обраної методикою електрокоагуляції, заснованої на припікання гемороїдальних шишок.

» Без категорії » Лікування гемороїдальних вузлів за допомогою малоінвазивних методик