Лікувальна гімнастика допоможе вилікувати і запобігти геморой

Розроблені лікувальні комплекси складаються з різних вправ. Частина з них включає послідовне стискання і розслаблення ануса. Воно може виконуватися лежачи, при нахилах тіла, сидячи на жорсткому стільці або стоячи. Ефект посилюється при схрещуванні ніг. Процес стискання-розтиснення анального сфінктера зовсім непомітний для оточуючих, тому вправи можуть виконуватися навіть поза домом.

Інші вправи більшості пацієнтів прекрасно відомі з дитячих років. Вони зміцнюють тонус їх черевного преса. До них відносяться «велосипед», «ножиці», «берізка», підйом таза або випрямлених ніг в положенні лежачи, ходьба з високо піднімаються колінами.

Кожне з вправ призначається проктологом комплексу гімнастики проти геморою потрібно виконувати близько чверті години двічі або тричі на добу.

Але не всі фізичні вправи і спортивні заняття корисні для пацієнтів з гемороєм. Їм протипоказані важка атлетика, силові вправи, велосипедний спорт, веслування, верхова їзда. У фазу загострення геморою краще відкласти лікувальну гімнастику до зменшення запальних явищ. При сильній кровотечі, випадання або ерозії гемороїдальних вузлів будь-гімнастичні вправи категорично заборонені через високого ризику появи ускладнень хвороби.

вправи Кегеля

В якості лікувальної гімнастика проти геморою доцільно практикувати комплекс вправ Кегеля. Він також корисний при простатиті і нетриманні. Цей комплекс вправ тренує анальний сфінктер, який є продовженням м’язового шару прямої кишки, він безпосередньо відповідає за регулювання відходження калових мас. Гімнастика зарекомендувала себе як дієвий і безпечного методу боротьби проти недуг органів малого таза.

Комплекс вправ складається з трьох етапів:

  • Перша вправа включає систематичне напруга м’язів нижніх тканин таза. У перший час вправу краще виконувати лежачи, щоб не задіяти м’язи преса і спини. Вправа спрямована на збільшення сили і пружності м’язів таза. Спочатку м’язи напружуються, щоб анус втягувалися в пряму кишку, позиція утримується до 4 секунд. З поступовим набуттям навичок час збільшується до 10 секунд. Розслаблення виконується плавно, без різких рухів.
  • На другому етапі м’язи сідниць необхідно скорочувати з максимально можливою швидкістю. Показником натренованості м’язів буде збільшення кількості скорочень в хвилину. Починають вправу з 30 секунд, поступово доводячи тривалість до хвилини.
  • Третя вправа засноване на імітації і носить назву «виштовхування». М’язи промежини напружуються ніби потрібно щось виштовхнути, як це відбувається при дефекації і сечовипусканні. Вправа бажано виконувати 10-15 разів. Збільшують і знижують інтенсивність від 1 до 2 хвилин.

Ефективність вправ досягається регулярністю і частотою тренувань. Комплекс виконується до 3 разів на день, на початку занять. Згодом кількість збільшують до 8 в день.

Для контролю над задіяними м’язами вправи виконуються лежачи, а в міру набуття досвіду сидячи або стоячи.

Не варто забувати, що вправи Кегеля виконуються в період ремісії або в якості профілактики. При загостренні геморою будь-які вправи можуть викликати погіршення стану пацієнта. Для будь-яких вправ необхідно заручиться рекомендаціями проктолога.

профілактика запорів

Геморой часто виникає при постійних запорах, і, щоб позбутися від головного провокуючого фактора, необхідно виділити час на простий рух. Саме рухова активність в стані нормалізувати роботу шлунково-кишкового тракту. Для профілактики запорів підійде аеробіка, біг і звичайні прогулянки. Головне виділити для руху щоденне час.

» Без категорії » Лікувальна гімнастика допоможе вилікувати і запобігти геморой