Кріодеструкція гемороїдальних вузлів: сучасний метод лікування недуги

Суть кріодеструкції гемороїдальних вузлів полягає у впливі на патологічний ділянку рідким азотом, який має дуже низьку температуру (-196 градусів). При контакті тканин з рідким азотом відбувається їх коагуляція і некроз (відмирання). Через деякий час (5-7 днів) коагульованої вузол відпадає, а на його місці залишається лише невеликий рубець.

Рідкий азот до патологічного ділянки підводять за допомогою спеціальної установки. Час впливу і його площа визначається проктологом в залежності від розмірів гемороїдальних вузлів.

Підходить кріотерапія на перших трьох стадіях геморою при відсутності ускладнень. Зазвичай процедуру виконують під місцевою анестезією, а іноді знеболювання і зовсім не потрібно.

Відновлювальний період триває до одного тижня. В цей час обробляти післяопераційну ранку необхідно ранозагоювальні мазями, які випише лікар.

Переваги та недоліки кріотерапії геморою

Перед тим, як зважитися на кріодеструкцію гемороїдальних вузлів, необхідно вивчити всі достоїнства і недоліки методу.

Переваги кріотерапії:

  • процедура не вимагає госпіталізації, проводиться в амбулаторних умовах;
  • відсутність необхідності у виконанні загального наркозу;
  • методика абсолютно безкровна;
  • такі ускладнення після операції, як звуження і деформація анального сфінктера, зведені до мінімуму;
  • короткий відновний період, який не вимагає особливого догляду;
  • безболісність методу.

Недоліки кріотерапії:

  • маніпуляція не ліквідує причину хвороби, а лише усуває її симптоми, що призводить до можливих рецидивів геморою в майбутньому;
  • іноді процес лікування може розтягнутися на кілька етапів;
  • підходить не для всіх стадій геморою і не для всіх пацієнтів;
  • можливий розвиток запальних ускладнень при неправильному догляді за післяопераційної ранкою.

Кріотерапія – це сучасний, малоінвазивний, практично безболісний метод хірургічного лікування геморою. Є прекрасною альтернативою класичній травматичної операції геморроідектоміі.

Відгуки

Розглядаючи відгуки про лікування геморою методом кріотерапії, можна констатувати, що в основному у пацієнтів сформувалося позитивне думка. Те, що всі хворі спробували метод на практиці, надає висловлюванням вагомість. Пацієнти, у яких гемороїдальні вузли після застосування кріодеструкції пройшли швидко і безболісно, ​​залишають короткі відгуки, в основному складаються з слів подяки лікарю. Іноді описуються випадки попереднього лікування іншими методами, які виявилися малоефективними, але кріотерапія допомогла.

Багато відгуків про апарат «Еморайт», яким можна проводити терапію в домашніх умовах. Пацієнти вказують, що лікування тривале і потрібно набратися терпіння, але ефективне. Одна пацієнтка говорить, що вважала, якщо заморожування тимчасове, то і поліпшення стану теж ненадовго, але на другому тижні застосування процедур можна було приступити до роботи в сидячому положенні, без болю і свербіння. Також у відгуках кажуть, що це не ліки або лікарська процедура. Апарат тримається в морозильній камері, і періодично вузли припікаються морозом. В результаті вони відпадають.

Зустрічаються і негативні відгуки, які застерігають від надмірного захоплення методом. Вони або свідчать, що ефективність була невисокою і симптоми повернулися незабаром, або говорять, що метод привів до погіршення ситуації. Пацієнт пише, що перший раз при застосуванні припікання холодом геморой відступив, але через 2 місяці ситуація загострилася. Хворий погоджується з тим, що не всі методи однаково ефективні у різних пацієнтів, але його пригнічує небажання лікаря визнати, що метод був обраний неправильно. Проктолог після огляду, заявивши, що все нормально, ніяких дій не вжив.

Нерідко пацієнти розповідають про конфліктні ситуації, коли вони вважають, що шкода перевищує користь, а лікар при цьому не бажав зізнатися про допущену помилку при проведенні процедур. Наприклад, хворий вважає, що необхідно було контролювати глибину заморозки, але в тій клініці, де він проводив процедуру, йому просто вставляли в анальний канал довгасту ємність з рідким азотом.

» Без категорії » Кріодеструкція гемороїдальних вузлів: сучасний метод лікування недуги