Консервативні і радикальні методи зменшення геморою

Багато людей, які страждають делікатним проктологічним захворюванням, часто задаються питанням про те, як зменшити геморой. Адже він приносить не тільки фізичний дискомфорт (свербіж, печіння, відчуття стороннього предмета, біль, ризик кровотечі при постійному терті про білизну), але і є великим косметичним дефектом. Особливо з цього приводу переживають жінки.

консервативні способи

Якщо захворювання не запущене, немає випадання вузлів, а вони з’являються тільки при загостреннях, то можна спробувати зменшити шишку геморою консервативними методами, які включають медикаментозну терапію, спеціальну гімнастику, надання зображенням кіл для сидіння, налагодження роботи травного тракту, раціональну дієтотерапію і модифікацію способу життя .

Медикаменти є невід’ємною частиною лікування будь-якій стадії геморою. При цьому застосовують, як зовнішні лікарські форми (мазі, гелі, креми, компреси), так і внутрішні (таблетки, свічки, уколи). Грамотна і раціональна терапія допомагає швидко позбутися від симптомів хвороби, запобігти утворенню тромбів і, відповідно, зменшити розмір гемороїдальних вузлів.

Серед широкого спектру медикаментозних засобів свічки від геморою, що зменшують вузли, користуються найбільшою затребуваністю внаслідок швидкої дієвості препаратів. Ректальні супозиторії починають працювати моментально після постановки в анальний прохід. Свічка тане, активні речовини проникають в слизову оболонку. Супозиторії, як всякий медикаментозний препарат, мають протипоказання, тому підбір повинен здійснюватися під керівництвом проктолога.

  • Проктоглівенол, Анестезол дієві в профілактиці тромбування вен, але протипоказані, якщо тромбоз вже розвинувся.
  • Анузол або Бетіол на основі рослинних компонентів можуть нашкодити пацієнтам із захворюваннями передміхурової залози.
  • Супозиторії на основі обліпихи, алое, лікарських трав більш щадного дії, але можуть викликати реакцію індивідуальної непереносимості.
  • Гліцеринові свічки придатні для усунення запорів і пом’якшують шкіру навколо ануса. Можуть застосуються при вагітності.
  • Іхтіолові свічки застосовують при початкових етапах захворювання.

З вищесказаного можна зробити висновок: хоча ринок пропонує широкі можливості для вибору, все ж вирішувати, які ректальні супозиторії підійдуть в конкретному випадку краще довірити професіоналу.

Народні методи лікування можуть підтримати медикаментозну терапію. При зовнішньому геморої застосовують холодні примочки, трав’яні компреси, ванночки за участю ромашки, деревію, кропиви, інших лікарських трав. Ці ж компоненти, але вже у вигляді клізм посприяють зменшенню гемороїдальних вузлів всередині ануса. Практика дає вагомі підстави довіряти рецептами народної медицини заснованому на продуктах бджільництва.

радикальні методики

Радикальний метод боротьби з гемороїдальними вузлами полягає в їх видаленні одним з відомих способів. Це може бути звичайна операція – гемороїдектомія, або ж альтернативні малоінвазивні методи.

Склеротерапія – це ефективний і зручний метод позбавлення від гемороїдальних шишок. Якщо фахівець компетентний, то вся процедура займає близько 15 хвилин, при цьому не потрібно ні загального, ні місцевого знеболювання. Лікар тоненькою голкою вводить в основу вузла спеціальний склерозуючий препарат, який має здібності склеювати внутрішні стінки розширених вузлів. В результаті кров у них більше не надходить, що призводить до зменшення випинань.

Коагулирование екстремальними температурами виконується під місцевою анестезією і полягає в впливі на тканину вузлів високими (діатермокоагуляція або за допомогою інфрачервоного випромінювання) і низькими (кріодеструкція рідким азотом) температурами. При цьому тканина кавернозного тільця при геморої некротизируется, розвивається асептичне запалення, яке швидко проходить. Рана, через 1 тиждень, заживає, а на місці вузлів утворюється звичайний рубець.

Латексні кільця – це малоінвазивний метод зменшення гемороїдальних шишок дуже ефективний. На ніжку освіти накладається спеціальне латексне кільце. Це порушує кровообіг і призводить до відмирання шишки. Під час носіння кілець пацієнт може відчувати деякі неприємні відчуття, що повністю можна ліквідувати таблетованими анальгетиками.

Необхідно пам’ятати, що той чи інший спосіб зменшення геморою повинен підбирати тільки лікар, тому що до кожного з них існують суворі показання та протипоказання.

» Без категорії » Консервативні і радикальні методи зменшення геморою