Змішаний геморой і його ефективне лікування

Як і інші різновиди геморою, комбінований є наслідком недостатності кровообігу в області малого тазу. В результаті застою крові формується патологія кавернозних тканин прямої кишки і судинних сплетінь, розташованих в зоні заднього проходу. Ці процеси супроводжуються появою вузлів різного розміру, які можуть запалюватися і кровоточити.

Комбінований або змішаний геморой найчастіше виникає у людей, які має підвищену схильність до тромбоутворення. Появі хвороби сприяє малоактивний спосіб життя, неправильний раціон, часті запори. Крім того, такий вид геморою нерідко буває у вагітних жінок. У цій ситуації його провокує сильний тиск плоду і збільшеної матки на пряму кишку.

симптоми

Так як комбінований геморой поєднує в собі симптоми і внутрішнього, і зовнішнього, клінічна картина в даному випадку, як правило, яскраво виражена. Найчастіше хвороба протікає в хронічній формі, коли періоди ремісії змінюються черговим загостренням.

На початковій стадії геморой проявляється відчуттям важкості в області прямої кишки, яке має властивість посилюватися після акту дефекації. Також людини турбує анальний свербіж, слизові виділення з заднього проходу. Згодом в прямій кишці і близько ануса з’являються болючі шишки. На пізніх стадіях вони можуть збільшуватися і кровоточити. Вузли, розташовані в прямій кишці, у важких випадках випинаються назовні.

лікування

Лікування комбінованого геморою залежить, в першу чергу, від стадії захворювання. На перших порах лікарі рекомендують використовувати лікарські препарати місцевої дії – мазі, свічки і крему. Дані кошти допомагають зняти свербіж і больові відчуття, борються із запаленням і покращують кровотік в уражених місцях.

Коли гемороїдальні вузли найбільш виражені, їх рекомендують ліквідувати за допомогою такої сучасної методики як лігування латексними кільцями або за допомогою кріодеструкції. На більш пізніх стадіях краще вдатися до оперативного втручання. На даний момент лікарі рекомендують тромбоектомію або висічення вузлів за методом Лонго. Крайнім хірургічним методом є трансанальная резекція слизової і гемороїдектомія.

профілактика

З огляду на поширеність такої хвороби, як геморой, велике значення мають профілактичні заходи. Щоб уникнути подібного захворювання, слід уважно і трепетно ​​ставитися до свого здоров’я. При найменших ознаках найкраще пройти консультацію і огляд проктолога. Це допоможе виявити хворобу на ранній стадії, коли її ще можна вилікувати швидко і безболісно.

Для профілактики внутрішнього і зовнішнього геморою велике значення має правильне харчування. Лікарі рекомендують вживати більше натуральних злаків, рослинної їжі, нежирного м’яса. Важливо не допускати запорів, які часто провокують появу гемороїдальних вузлів. Також вагому роль відіграє фізична активність. Люди, що ведуть переважно сидячий спосіб життя, набагато частіше хворіють на геморой, в порівнянні з тими, які вважають за краще займатися спортом або фізичною культурою.

» Без категорії » Змішаний геморой і його ефективне лікування