Забій куприка – боляче і небезпечно

Причинами удару куприка може стати будь-яка травма, однак найбільш характерні травми, що викликають забій або навіть сильний удар куприка, це неодмінно падіння на попу. Найбільша кількість людей, які отримують сильне забиття куприка, спостерігається саме взимку, коли випадає сніг і з’являється лід. Саме лід допомагає людям частіше падати, приземляючись на різні ділянки тіла, змушуючи ламати руки, ноги і, зокрема, отримувати забій куприка.

У тих же, хто займається активними видами спорту, такими як роликовий, ковзанярський, лижний, а також у любителів сноубордів, скейтів та інших снарядів ризик отримання травм, а зокрема і сильного удару куприка, значно збільшується.

Забій куприка у дитини може спостерігатися набагато частіше, ніж у дорослого, оскільки діти більш активні, практично не сидять на місці, можуть штовхнути або вдарити один одного, тим самим провокуючи падіння. Також особливу любов у дітей відмічено до дерев, парканів, різних гірок і спортивних снарядів. Кожен раз, коли він залазить на висоту, можна очікувати отримання удару куприка у дитини.

У більшості випадків отримання подібної травми відбувається миттєво і якийсь час, поки м’які тканини відходять від удару, біль від удару куприка може не спостерігатися. Однак коли природна анестезія проходить, людина може довго відчувати біль, особливо виконуючи навіть побутові завдання, які призводять до натягнення шкіри в районі тазу, можуть провокувати больові відчуття в місці удару.

Симптоми забитого куприка

Як же визначити, чи отримав ти забій куприка чи ні? Найбільш красномовним симптомом, що підтверджує отриманий забій куприка, є больовий синдром, який виникає безпосередньо після отримання травми. Залежно від характеру падіння, ваги і росту людини, який отримав забій куприка, біль може бути різною – від ледве помітною, практично не заважає рухам, до сильної і обмежує можливості травмовану людину.

Через кілька годин після отримання сильного удару куприка потерпілий може відчувати дискомфорт, намагаючись сісти або лягти. Однак біль в куприку поступово вщухає, що змушує людину заспокоїтися і відкласти або зовсім скасувати візит до лікаря зі своєю травмою. Це даремно, оскільки затихання болю зовсім не говорить про те, що травма пройшла і ніяких наслідків не буде.

Навіть у такій невинної травми, як забій куприка, здавалося б, можуть бути серйозні ускладнення і посттравматичні процеси. Біль від сильного удару куприка може повторюватися, без належного лікування, до декількох років, доставляючи все більший дискомфорт і дратуючи хворого. Таке затягування хворобливих відчуттів можна пояснити тим, що у травмованого розвивається хронічний забій куприка. Він характерний тим, що людина відчуває болю при прискореному кроці або при присіданні.

Ще одним не менш красномовним симптомом сильного удару куприка можна назвати гематому на місці отриманої травми. Внаслідок падіння або удару, пошкоджуються і розриваються кровоносні судини, які утворюють внутрішні синці, садна і синці на шкірному покриві. Варто відзначити, що синці можуть навіть свідчити про перелом або надломі кісткової тканини, про що може сказати тільки рентгенографічний знімок пошкодженої частини тіла. За синців лікар може визначити, коли сталося травмування, оскільки в перші пару днів пошкоджену ділянку шкіри набуває червоно-червоний відтінок, пізніше колір сходить до синьо-зеленого і жовтому. Якщо ж синяка не видно, то це свідчить або про давність даної травми або про те, що шкіра пацієнта не схильна до утворення синців, хоча їх поява залежить скоріше не від шкіри, а від характеру отриманої травми.

Наслідки удару куприка можуть бути дуже навіть не сприятливими, оскільки куприк – це крайній відділ хребта, в хребті проходить спинний мозок, який пов’язаний з головним мозком за допомогою безлічі нервів, зв’язок і інших органів. Одне з найменш небезпечних в цьому випадку наслідків удару куприка – переростання болю в забите місце в хронічну форму. При хронізації удару куприка хворий буде відчувати больові відчуття від найменших навантажень на уражену ділянку тіла, в тому числі і при звичайному сидінні на одному місці.

З більш небезпечних і безрадісних наслідків – забій куприка, що викликає додатковий удар як спинного, так і головного мозку. Через сильного удару куприком може відбутися пошкодження спинного мозку, який приєднується до краю куприка. В такому випадку можливо з’являться часті головні болі. Це пояснюється тим, що внаслідок удару куприком в організмі відбувається певне зміщення. Воно викликає зміну положення спинного мозку, його натяг, яке відображається на з’єднаннях з головним мозком, на судинах і тканинах головного мозку.

Не кращим чином відобразиться на вашому здоров’ї та пошкодження спинного мозку, струс або удар. Може також статися вклинення в потиличну частину спинного мозку.

Крім удару спинного і головного мозку, сильний забій хребта може привести і до руйнування шийних хребців – внаслідок компресії і сильного удару вони теж можуть не витримати раптової навантаження.

Не більше приємним чином може відобразитися на здоров’ї забій внутрішніх м’яких тканин. Через порушення в них нормального обміну рідин, можуть траплятися запальні процеси, в прямій кишці нерідко зустрічаються загострення перебігу хвороби у вигляді скупчення гною, а на п’ятій точці – у вигляді освіти свищів.

Також на місці ударів можуть з’являтися тверді горбки – фіброзіроваться гематоми.

На питання «як довго болить забій куприка?» Однозначної відповіді немає, оскільки кожне падіння індивідуально і організм кожної людини може по-різному на нього реагувати. Залежно від характеру удару і якості завданої травми біль може протриматися всього кілька днів, а може періодично виявлятися протягом декількох років. До того ж важливу роль відіграє застосовується лікування, яке може допомогти, а може ніяк не вплинути на забій куприка, оскільки метод призначений або підібраний неправильно.

Якщо ви все ж впали на п’яту точку і вдарилися, що робити при ударі куприка?

Перше, що потрібно зробити – це прилягти на живіт, щоб від постраждалої частини тіла відійшла кров. Ні в якому разі не варто робити різкі рухи, оскільки вони можуть нашкодити.

Обов’язково потрібно оглянути місце забитого, перевірити наявність синців в місці удару. Іноді відразу після удару синяка ще немає, а видно тільки легке почервоніння. Тільки лікар за допомогою рентгенограми зможе визначити характер і серйозність отриманої травми і сказати вам, що ви отримали забиття або перелом куприка.

Але все ж візьміть на замітку, що найперша допомога при ударі куприка, яку ви можете надати собі самі – накласти на ушкоджену ділянку тіла холодний компрес. Він зменшить приплив крові до удару і знизить набряклість забитого ділянки, зніме гематому.

Охолодження травмованого набрякового ділянки може тривати протягом декількох годин, тому з часом компреси потрібно міняти. На допомогу компресам використовуйте також хлоретил, який миттєво випаровується з шкіри і охолоджує уражену частину тіла.

Лікування забиття куприка

Перш, ніж починати лікування забиття куприка варто упевнитися в тому, це дійсно забій, а не перелом. Для визначення цього потрібно зробити рентгенограму. Вона допоможе призначити ефективне лікування і уникнути розвитку можливих ускладнень. Коли ви переконалися в тому, що перелому немає, можна починати проводити лікування в домашніх умовах.

Перш за все, на кілька днів варто відмовитися від активних дій і дотримуватися спокою. При можливості краще кілька днів відлежатися. Якщо ви будете переносити біль на ногах, то це швидше за все спричинить за собою ускладнення.

Потрібно більше лежати, сидіти не рекомендується. Або для сидіння краще використовувати спеціальну ортопедичну подушку або гумовий круг. Весь сенс цього в тому, щоб на куприк не було ніякого навантаження.

Ні в якому разі не застосовуйте гарячі компреси і не приймайте гарячі ванни. Навпаки рекомендується робити холодні компреси, які допоможуть прибрати синці і набряки.

Забудьте про масажування пошкодженої ділянки, оскільки так ви тільки збільшите перебіг хвороби.

Крім цього рекомендується робити розслаблюючі ванночки (які проводяться в сидячому положенні), а також виконувати комплекс гімнастичних вправ. Найнеобхідніші вправи:

в положенні лежачи на спині витягнути ноги і стопами утримувати, стискати і розтискати невеликий гумовий м’ячик. Стиснення має тривати 5 секунд, повторень повинно бути не менше 10. Між підходами варто робити перерви в 10-15 секунд;

в тому ж положенні лежачи на спині, зігнувши ноги в колінах, потрібно трохи підняти таз і стискати сідниці, утримуючи їх в напрузі секунд 5. Виконуйте цю вправу стільки, скільки можете;

то ж положення – лежачи на спині, ноги зігнуті в колінах. М’ячик, задіяний в першій вправі тепер потрібно стискати-розтискати колінами. Прес повинен бути напруженим, живіт не випинати. При виконанні цієї вправи робіть перерви.

Лікування народними засобами удару куприка

Крім медикаментозного і фізеотерапевтіческого лікування ви також можете використовувати засоби народної медицини. Так, як вони засновані на використанні природних речовин і рослин, то шкоди вони точно не завдадуть.

Одним з найбільш відомих засобів лікування народними засобами удару куприка вважається стовчена полин, яку прикладають до ушкодженого куприка. Може також допомогти цибульний компрес. Настоянка арніки, яка приймається по 30 крапель, допоможе зняти біль.

Засіб на століття – листя подорожника. Стовчене листя цієї рослини або сік прикладаються до місця удару у вигляді компресу. Даний засіб сприяє загоєнню забою м’яких тканин і самого куприка.

Чим мазати забій куприка?

Лікарі рекомендують для лікування забиття куприка користуватися мазями з анестезуючу ефектом, а також прибирають синці. Найчастіше використовуються траумель або ДОЛОБЕНЕ гель, мазі на основі рослин – ромашки, арніки, календули, або ж разогревающие мазі, які поліпшать кровообіг в місці удару, щоб уникнути появи ущільнень.

То яку ж мазь для лікування забиття куприка краще використовувати?

Траумель – мазь, яку необхідно наносити на пошкоджену ділянку 2-3 рази на день. Наноситься легкими рухами, втирається. Також може використовуватися в якості компресу.

Долобене гель – гель наноситься м’якими втираючими рухами, тонким шаром, 2-4 рази на день. Також можна використовувати як компрес. Наносити потрібно на очищену шкіру. Курс індивідуальний і залежить від отриманого ефекту.

Мазь з ромашки – має протизапальну, разнозажівляющім дією. Наносити м’якими втираючими рухами також, як і в попередніх випадках від 2 до 4 разів на день.

Мазь «Арніка» – наноситися тонким шаром на пошкоджену ділянку тіла двічі на день. Можливе використання під пов’язкою.

Свічки при ударі куприка

Для лікування забиття куприка також призначаються спеціальні свічки. З найбільш часто призначаються – свічки з ихтиолом, з беладони, з новокаїном і інші.

Свічки з ихтиолом – антисептичний, загоює засіб. Вводяться свічки після очищає клізми або після природного випорожнення. Свічки ставляться 1-2 рази на день.

Свічки з новокаїном – анестетик. Використовується 1-2 рази на день.

Профілактика удару куприка

Профілактика удару куприка повинна включати в себе тільки турботу про те, щоб не падати, не сидіти постійно на жорстких поверхнях, намагатися уникати травмування. Варто виконувати описані вище вправи незалежно від травматизму. Загальні гімнастичні вправи допоможуть тримати м’язи в тонусі.

Також рекомендується відвідування хоча б раз на пів року-рік лікаря, що займається налагодженням роботи органів малого таза, нормалізацією кровообігу і поліпшенням обміну речовин в міофасциальних структурах – остеопата. У разі необхідності він завжди направить вас до потрібного фахівця.

Бережіть своє здоров’я і будьте акуратними, оскільки навіть сама незначна травма така, як забій куприка, може обернутися для вас проблемою на все життя.

» Забій куприка – боляче і небезпечно