Друга стадія геморою – коли хвороба заважає жити

Друга стадія відрізняється від більш важких, третьої і четвертої. На даному етапі кавернозні освіти ще здатні повернутися в анальний прохід після дефекації. Але якщо не лікувати хворобу, вузли будуть збільшуватися все більше і випадати все частіше, що загрожує сильним дискомфортом.

Життя хворого супроводжується наступною малоприємній симптоматикою:

 • інтенсивним свербінням і палінням в області ануса;
 • кров’яними виділеннями після спорожнення кишечника;
 • відчуттям присутності в прямій кишці стороннього тіла;
 • хворобливими відчуттями.

При появі подібних проявів необхідно звернутися за допомогою кваліфікованого фахівця. Після огляду, пальцевого обстеження і проведення ректороманоскопії, аноскопии, ирригоскопии і рентгена фахівець призначить відповідне лікування.

Не варто займатися самолікуванням і використовувати в боротьбі з патологією сумнівні ліки. Це загрожує непередбачуваними наслідками, в тому числі збільшенням захворювання – переходом в третю стадію.

Види і фото

Розрізняють гостру і хронічну ступеня, а також зовнішній, внутрішній і змішаний геморой. Загострення хвороби на 2-ої стадії характеризується вираженими хворобливими відчуттями під час дефекації. Дискомфорт і біль можуть з’явитися навіть коли людина сидить або ходить.

фото №1

Гостра форма характеризується розвитком тромбозу, а також сильного запального процесу, що поширюється на навколишні тканини.

Відзначається посилення кровотеч. Ігнорування цієї симптоматики загрожує не тільки переходом в хронічну форму, а й розвитком анемії, появою тріщин і надривів анального отвору, а також обмеженням гемороїдальних вузлів з подальшим некрозом.

На фото 1 ви бачите класичний геморой 2 ступеня у фазі загострення – випадання внутрішніх вузлів назовні, вони запалені.

фото №2

Терапія гострої форми може бути, як медикаментозної, так і хірургічної. Найчастіше для лікування гострої форми використовують малоінвазивні методики, що сприяють купіруванню симптоматики патології з мінімальною травматизацією тканин прямої кишки.

Хронічна форма характеризується збільшенням симптоматики. Кровотечі виникають частіше і в більшій кількості. Больові відчуття виникають тільки при дефекації.

фото №3

На фото 2 ви можете бачити прояви зовнішнього геморою в хронічній фазі, вузли не запалені, але при виникненні провокуючих чинників в будь-який момент можуть почати кровоточити. При такій симптоматиці зазвичай призначається щадне хірургічне втручання. Сучасні методики дозволяють зробити це швидко, безболісно: вже на другу добу людина повертається в звичайне життєве русло.

Залежно від локалізації кавернозних утворень захворювання може бути зовнішнім, внутрішнім і змішаним.

 • При внутрішньому типі вузли локалізуються в просвіті кишки. Виявити їх можна тільки за допомогою медичного обладнання.
 • При зовнішньому освіти розташовуються навколо анального отвору. Вони видно при огляді і відчутні при пальпації.
 • При комбінованій формі (на фото 3) вузли знаходяться як всередині кишки, так і навколо ануса. При огляді лікар може виявити випадають внутрішні гемороїдальні вузли різних форм і розмірів, які викликають дискомфорт і вимагають вправляння.

Медикаментозне лікування

Лікування патології другого ступеня може бути, як медикаментозним, так і хірургічним. Консервативна терапія передбачає застосування ліків: мазей і гелів, ректальних супозиторіїв, таблеток, корекцію способу життя і харчування.

Для мінімізації больових відчуттів призначається застосування супозиторіїв:

 • Анестезола. Сприяють усуненню хворобливих відчуттів і запалення, а також загоєнню тріщин.
 • Реліф. Засіб ефективно в терапії будь-якого ступеня патології.
 • Прокто-глівенол. Допомагає в мінімізації больових відчуттів, нормалізації кровообігу в органах малого тазу, зміцненні судинних стінок і підвищення їх еластичності.
 • Нео-Анузол. Препарат має виражені протизапальні бактерицидними властивостями і сприяє усуненню болю, набряклості і почервоніння.

Для мінімізації болю і запального процесу призначають застосування мазей: Левомеколь, проктозан, гепариновой мазі.

З метою усунення кровотеч призначається використання:

 • свічок з прополісом;
 • метилурациловой мазі;
 • супозиторіїв Натальсід;
 • обліпихових свічок.

Всі ці препарати допомагають як в попередженні появи кровоточивості, так і в усуненні проявів, а також загоєнні анальних тріщин і мікропошкодження.

Для терапії можуть призначатися і венотоникі. Ці препарати сприяють відновленню уражених судин і зниження проникності вен, нормалізації мікроциркуляції, зниження венозного тиску, усунення кровотеч, зміцненню стінок вен і капілярів, купірування больового синдрому, а також підвищенню еластичності гладкої мускулатури анального отвору.

У боротьбі з патологією призначають використання таких венотонизирующих препаратів:

 • Троксевазин (мазі) – має потужну тонізуючу дію, сприяє підвищенню опірності вен і зниження ризику кровотеч.
 • Детралекса.
 • Венаруса. Препарат допомагає в підвищенні струму лімфи і крові, поліпшення стану венозних стінок і зниженні розтяжності вен.

Якщо терапія 2-го ступеня варикозу гемороїдальних вен за допомогою медикаментозних препаратів не приносить бажаного терапевтичного ефекту, призначається застосування мініінвазивних методів.

Сучасні малоінвазивні методики позбавлення від геморою

Завдяки малоінвазивним методикам можна позбутися як від зовнішнього, так і внутрішнього геморою. Відкриті хірургічні втручання з огляду на сильного травмування анального отвору і прямої кишки, а також тривалого реабілітаційного періоду, практично не застосовують. Призначається застосування наступних безпечних методів.

 • Дезартерізаціі. В ході процедури відбувається перев’язка артерій особливим саморассасивающіеся матеріалом. Позбавлений підживлення вузол гине. Після закінчення тижня-двох відзначається заміщення венозного скупчення сполучної тканиною.
 • Склеротерапії. Полягає у введенні в кавернозні освіти склерозантов. Завдяки таким розчинів вузли спочатку спадають, а потім і зовсім зникають.
 • Кріодеструкції. Полягає в заморожуванні і наступному руйнуванні розширених анальних вен рідким азотом.
 • Інфрачервоної коагуляції. Полягає у видаленні вузлів за допомогою інфрачервоних променів.
 • Лігування латексними кільцями. В ході процедури вузли стягують латескной лигатурой. Кільце ізолює сплетіння від кровопостачання і після закінчення тижня-двох воно відсихає і виводиться з прямої кишки при дефекації.

Ці методи дієві і ефективні, вони мають незначною кількістю побічних дій. Але терапія на цьому не закінчується, вона також має на увазі корекцію способу життя і зміна раціону.

Дієта – невід’ємна частина лікування

Дієтичне харчування сприяє нормалізації циркуляції крові в органах малого таза, а також нормалізації стільця, відновленню функціонування кишечника і нормалізації метаболізму.

Розширення гемороїдальних вен часто діагностується у людей, що мають проблеми зі стільцем, в тому числі які страждають запорами. Саме тому поряд з медикаментозним і хірургічним лікуванням лікарі призначають дотримання лікувальної дієти і корекцію раціону.

З метою мінімізації ризику розвитку або загострення захворювання лікарі радять дотримуватися наступних принципів харчування.

 • Збагачення раціону клітковиною. Рослинні волокна розм’якшують калові маси, завдяки чому дефекація проходить легко і своєчасно. Продукція, багата клітковиною, а це в основному овочі та фрукти, допоможе в посиленні перистальтики кишечника, очищення організму від шлаків і токсичних речовин, нормалізації рівня холестерину в крові, підтримці оптимальної кишкової мікрофлори.
 • Вживання достатньої кількості рідини, не менше півтора літрів на добу. Стакан води з ранку натщесерце посприяє посиленню перистальтики і прискоренню дефекації.
 • Харчування має бути регулярним і дробовим, а порції невеликими.
 • Збагатите раціон молочної та кисломолочної продукцією.
 • Утримайтеся від прийому їжі перед сном. Переважно, щоб останній прийом їжі відбувся за три години до сну.
 • Найкраще відмовтеся від споживання кави, міцного чаю і спиртних напоїв.
 • Вживайте більше каш (вівсяної, гречаної, перлової), овочів і фруктів, кураги, чорносливу, бананів.

» Без категорії » Друга стадія геморою – коли хвороба заважає жити