Дотримання гігієни – основне правило при лікуванні геморою

Сучасна медицина в силі запропонувати не один консервативний, мініінвазивний або хірургічний спосіб лікування геморою, але в кожному разі лікувальна програма не буде настільки ефективною, якщо не дотримуватися деяких правил особистої гігієни при геморої. Дані гігієнічні маніпуляції допоможуть не тільки зменшити кількість загострень захворювання, але і є дієвим методом профілактики розвитку геморою взагалі.

Щоденна гігієна періанальній зони

Говорячи про геморої і гігієну, в першу чергу необхідно запам’ятати правила особистої щоденної гігієни періанальної області. Адекватне і правильне усунення фекального забруднення шкіри навколо анального отвору сприяє значному зменшенню запального процесу при загостренні хвороби, усуває свербіння, сприяють нормалізації тонусу ануса (при геморої зазвичай спостерігається гіпертонус, що призводить до здавлення гемороїдальних вузлів і посилення больових відчуттів).

Також регулярне очищення шкіри від кишкових бактерій знижує ризик розвитку гнійних процесів при загостренні хвороби. Використання води кімнатної температури сприяє зменшенню притоку крові до прямокишковим венах і, відповідно, зменшенню її застою і ліквідації симптомів хвороби.

Гігієнічні рекомендації:

  • намагайтеся відмовитися від туалетного паперу, замінивши гігієну після відвідин убиральні підмиванням;
  • підмиватися потрібно після кожної дефекації водою кімнатної температури без будь-яких миючих засобів;
  • якщо у вас немає можливості скористатися біде або душем, то замість “сухий” туалетного паперу здійсните підтирання вологими серветками (але потрібно стежити за тим, щоб склад просочення таких серветок був нейтральним);
  • тим, хто не може відмовитися від туалетного паперу, рекомендуємо користуватися м’якою багатошаровою папером;
  • при загостренні хвороби можна використовувати не звичайну воду, а готовий відвар з лікувальними травами, така процедура з простої гігієнічної перетвориться в лікувальну;
  • після підмивання акуратно промокніть шкіру періанальної зони м’яким рушником.

Теплі ванни при геморої

Важливими в лікуванні і профілактиці гігієнічними процедурами є і теплі ванни. Саме теплі, а не гарячі. Вода повинна бути на рівні з температурою тіла або на кілька градусів вище. При використанні гарячої ванни кровотік в області таза посилюється, що може призвести до погіршення стану і загострення геморою.

Ретельна гігієна дозволить вам знизити кількість загострень захворювання, забезпечить комфорт, зменшить симптоми хвороби.

» Без категорії » Дотримання гігієни – основне правило при лікуванні геморою